Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé schválili rozpočet Opavy ve výši 1,5 mld. Kč

  • Opava,

Zastupitelé Opavy schválili rozpočet pro příští rok ve výši 1,5 miliardy korun. Kvůli výraznému navyšování ceny energií i růstu mezd budou muset příspěvkové organizace města šetřit. Investice ale město nezastaví: v příštím roce dosáhnou 300 milionů korun.

Sestavit rozpočet v době koronavirové pandemie, zdražování energií a zákonného zvyšování platů nebylo pro vedení opavské radnice jednoduché. V rozpočtu se tento fakt promítl do šetření na provozu příspěvkových organizací.  Zastupitelům nakonec radní předložili rozpočet ve výši 1,5 miliardy korun. A ten byl také schválený.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy:  "My jsme na schodek, který vzniknul ve výši 192 mil. korun, použili ušetřené peníze. Což je důležité Chci říci, že se nezadlužujeme, neberme si nové úvěry. Jsou to ušetřené peníze, to znamená, že jsme v předchozích letech spořili."

Na investice je v rozpočtu vyčleněno na 300 milionů korun. 2/3 z této částky jsou určené na rekonstrukci zimního stadionu, která by mohla začít už příští rok na jaře.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy