Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zlatníky rekonstruují kulturní dům. Kvůli zdražení stavebních materiálů práce rozdělili do dvou etap

  • Opava,

Obyvatelé Zlatníků, se mohou těšit na nově rekonstruovaný kulturní dům. Ten současný je už mnoho let ve velmi špatném stavu. Obec opraví také přilehlou restauraci a z bývalého obchodu vznikne nový obecní úřad. Kvůli skoku cen stavebního materiálu ale museli rozdělit opravy na dvě etapy.

Tento komplex budov v centru obce Zlatníky byl postavený před víc jak padesáti lety v takzvané akci „Z“, kdy se na výstavbě podíleli zdarma brigádníci. Zatímco obchod a hospoda zejí už mnoho let prázdnotou, společenský sál sloužil lidem donedávna.

Martin ŠoltIs (Nezávislý kandidát, BEZPP) , starosta Zlatníků: „Rekonstrukce kulturního domu je nutná. Stávající stav už nevyhovoval. Kapacita byla nedostatečná. Vše je v původním stavu ze 70. let minulého století.“

Špatný stav měly zachránit drobné opravy. Ale i tak byl sál pro 360 obyvatel městské části Opavy malý. Na rekonstrukci kulturního domu pomýšlelo vedení obce už delší čas. Ovšem půjde to až nyní. K rozšíření budou využity také dva sousedící, víc jak deset let nevyužívané objekty hospody a prodejny. Ty se teprve před dvěma roky podařilo odkoupit od obchodního družstva Tempo.

Martin ŠoltIs (Nezávislý kandidát, BEZPP) , starosta Zlatníků: „Právě se nacházíme v sále kulturního domu, který se chystáme zrekonstruovat. Jeho kapacitu zvětšíme tím, že zasuneme pódium do bývalé hospody. Chystáme se zrekonstruovat topení, sociální zařízení, šatny.“

Společenský sál bude propojený s vedlejší budovou restaurace, která tak bude moci sloužit návštěvníkům v době konání kulturních akcí. Vnitřní prostory budou kompletně vybavené potřebným nábytkem. Všechny tři objekty sjednotí nová fasáda. V zadní části přibude také parkoviště.

Investice ve výši 15 milionů korun zahrnovala původně také přestavbu třetí části komplexu Bývalá prodejna se měla proměnit na kanceláře obecního úřadu se společenskou místností. Např. pro menší oslavy nebo zasedání zdejšího zastupitelstva. Tato část prací je ale prozatím odložená.

Martin ŠoltIs (Nezávislý kandidát, BEZPP) , starosta Zlatníků: „Měli jsme finančně pokrytou celou akci. Na jaře, skokově narostly ceny stavebního materiálu. Tak se musel celý projekt přepočítat. A původní částka není dostatečná na pokrytí celé akce.“

Proto musela být rekonstrukce rozdělená do dvou etap. Nejprve přijde na řadu restaurace a společenský sál, teprve potom dojde na přestavbu prodejny na obecní úřad. Starosta věří, že se peníze na další opravy podaří co nejdříve sehnat tak, aby stavební práce mohly pokračovat příští rok v létě poté, co bude dokončena první etapa rekonstrukce.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy