Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po stopách soch Kurta Gebauera

  • Opava,

Tvorbu sochaře Kurta Gebauera přibližuje pátrací hra. Její účastníci díky ní objeví práce tohoto umělce umístěné ve veřejném prostoru v Opavě a také v Hradci nad Moravicí. Kurt Gebauer letos oslaví osmdesátiny.

Sochy Kurta Gebauera jsou roztroušené po celé republice i v zahraničí. V Opavě jich můžete najít hned několik. Většina zdobí veřejný prostor. Objevit je teď můžete díky pátrací hře.

Lenka Přibylová, spoluautorka projektu, ZUŠ Opava:  „Spousta Opavanů o nich ví, ale nespojí si, že patří k jednomu autorovi. I to jsme chtěli propojit. Aby si lidé uvědomili, co všechno tady od Kurta Gebauera máme.“

Průvodcem po stopách soch Kurta Gebauera je Utíkající dívka – plastika z r. 1976, kterou zná snad každý Opavan. Stojí u Domu umění. Tady cesta začíná. Hráči pomáhají dívce hledat lásku. A při tom objevit zajímavá sochařská díla.

Nela Vlčková, spoluautorka projektu, OKO:
„Když si načtete QR kód, tak se Vám spustí video, které je na platformě You Tube. Na konci je indicie, která nás nasměřuje k dalšímu kódu a soše K. Gebauera.“

Hra připomíná 4 místa, kde můžeme sochařova díla v Opavě najít.  Hlavy bez obličeje zdobí interiér obchodního centra. Ptáci v nadživotní velikosti dohlížejí na dění v parku. Cesta vede také kolem galerie Kupé, kde je umístěná průřezová expozice děl Kurta Gebauera i venkovní instalace. Hra pak končí v nedalekém Hradci nad Moravicí, kde se umělec před 80 lety narodil.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy