Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vítězné fotografie ze soutěže Můj svět jsou vystaveny pod širým nebem

  • Opava,

Vítězné snímky fotografické soutěže Můj svět si můžete prohlédnout na opavském Horním náměstí. Jde o fotografie, které pořídili pracovníci Charity, nebo také klienti této neziskové organizace. Odborná porota v čele s Jindřichem Štreitem vybírala z více než 200 snímků.

Výstavy se stěhují pod širé nebe. Je to případ i oceněných snímků fotografické soutěže Můj svět. Jejich výstavu od roku 2013 až do loňska vždy hostilo Slezské zemské muzeum. Protikoronavirová opatření to ale překazila.

Jana Horáková, ředitelka Slezského zemského muzea: „Takže jsme se rozhodli, že fotografie vystavíme alespoň venku, aby se nepřetrhla kontinuita.“

Do soutěže mohli přihlásit své snímky klienti a pracovníci neziskové organizace Charita. Tříčlenná porota v čele s dokumentaristou Jindřichem Štreitem letos vybírala z víc jak dvou stovek fotografií, které zobrazují život v sociálních zařízeních napříč republikou.

Objevilo se zde, samozřejmě, také téma koronaviru. Ať už v podobě roušek, či dojemných setkání příbuzných, která striktně regulovala protiepidemická opatření.

Jiří Siostrzonek, člen poroty: „Jde o výpověď jednotlivce, co prožívá, co cítí a je to vlastně takové vyzvání k dialogu s autorem.“
Jan Hanuš, ředitel Charity Opava: „Tyto fotografie vypovídají o radosti. O tom, že život je pestrý, hezký a normální.“

Na několika panelech můžete vidět dohromady 35 snímků. Tradiční oceňování výherců se ale přesune na léto, kdy se snad uvolní protikoronavirová opatření a amatérští fotografové si budou moci pro cenu do Opavy přijet.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy