Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

P. Žídková ze Slezského gymnázia získala zlatý odznak vévody z Edinburghu

  • Opava,

Zlatý odznak prince Philipa, vévody z Edinburghu, získala také studentka maturitního ročníku Slezského gymnázia Petra Žídková. Své cíle si vytýčila v prvním ročníku. Jejich plnění dokončila o tři roky později. V rozhovoru řekne, jak složité to pro ni bylo.

Kateřina Geryková, redaktorka, TV Polar: Jaká pro vás byla motivace zapojit se do tohoto projektu?

Petra Žídková, držitelka zlatého odznaku, studentka Slezského gymnázia v Opavě:  „Určitě to bylo najít si nové přátele. Vyzkoušet, zda zvládnu všechny ty aktivity. To byla obrovská motivace. Jestli to vůbec zvládnu zkombinovat se školou.

Kateřina Geryková, redaktorka, TV Polar: Jednou z dovedností, ve které jste se chtěla zdokonalit, byla gymnastika. Proč jste si vybrala právě tento sport?

Petra Žídková, držitelka zlatého odznaku, studentka Slezského gymnázia v Opavě: „Gymnastiku jsem dělala v dětství, bavilo mne to a naplňovalo. Postupem času jsem se dostala k tomu, že bych spíš chtěla trénovat. Tak jsme si se strejdou založili gymnastický oddíl, kde máme 15 dětí. Je to super!


Kateřina Geryková, redaktorka, TV Polar: Další z vašich priorit bylo zlepšení se v angličtině. Co víc pro to člověk může udělat víc, než se jen učit?

Petra Žídková, držitelka zlatého odznaku, studentka Slezského gymnázia v Opavě: „Motivací bylo, zvládnout maturitu. Protože maturuji z angličtiny. Takže jsem se zdokonalovala, abych maturitu zvládla. Takže jsem vyplňovala didaktické testy, měla jsem doučování.


Kateřina Geryková, redaktorka, TV Polar: Dokážete říci, kolik hodin týdně vám plnění úkolů zabralo a dokážete říci,  zda byste aktivitám čas věnovala i případě, že byste „jen“ chtěla být lepší v angličtině a být lepší trenérkou?

Petra Žídková, držitelka zlatého odznaku, studentka Slezského gymnázia v Opavě:  „Ten program je nastavený tak, že vše máte plnit hodinu týdně. Ale musím uznat, že třeba gymnastikou jsem strávila mnohem více času. Protože tréninky máme 1,5 hod., plus příprava. 

Kateřina Geryková, redaktorka, TV Polar: Kdybyste chtěla shrnout uplynulé roky, co byste o nich řekla?

Petra Žídková, držitelka zlatého odznaku, studentka Slezského gymnázia v Opavě:  „Myslím, že DofE mi dalo hodně nových přátel, spoustu stráveného času s fajn lidmi. Takže mohu jenom doporučit!


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy