Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavská základní škola pro zrakově postižené a žáky s vadami řeči se přestěhuje do rekonstruované budovy

  • Opava,

Opavská základní škola pro zrakově postižené a žáky s vadami řeči se bude stěhovat do prostornější budovy. Ta současná, kde škola sídlí od svého vzniku, už kapacitně nevyhovuje. Počet žáků se tady během šesti desetiletí existence školy navýšil 2,5 krát.

Škola pro žáky se zrakovým postižením byla v Opavě založena v roce 1959. Postupem času ji začaly navštěvovat také děti s vadami řeči. Jejich počet se začal navyšovat.

Z původních 50 žáků je jich dnes téměř 130. 

Kateřina Prchalová, ředitelka ZŠ Základní škola pro zrakově postižené a žáky s vadami řeči v Opavě: „Chybí nám relaxační koutky, které by měla škola pro děti se zdravotním postižením mít v každé třídě. A také máme velmi malou družinu. A nemáme žádné odborné učebny."

To se ale změní: právě totiž začala rekonstrukce budovy na ulici Praskova za 180 milionů korun. Tady se škola z Havlíčkovy ulice časem přestěhuje. 

Protože jde o původní školní budovu, dispozice se zde příliš nezmění.  V půdních prostorách bude internát a pak také speciální pedagogické centrum s vlastním vstupem. Škola bude bezbariérová.

Marek Veselý, hlavní stavbyvedoucí, Metrostav: „Musíme zřídit výtah, nové schodiště. Propojit trochu logičtěji některé prostory. Ale zůstane to stále školská budova.“

Rekonstrukce 135 let staré školy bude zahrnovat nové rozvody vody, elektřiny, osvětlení a ústředního topení. Plánuje se zateplení fasády a výměna oken, odizolování sklepů od vlhkosti. Budova přijde také o svou raritu – nevhodně umístěný ocelový sloup tyčící se uprostřed tělocvičny. Venkovní vzhled se přiblíží předminulému století.Nahlásit chybu


K tématu
MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail