Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Online veletrh středních škol: na Opavsku virtuální schůzku nabídlo 19 zařízení

  • Opava,

Počtvrté v době koronavirové pandemie se mohli zájemci o studium na střední škole vypravit na virtuální návštěvu vybrané školy. Na Opavsku se takto prezentovalo 19 zařízení. Zájemci si je mohli prohlédnout prostřednictvím prezenčních videí. Na otázky pak odpovídali pedagogové.

Devíti denní Online veletrh středních škol se na moravskoslezských školách uskutečnil poprvé na podzim roku 2020. Školy byly kvůli koronaviru zavřené a takto mohli budoucí studenti nahlédnout pomyslně dovnitř. Teď se konal již po čtvrté. Na Opavsku mohli zájemci virtuálně navštívit 19 státních i soukromých škol.

Zájemci mohli sledovat vysílání školy, zhlédnout propagační videa a byl zde také prostor pro přímé dotazy nebo chat. Učitelé se snažili co nejlépe představit jednotlivé studijní obory.

Alena Šimečková, ředitelka Střední zdravotnické školy v Opavě: „V této odpolední části máme vstupy jednotlivých vyučujících, kteří seznamují uchazeče o průběhu vzdělávání, o praktické výuce. O výuce na praxi, tzn. v různých zdravotnických zařízeních, o kurzech, zahraničních stážích apod.

Atmosféru školy dokreslovala také krátká videa natočená přímo ve výuce.

Marta Konečná, učitelka odb. předmětů, Střední zdravotnická škola v Opavě: „My jsme s kolegyní popisovali jeden ze stěžejních předmětů – ošetřovatelství, který vyučujeme na naší škole. Pouštěli jsme zde video, ve kterém je spousta ukázek jako provádění odborných výkonů, měření krevního tlaku, odběr krve, příprava injekce ale i manipulace s nemocnými.“

Mnohá školská zařízení ale nyní začínají zvát zájemce o studium také dovnitř. Veřejnosti se po téměř dvou letech znovu otevřela třeba střední škola technická v Opavě. Během soboty si ji přišlo prohlédnout na 300 lidí.

Josef Vondál, ředitel Střední škola technické, Opava: „Není to běžné že by tolik lidí přišlo na Den otevřených dveří. Myslím, že tady byl vidět ten hlad po tom někam jít, něco vidět, zeptat se na místě a možná si i něco vyzkoušet.“

Ještě před koronavirovou krizí mohli budoucí uchazeči o studium vidět přehledně prezentaci středních škol z Opavska na jednom místě na Veletrhu povolání. Vedle škol se účastnily také firmy a úřad práce.

Lukáš Pavelek, předseda představenstva OHK Opava: „Mnoho lidí má pořád zkreslenou představu o tom, jak různé obory v průmyslu vypadají a z toho důvodu mají rodiče obavu dát dítě na konkrétní školu. My se jim snažíme odprezentovat ten obor, jak skutečně vypadá v dnešní moderní podobě.“

Přihlášku ke studiu na střední škole si žácí posledních ročníků základních škol musí podat do 1. března. Přijímací zkoušky jsou naplánovány na duben.


TERMÍN ODEVZÁDNÍ PŘIHLÁŠKY KE STUDIU NA SŠ: 1.březen 2022

TERMÍN PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY NA SŠ:

čtyřleté obory a obory nástavbového studia: 12. a 13. dubna 2022

obory šestiletých a osmiletých gymnázií: 19. a 20. dubna 2022


Nahlásit chybu