Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavské očkovací centrum nově v Obecním domě

  • Opava,

Očkovací centrum opavské Slezské nemocnice se přestěhovalo. Původně totiž sídlilo v jedné z budov Slezské univerzity. To ale bylo ještě v době, kdy školství vládla distanční výuka. Teď se vysokoškoláci vracejí zpět do učeben a očkovací centrum se přesouvá do Obecního domu.

Očkovací centrum vzniklo ve Slezské nemocnici v Opavě na začátku roku. Jako první si sem pro vakcínu proti koronaviru přišli zdravotníci a senioři, denně jich bylo na 400. Stísněné prostory v jednom z nemocničních pavilonů ale takovému zájmu nestačily. A tak se od února centrum přesunulo do prostor Slezské univerzity. Teď se znovu stěhuje.

Karel Sieber, ředitel Slezské nemocnice: „My jsme po dohodě s vedením univerzity přestěhovali očkovací centrum, abychom uvolnili místa pro studenty.

Nové očkovací centrum vzniklo v jednom ze salonků Obecního domu, který slouží primárně kultuře.

Dominik Beneš, OKO Opava: „Sál purkmistrů využíváme pro svatební obřady či přednášky a festivaly. Teď tyto aktivity budeme přesouvat do Domu umění a nebo pro ně budeme hledat nové prostory.“

Očkovací centrum je hned u vstupu do budovy. Bezbariérový přístup je z boční ulice. Místnost je rozdělená přepážkami. Na čekárnu a místo pro aplikaci vakcíny.

Lumíra Galvasová, koordinátorka očkovacího centra, Slezské nemocnice: „Ladíme, zkoušíme, jak ten provoz bude vypadat. Zatím co jsme zjistili je nevyhovující osvětlení. Ani ta akustika tady není nejlepší.“

V současné době zájem o vakcinaci opadá. Denní kapacita centra je nyní 250 klientů. To je ve srovnání s lednovými čísly asi polovina. Provozní doba centra bude zachována. Novinkou je, že každý čtvrtek se budou moci přijít naočkovat zájemci bez předchozí rezervace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy