Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči z Kylešovic budou mít novou zbrojnici

  • Opava,

Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Opavy-Kylešovic se ještě letos dočká nové zbrojnice. Ta původní už moderním nárokům záchranářů nevyhovuje. Ve stísněných prostorách chybí místo pro převlékání a také skladovací prostory.

1. Český hasičský sbor ve Slezsku založil v Kylešovicích v roce 1884 místní učitel Rudolf Gudrich. Více než 100 let sídlí hasiči v této budově. Její poslední rekonstrukce (2006) byla před 15 lety. Moderním požadavkům ale nyní vůbec neodpovídá. 

Přemysl Ptášník, velitel JSDH Kylešovice: „Šatna na civilní oblečení prakticky neexistuje. Stejně jako sklad na hasičské vybavení. Nemáme ani kancelářský prostor pro velitele a strojníky.“

Přes tyto komplikované podmínky má kylešovická jednotka dobrovolných hasičů v rámci krajského hasičského záchranného sboru významné postavení. Zdejších 21 mužů drží celodenní služby a po ohlášení výjezdu se musí do terénu vypravit za pár minut.

Petr Kůdela, mluvčí HZS Moravskoslezského kraje: „Jsou předurčeni, k zásahům u dopravních nehod a k zásahům ve výškách a nad volnou hloubkou.“

Vloni vyjížděli zdejší hasiči k požárům, nehodám i jiným neštěstím 140x. Ovšem zázemí, které mají k dispozici, takovému nasazení vůbec neodpovídá. To se ale změní. Během letošního roku bude na místě nedokončeného panelového skeletu u dopravního podniku vystavěna moderní hasičská zbrojnice. Stát bude 52 milionů korun. Necelou polovinu z této částky se městu podařilo získat od státu.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: „Na tuto stavbu máme dotaci ze Státního fondu investic ve výši 23,6 mil. korun. My jsme celou akci předfinancovali a budeme čerpat v rámci fakturací v průběhu realizace.

Stavba nové hasičské zbrojnice bude dokončena na konci tohoto roku.


Nahlásit chybu


K tématu
MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail