Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Divoká noční jízda prázdnými silnicemi ruší noční klid

  • Opava,

Obyvatelé domů u kruhového objezdu nedaleko centra Opavy ruší neukáznění řidiči, kteří tudy auty s upravenými výfuky v noci zběsile projíždějí smykem. Bývá to několikrát do týdne vždy až za tmy.

Přes tento kruhový objezd na silnici ve směru na Krnov a Bruntál projedou denně tisíce aut. Když provoz večer zeslábne, ovládnou toto místo řidiči s upravenými auty.

Projíždějí rychle křižovatkou a snaží se udržet vozidlo v řízeném přetáčivém smyku. To doprovází hvízdání pneumatik, túrování motoru a řinčení výfuku.

Na místo přijíždějí večer, většinou během víkendových dní, ale ani ty všední nejsou výjimkou. Nejprve posedávají u nedaleké benzinky a pak vyrazí se svými auty na prázdné silnice.

obyvatel Opavy: „Jezdí tady parta s auty, která mají upravené výfuky. Oni to túrují a je tady kravál. Často se to opakuje."

Na hluk, který v noci vyznavači driftování způsobují, si lidé z okolních domů stěžovali už před dvěma roky. Tehdy situaci vyřešila mobilní kamera a také častější pochůzky městských strážníků.

Jiří Klein, ředitel Městské policie Opava: „My sem pravděpodobně vrátíme kameru, která tady byla před dvěma lety, a ta situace se následně zlepšila. Budeme se snažit zajistit důkazy.“

Řidiči, kteří si pletou silnici s autodromem, mohou čekat pokutu za neohleduplné chování.

Vítězslav Válek, Dopravní inspektorát Policie ČR Opava: „V případě, že by policisté zaregistrovali takovéto jednání, které by bylo prokazatelné, hrozila by řidiči hrozila na místě sankce do 2000 korun.

Pokud budou občané svědky nevhodného jednání řidičů, měli by ihned kontaktovat policii.

René Černohorský, mluvčí Policie ČR Opava: „V případě, že občané zjistí, že dochází k porušování pravidel silničního provozu, nechť se obrátí na bezplatnou linku tísňového volání 158. Na místo se dostaví nejbližší policejní hlídka a ta provede prošetření situace.“

Zvýšená hlučnost je způsobená úpravou výfuku u aut. To se ale brzy změní: během dvou let by totiž mělo být součástí technických prohlídek vozidel také měření hluku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy