Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční výzdoba z ptačí perspektivy

  • Opava,

Adventní atmosféru v ulicích Opavy můžete vidět také z ptačí perspektivy. Pokud tedy vystoupáte na radniční věž zvanou Hláska. Zářivá světýlka připomínající blížící se Vánoce zdobí nejen centrum města, ale také třeba přilehlé parky.

Vánoční světelná výzdoba každoročně rozzáří Opavu vždy o první adventní neděli, kdy se také rozsvěcují oba vánoční stromy na Horním a Dolním náměstí a začínají vánoční trhy. Letos se tak stalo ale už o dva dny dříve.

Jana Foltysová, vedoucí kanceláře primátora Opavy: „Bylo zrušené hromadné rozsvěcení vánočního stromečku. A také už v pátek napadl sníh. Takže jsme si říkali, že bude moc pěkné vidět světýlka se sněhovou kulisou. Chtěli jsme lidem udělat radost a proto jsme rozsvítili město dříve.“

Na Horním náměstí stojí dřevěný betlém, který je dílem studentů opavských škol: Střední školy průmyslové a umělecké a učňů ze stavebního učiliště.

Světelné girlandy a řetězy ozdobily některé budovy v centru. Před radnicí leží tradiční vánoční baňka. O kousek dál, na Náměstí Osvoboditelů je kašna plná ryb v nadživotní velikosti. Nově jsou nazdobeny tři historické brány do města, také alej v sadech Svobody, Obecní dům nebo Ptačí vrch. Tady ohromí tří metrový svítící páv.

Svátečně nasvětlené město mohou zájemci vidět také z ptačí perspektivy, pokud tedy vystoupají na radniční věž Hláska.

návštěvníci věže: „ Máme oba moc rádi výhledy a ta vánoční atmosféra k tomu vyloženě vybízí. Takže se jdeme podívat na vánoční Opavu shora.“

Na věž se dostanete jedině po svých. Ale stojí to za to: výhled na večerní rozzářené město z šedesáti metrové výšky je opravdu úchvatný. Na dohled budete mít také oba ozdobené vánoční stromy. Vstup na ochoz je omezený 25 návštěvníky, kteří musí dodržovat rozestupy a mít nasazený respirátor. Cestou zpět se mohou zastavit v malém muzeu.

Alexandra Sordylová, průvodkyně: „Návštěvníci mohou jít budˇ nahoru na věž nebo do expozice Troppau, kde jsou předměty, které historicky souvisí s Opavou.“

Jde o 70 exponátů, které jsou umístěné u poslední části schodiště na věž a dokumentují dějiny města.

Pohledem na rozzářenou Opavu se můžete pokochat do 23. prosince. Vánoční výzdoba pak zůstane v ulicích do Tří králů.


VÁNOČNÍ VÝSTUPY NA HLÁSKU:

29.11. - 23.12. 2021, denně 16,00 - 20,00 hod.

Nahlásit chybu


K tématu
René Exner - Opava
Opava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 34 000 Kč/měsíc

Detail