Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Umělci ze Slezského divadla hráli ve výloze bývalého nákupního centra

  • Opava,

Umělci ze Slezského divadla se vypravili za diváky. Za výlohou bývalého obchodního centra Slezanka předvedli úryvky z některých představení. Před publikem znovu hráli po půl roce. Kvůli protiepidemickým opatřením jsou totiž divadla od října zavřená. Představení zopakují ještě ve středu 14. dubna od 17 hodin.

Budova Slezanky v centru Opavy už několik let zeje prázdnotou. Prostor za výlohou se teď proměnil. Přibylo tady improvizované jeviště i osvětlovací rampa. Z tohoto nehostinného místa se na tři odpoledne stalo malé divadlo za sklem.

Radovan Čechák, vedoucí umělecko-technického provozu, Slezské divadlo Opava:

„Ven dáme reproduktory a zvuk zevnitř budeme přenášet ven přes výklady.“

Herci si připravili několik shakespearovských ukázek. Tanečníci předvedli část svého nejnovějšího vystoupení Identities, které zatím na premiéru před diváky čeká. Hudebníci i zpěváci muzicírovali v menších uskupeních.

diváci: „Je bezva nápad. Chybí mi divadlo. A vůbec jakákoliv živá kultura.“

Lidé, kteří kolem procházeli se mohli na chvíli před výlohou zastavit a připomenout si atmosféru skutečného kamenného divadla. Do plyšových sedaček v hledišti se diváci mohli usadit naposledy v říjnu.

Martin Tomsa, vedoucí baletního souboru, Slezské divadlo Opava: „Jsem rád, že jsme mohli zase po dlouhé době něco ukázat z našeho baletního repertoáru .“

Nikdo zatím netuší, kdy se budou moci divadelníci ke své práci naplno vrátit. A kdy budou moci hrát opět před diváky v hledišti. Všichni si přejí, aby to bylo ještě před letními prázdninami.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy