Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jarní prázdniny se blíží. SVČ Opava připravilo pro děti tábory

  • Opava,

Na konci února čekají děti z Opavska jarní prázdniny. Středisko volného času pro ně na tyto dny připravilo 9 táborů. Nabídka je pestrá: věnovat se mohou sportu, plavání, technickým dovednostem či divadlu. Připraveny jsou také dva výlety do nošovické automobilky a do Jihlavy.

Vloni nepříznivá epidemiologická situace způsobila, že z důvodu vládních nařízení bylo pořádání jarních táborů na poslední chvíli zakázáno. Opavské středisko volného času tak narychlo připravilo u Stříbrného jezera pro děti i jejich rodiče alespoň dobrodružnou stezku s překvapením. Letos snad taková improvizace nutná nebude.

Soňa Wenzelová, ředitelka SVČ Opava: „Oproti loňskému roku, kdy jsme vše rušili ze dne na den, tak počítáme s tím, že letošní rok už proběhne v klasickém režimu. Máme vše nachystáno, připraveno.“

Děti mohou vybírat z celkem devíti táborů. Pro milovníky zvířat je určený dvoudenní pobytový tábor v Bruntále. Další už jsou příměstské. Některé trvají kontinuálně celý týden, jiné jsou pouze jednodenní. Během prázdninového týdne mohou děti hrát divadlo, věnovat se různým sportům nebo se naučit zajímavé výtvarné techniky. Připraveny jsou rovněž dva výlety. Nejen pro děti, ale také pro jejich rodiče. Pojede se do nošovické automobilky a do Jihlavy.

Soňa Wenzelová, ředitelka SVČ Opava: „Je to nabídka něčeho nového, spíše zpestření, abychom nezůstávali jen v Opavě a poznali něco nového.“

Letošní novinkou je týdenní příměstský tábor plavání, kde se děti naučí potápět či plavat s ploutví. Ti, které baví práce v dílně, najdou zázemí v opavské střední škole technické.

Eva Vondálová, pedagogický pracovník, SVČ Opava: „Určitě zase navštíví nástrojárnu a laboratoř virtuální reality, vyzkouší si virtuální svařování. A potom si v dílně vyrobí zase nějaký výrobek.“

Většina jarních táborů už je obsazených, ale volná místa se ještě najdou. Zájemci se mohou přihlásit jako náhradníci. A kdo nechce nic ponechat náhodě, může se už nyní, s předstihem, zapsat také na letní tábory, které SVČ Opava již zveřejnilo na svých webových stránkách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy