Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opava se loučí s pokladničkami na mince v hromadné dopravě. A vylepšuje odbavovací systém

  • Opava,

Opavská hromadná doprava se loučí s kasičkami, do kterých cestující dlouhá léta platili jízdné. Zároveň přechází na nový odbavovací systém. A poslední novinkou je kom

video: TV Polar

Trolejbusy i autobusy které zajišťují dopravu po Opavě postupně přijíždějí do depa, aby technici vyměnili původní odbavovací systém pro čtení karet za nový, modernější. Z vozů také nadobro zmizí pokladničky, kde cestující dlouhá léta mohli platit za jízdenky mincemi.

Milan Sedliský, servisní technik, Městský dopravní podnik Opava: „Demontovali jsme tři zařízení: čtečku karet, tiskárnu a čtečku QR kódů a místo toho jsme namontovali jedno zařízení.“

Nový odbavovací systém umožní na jednom místě čtení bankovních karet, čipových karet ODIS i mobilní aplikace. 

Pavel Gebauer, ředitel, Městský dopravní podnik Opava: "Spolehlivost po 7 letech už nebyla stoprocentní. A každá nespolehlivost je ztráta na tržbách. Je tady ta nutnost výměny odbavovacího systému za nový, modernější, rychlejší."

Od začátku července jsou nové přístroje spuštěny v pilotním provozu. Od stejného data pak opavská hromadná doprava bude kompletně začleněna do celokrajského systému KODIS.

Aleš Stejskal, jednatel, Koordinátor ODIS: „ V případě platby jízdného ODISkou budou moci na linky MDPO přestoupit za mnohem výhodnějších podmínek.

Cestující s odiskou zaplatí při přestupu z regionálních spojů na hromadnou dopravu namísto 13 korun pouze 4. Ve voze si lidé budou moci zakoupit jízdenky nově u řidiče, a to za 20 korun. A novinkou je také prodej přes e-shop.
NOVINKY MDPO OD 1.7. 2021

- úplné začlenění do systému KODIS

- prodej jízdenek u řidiče (20,- Kč)

- možnost nákupu jízdenek přes e - shop

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy