Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velikonoční trhy v Opavě zahájeny. Kvůli koronaviru měly po dva roky utrum

  • Opava,

V Opavě začaly Velikonoční trhy. Po dvou leté pauze kvůli pandemii koronaviru, se na Dolním náměstí opět otevřely stánky, kde prodejci nabízejí sváteční dekorace, ozdobené kraslice, pomlázky nebo zdobené perníčky. A nechybí ani doprovodní program. Chladné počasí prozatím mnoho zákazníků nepřilákalo.

Velikonoční dekorace, dřevěné výrobky, zdobené perníčky, hrnkové květiny a bylinky, hračky a jiné drobnosti nabízejí ve stáncích obchodníci na Velikonočních trzích, které začaly na opavském Dolním náměstí. Trhy se konají po dvouleté koronavirové pauze.

Martin Žižlavský, organizátor Velikonočních trhů: „Samozřejmě, že jsem rád, že už se něco začalo dít, a trhy by snad proběhnout bez problémů. Všichni se těší a doufám, že už nás nic nepřekvapí."

Přestože se blíží svátky jara, počasí posledních dnů je poněkud chladnější, než by mohlo být. A tak prodejci ve stáncích s občerstvením nabízejí zákazníkům teplé nápoje.

Kristýna Volková prodavačka, stánek s občerstvením: „Chodí na punč, ohřát se v té zimě. A  říkají, že  lepší je teď  punč než pivo.“

Některé stánky zůstaly prozatím zavřené a ani nakupujících není mnoho.

návštěvnice Velikonočních trhů: „Až se otevřou všechny stánky, určitě si něco koupíme jako každý rok.“

Živo je u stánku s hrnkovými květinami, které svými barevnými květy alespoň trochu připomínají jaro.

Šárka Masařová, prodavačka, stánek s květinami a bylinkami: „Lidé si chodí většinou pro květinky, macešky, máme tady bylinky, narcisky, hyacinty, muškáty.“

Součástí Velikonočních trhů jsou tradičně také nejrůznější vystoupení rozložená do dvou týdnů. Na pódiu zahraje svůj koncert skupina Abraxas, Poutníci či Fleret. Vystoupí také opavské cimbálovky a folklórní soubory.

Chybět nebude ani vynášení mařeny. Už po staletí se tak lidé o smrtné neděli loučí se zimou a vítají jaro. Připraveny jsou i tvořivé dílničky pro děti.

Soňa Wenzelová, ředitelka, Středisko volného času v Opavě: „Na květnou neděli, 10.4. 2022, jsme připravili pro děti dílničku. Vyrobí si tady malé májíčky. To je symbol jara. A tím to jaro snad konečně přivítáme.“

Dolní náměstí lemují květináče, které svými výrobky ozdobily děti z opavských mateřských a základních škol. A přidali sem trochu jarní atmosféry. Velikonoční trhy i kulturní program potrvá na opavském Dolním náměstí do 14. dubna. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy