Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zlatý odznak vévody z Edingurghu získalo 5 studentů z opavských škol

  • Opava,

Celkem 113 studentů z Moravskoslezského kraje získalo mezinárodní ocenění prince Philipa, vévody z Edinburghu, které podporuje osobnostní rozvoj v oblasti dobrovolnictví, dovedností a sportu. Nejvyšší, zlaté úrovně, dosáhlo 9 účastníků. Pět z nich bylo z opavských středních škol.


Program vévody z Edinburghu vznikl v Anglii a odtud se rozšířil do 130 zemí celého světa. Čeští studenti jej znají od roku 1995.

Michal Jež, programový ředitel DofE: „Vévoda z Edinburghu, princ Filip, manžel královny Alžběty II. je zakladatelem tohoto programu, který spolu s Kurtem Hahnem v 50. letech 20. stol. vymysleli pro rozvoj mladých lidí, pro rozvoj jejich soft kills, tedy jejich dovedností.

Zapojit se může mládež ve věku od 14 do 24 let. Podmínka účasti je zdánlivě jednoduchá: stačí se věnovat činnostem, které studenty baví. Složitější už je, strávit nad nimi pravidelně hodinu týdně.

Vendula Kopťáková, garant projektu na Slezském gymnáziu v Opavě: „Studenti mají mobilní aplikaci, kde zadávají, jak svůj cíl plní.“

Zlepšit se v angličtině, ve hře na kytaru nebo pomáhat dobrovolně vést kroužek sportovní gymnastiky - to jsou priority, které si účastníci stanovili. Ovšem aby získali nejvyšší ocenění, zlatý odznak, museli se jim věnovat soustavně po tři roky. Vše pak zakončili expedicí, kterou si sami naplánovali.

Zuzana Prymusová, oceněná studentka Mendelova gymnázia v Opavě: „Pro mne je to důkaz, že když jsem si řekla, že něco chci zvládnout, tak to dokážu.
Karolína Daníčková, oceněná studentka Slezského gymnázium v Opavě: „Hlavně, že to byla zábava a legrace. To ocenění pro mne neznamená tolik, jako  plnění.

Zlatý odznak s holubicí a znakem anglické královské rodiny získalo v Moravskoslezském kraji 9 studentů. Z nich 5 bylo z opavských škol.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků