Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté bourali při pronásledování motorkáře v Opavě, dva zranění a motorkář ujel

  • Opava,

Policisté v Opavě chtěli zastavit motorku s převozní značkou. Jenže řidič nereagoval a místo toho začal zběsile ujíždět. V Krnovské ulici ale dostalo policejní auto smyk, přeletělo středový ostrůvek přechodu pro chodce a srazilo se s BMW v protisměru. Při nehodě se zranili dva policisté. Motorkář mezitím ujel.

Původně mělo jít o běžnou silniční kontrolu. V pondělí dvacet minut po třinácté hodině si policisté v Opavě všimli černé silniční motorky s červenou zadní kapotou, která byla na převozní registrační značce s písmenem Z. Rozhodli se proto řidiče i stroj zkontrolovat. 

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Neznámý motocyklista však na dávané znamení ze služebního automobilu (výstražný světelný a zvukový signál a nápis „Stop“) nezastavil, na toto nijak nereagoval, svou jízdu zrychlil a začal ujíždět po ulici Husové a Bochenkové až ke křižovatce s ulicí Krnovskou."

Tam odbočil doleva a následně ujížděl vysokou rychlostí. po ulici Krnovské k opavské městské části Jaktař. Zakročující dvoučlenná hlídka motorku pronásledovala a za použití „majáků“ neustále vybízela motorkáře k zastavení. Jenže před opavským magistrátem Krnovské ulici dostalo policejní auto smyk a bouralo.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Policejní automobil tovární značky Škoda Octavia dostal smyk, najel na zdejší středový ostrůvek přechodu pro chodce, přerazil dopravní značení, vjel do levé poloviny vozovky a zde se střetl s protijedoucím osobním motorovým vozidlem tovární značky BMW 530D Xdrive, jenž právě zastavovalo u okraje vozovky. Po nárazu policejní vozidlo zůstalo stát v prostoru zastávky MHD."
{{souvisejici-clanek-"11000025248"}}

Při dopravní nehodě utrpěli oba policisté zranění, se kterým byli převezeni na ošetření do opavské nemocnice. 26letá řidička BMW vyvázla bez zranění a naštěstí nebyl zraněn ani nikdo z dalších kolem místa nehody.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Orientační dechové zkoušky vyzněly u všech zúčastněných negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši přes 300 tisíc korun. Neznámý řidič blíže neustanoveného motocyklu nadále pokračoval v jízdě a odejel neznámo kam."

Policisté teď proto hledají svědky, kteří by mohli pomoct s identifikací motorkáře. Pokud ho znáte, volejte linku 158 nebo kteroukoliv policejní služebnu.

{{souvisejici-clanek-"27110000685"}}
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy