Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prázdninové cvičení pro všechny. Za příznivého počasí pod širým nebem

  • Opava,

Rozhýbat ztuhlé tělo do nového dne můžete s pravidelným letním cvičením, které do svého prázdninového programu netradičně zařadila Opavská kulturní organizace. A pokud to počasí dovolí, můžete si jógu, pilates nebo strečink zacvičit přímo pod širým nebem.

Každé úterní a čtvrteční ráno se v Obecním domě, který je jinak vyhrazený pro kulturu, scházejí zájemci, kteří se chtějí věnovat pohybu.

Marie Ševčíková, cvičitelka: „Využíváme prvků jógy, pilates, protažení, strečink, něco pro zdravá záda, uvolnění kloubů. Tak abychom příjemně nastartovali den.“

Tentokrát je počasí na léto trochu chladné a navíc příliš deštivé, takže cvičenky zůstaly uvnitř. Ale když svítí sluníčko, cvičí na přilehlé terase. V období, kdy mají mnohá pohybová studia kvůli prázdninám zavřeno, může společné letní cvičení motivovat.

Dominik Beneš, dramaturg kulturních akcí: „V tom městě kurzy přestanou fungovat, když odejdou o prázdninách studenti a město se trochu vylidní. Zároveň si myslím, že ta poptávka po cvičení stále je.“

Na lekce se zájemci nemusí předem zapisovat. Stačí prostě sbalit podložku na cvičení a přijít.

účastnice cvičení: „Tuhnou mi klouby, svaly se mi zkracují, tak je příjemné se po ránu rozhýbat.“

Cvičit vedle sebe mohou starší i mladší ročníky. Náročnost se přizpůsobuje požadavkům účastníků. Tak, aby byli pohybem po ránu náležitě probuzení, protažení a třeba se také zbavili bolesti zad.

Ranní probuzení pod vedením Marie Ševčíkové můžete vyzkoušet do konce srpna. Každé úterý a čtvrtek od 9 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy