Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Předškoláci se učí bruslit, jednou týdně je na led vezmou hokejoví trenéři

  • Opava,

Děti z opavských mateřských škol se mohou naučit zdarma bruslit. Na zimním stadionu se jim jednou týdně věnují zkušení hokejoví trenéři a půjčit si tady mohou také brusle i helmu. Během půl roku mohou zvládnout základy bruslení.

Děti z mateřských škol ve věku od 4 do 6 let přicházejí na opavský zimní stadion na výuku bruslení jednou týdně. Začaly v říjnu. Během půl roku mohou zvládnout základy tohoto sportu. Vloni sice koronavirus udělal v šest let trvajícím projektu pauzu. Nyní se ale těší nebývalému zájmu.

Pavel Selingr, koordinátor projektu, HC Slezan Opava: „Letos se mi přihlásil rekordní počet školek: 20 školek, 330 dětí. Zájem je obrovský.“

Hokejový klub Slezan Opava poskytuje zdarma zkušené trenéry a také zapůjčí pro 45 minutovou výuku na ledě malým sportovcům vybavení, tedy helmu i brusle. S obouváním musí dětem pomoci dospělí.

Lenka Hrušková, učitelka, MŠ Mnišská, Opava: „Je to fáze nejnáročnější. Děti si boty obují, ale nejsou schopné si je utáhnout. My jim je musíme utahovat. Ony nejsou schopné si to utáhnout. Ale pak už je to jenom zábava“

Ten, kdo si na hladké ploše není jistý, může využít oporu malé hrazdičky. Po krátkém rozbruslení začíná výuka.

Martin Buršík, trenér, HC Slezan Opava: „Začínáme rozcvičkou, to je důležité, potom nějaké to bruslení a na konec hry.“

Během půlroční výuky bruslaři trénují především postoj, zatáčení a brždění. Ale více než o vypilovanou techniku jde o to, aby děti bruslení bavilo.

Chlapci ale i dívky, kteří by se bruslení chtěli věnovat víc, mohou od 6 let nastoupit do hokejové přípravky.

Nahlásit chybu


K tématu
Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 34 000 Kč/měsíc

Detail

René Exner - Opava
Opava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail