Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Co s hustou dopravou na Těšínské ulici? Odpoví průzkum

  • Opava,

Zůstane Těšínská ulice v Opavě čtyřproudou komunikací a nebo se změní na dvoupruh? Na tyto otázky má dát dopověď průzkum, který zjistí, jak vytížená je tato komunikace, která přivádí a odvádí provoz centra města.

Dvou kilometrová silnice se dvěma jízdními pruhy v každém směru, se 6 přechody pro chodce, která přivádí a odvádí dopravu z Opavy od jihu. Podle posledního sčítání dopravy v r. 2016 tudy denně projelo necelých 20 000 vozidel.

Před dvěma lety byla otevřena část obchvatu Opavy, která měla provozu na Těšínské ulici ulevit. Jak se to podařilo, ukáže průzkum.

Jakub Hvězda, referent inženýrských sítí a dopravy, Magistrát Opava: „Zjistit by se při měření měly intenzity dopravy motorové, cyklistů a chodců.“

Následné vypracování simulace provozu dá odpověď na otázku, zda by z nynějšího čtyř pruhu mohla případně vzniknout dvou proudá komunikace.

Michal Jedlička, náměstek primátora Opavy:„ My nyní nemáme žádná data, že v případě, že se tato komunikace přebuduje, tak nebude docházet třeba k zácpám v těchto místech.

Průzkum by měl také řešit bezpečnost chodců.

chodec: „Je tady málo přechodů, je to nebezpečné.“

René Černohorský, mluvčí Policie ČR Opava: „I když se jedná o silnici, kde je velký provoz a pohybují se zde nejen cyklisté, chodci a hlavně motorová vozidla, není zde evidován zvýšení výskyt dopravních nehod.“

Původně silnice I. třídy, dnes III třídy, je v současné době v majetku Moravskoslezského kraje. V budoucnu by ale měla Těšínská ulice přejít pod správu města. To pak bude muset na základě průzkumu rozhodnout, jaký charakter silnice bude mít. Zda bude výhodnější ponechat čtyři silniční proudy nebo snížit jejich počet na dva, s cyklopruhy po obou stranách.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy