Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sezónu na koupališti využilo o třetinu návštěvníků méně. Na vině jsou protikoronavirová opatření

  • Opava,

O 1/3 méně návštěvníků než obvykle zavítalo letos v létě na Městské koupaliště v Opavě. Může za to nařízení vlády, podle kterého museli návštěvníci prokázat před vstupem svou bezinfekčnost. To mnoho lidí odradilo.

Když nekomplikuje provozovatelům koupališť život proměnlivé počasí, postarají se o to protikoronavirová opatření. Zřejmě kvůli nim se lidé na venkovní koupaliště letos příliš nehrnuli.

Petr Mikeska, vedoucí sportovišť, Technické služby Opava: „Návštěvnost byla třetinová proti silným rokům, na které jsme v posledních letech zvyklí. Příčinou byly nejspíš nařízení vlády, kdy se lidé museli testovat a prokazovat bezinfekčnost, což plno lidí od návštěvy odradilo.“

Nepomohlo ani snížení vstupného. A tak rozlehlý areál byl po většinu letních dní poloprázdný.

Trend snižování počtu návštěvníků byl znát už v roce 2020, kdy pandemie začala. Přispělo k tomu nařízení, nosit v areálu nasazenou roušku. Odložit ji mohli lidé jen na koupání. Hygiena zároveň omezila kapacitu na pouhých 500 osob. Přitom se jich do zdejšího areálu vejde desetkrát víc.

Přestože nad příští sezónou visí otazník, zřizovatel koupaliště, opavský magistrát, přemýšlí, jak sem návštěvníky vrátit.

Lada Dobrovolná, tiskový odbor, Magistrát Opava: „Chceme to prostředí zatraktivnit, tak chystáme nákup některých atrakcí, které budou sloužit především dětem.“

Jejich realizace začne v příštím roce tak, aby na začátek června, kdy sezóna na koupališti začíná, bylo vše připraveno.


NÁVŠTĚVNOST MĚSTSKÉHO KOUPALIŠTĚ V OPAVĚ

rok                                          denní počet návštěvníků

2021                                                      22 201

2020                                                      28 850

2019                                                     33 675


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy