Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior taxi zajíždí nově také do okrajových čtvrtí Opavy

  • Opava,

Od loňského září mohou starší či hendikepovaní občané Opavy využívat Senior taxi. Za zvýhodněnou cenu je automobil dopraví k lékaři či na úřad. Teď se tato služba rozšíří také do osmi městských částí.

Auto určené pro přepravu seniorů a hendikepovaných vyjelo poprvé do ulic Opavy vloni 1. září. Za rok provozu přepravilo po městě 1 700 cestujících.


Lada Dobrovolná, mluvčí, Magistrát Opava: „Senior taxi mohou využívat klienti nad 70 let a držitelé průkazu ZTP. A to k cestám k lékaři, na rehabilitaci, na úřad, do knihovny a podobně.“

Služba je určená těm, kteří mají problém zvládnout pohyb po městě sami. Řidič je vyzvedne u domu a dopraví kde je potřeba. Jednotlivé jízdy si musí klieti objednat předem telefonicky.

klientka Senior taxi Opava: „Službu využívám každý den, je to velká pomoc.“

Od letošního září mohou službu, kterou dotuje radnice, využít také obyvatelé osmi městských částí. Individuální přeprava jim v mnohém ulehčí život.

René Holuša (OMČO), starosta městské části Vlaštovičky: „Nemáme tady lékaře, nemáme tady obchod, nefungují tady služby.“

Miroslav Kořistka (OMČO), starosta městské části Vávrovice: „Nemá vždy každý senior možnost jet autobusem. Nebo vždy není k ruce rodinný příslušník, aby pomohl.“

„Zájemci o službu se musí nejprve zaregistrovat. Protože automobil provozuje dopravní podnik, je to nutné udělat v předprodeji jízdenek na městskou dopravu.

Zatímco jízda po Opavě přijde na 30 korun, cestující z městských částí zaplatí 50 Kč. Auto je k dispozici v pracovní dny od 6 do 16 hodin. Senior taxi mohou klienti využít 4x do měsíce.


SENIOR TAXI Opava,  tel. 602 533 915

* cena za 1 jízdu: 30,- Kč (Opava)

                                50,- Kč (MČ: Komárov, Milostovice, Malé Hoštice, Podvihov, Suché Lazce, Vlaštovičky, Vávrovice, Zlatníky)

* provoz služby: pracovní dny 6,00 – 16,00 hod.

* max. 4x za měsíc pro jednoho uživatele


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy