Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Suché Lazce a Komárov budují splaškovou kanalizaci

  • Opava,

V městských částech Opavy, v Komárově a Suchých Lazcích, se buduje splašková kanalizace. Obě obce budou mít společnou čističku odpadních vod. S financováním pomohlo město Opava. Investice za necelých 300 milionů korun je vůbec největší investicí za posledních dvacet let.

video: TV Polar


Suché Lazce s tisícovkou obyvatel a Komárov se 1400 jsou jedny z posledních částí Opavy, kde chybí splašková kanalizace. Ačkoliv projekt byl dávno vytvořený, peníze na tuto finančně náročnou investici se podařilo sehnat až nyní.

Lumír Měch (OMČO), starosta Komárova: „Dotační podmínky z ministerstva pro nás byly nesplnitelné. Až vloni se uvolnily a my jsme mohli podat žádost o dotaci.“
Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: „Je to akce, která se připravuje od r. 2009, takže jsme v projektu museli udělat i nějaké úpravy. Je to jedna z největších investic za posledních 20 let.“

Stavební dělníci začali pracovat v obou obcích najednou. Položí dohromady 12 kilometrů kanalizačního potrubí s téměř 550 přípojkami, čerpacími stanicemi i čističkou. Ani v jedné obci ovšem nebude kanalizace dovedena ke všem domům.

Petr Oriščík (ČSSD), starosta Suchých Lazců: „Kanalizace nebude vybudována na ulicích V Ulici a Na Štěpnici a to především proto, že nevyšla ekonomická výhodnost těchto tras. Já věřím, že v budoucnu vyřešíme min. Ulici na Štěpnici.

Kanalizace mine také některé ulice v Komárově, kde velké vzdálenosti od páteřní trasy znemožnily výstavbu kanalizace na ulicích U Černého Mlýna, U Tratě a Potoční.

Stavební práce omezí dopravu v obcích a mnohdy také průjezd hromadné dopravy. Ukončeny budou v říjnu příštího roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy