Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Předškoláci navštívili ZŠ Englišova a plnili úkoly v Pohádkovém lese

  • Opava,

Do Pohádkového lesa zavítali předškoláci, když navštívili prostory družiny na Základní škole Englišova. Čekaly je tady postavičky z Večerníčků a také spousta úkolů, které museli plnit, aby prošli improvizovaným lesem z jedné strany na druhou.

Družina opavské Základní školy Englišova se proměnila v království Večerníčků a pozvala dál děti z mateřských škol. Setkat se tady mohli třeba s Ferdou Mravencem, Včelími medvídky či loupežníkem Rumcajsem nebo hajným Robátkem.

Jakub Palkovič, vedoucí vychovatel ŠD, ZŠ Englišova v Opavě: „Na letošní pohádkový týden jsme zvolili téma Putování s Večerníčkem. Tato akce je určená pro mateřské školky. Aby si děti prohlédly školu zábavnou formou a také poznali nás, ze školní družiny.“

Program pro předškoláky připravili vychovatelé ze školní družiny a také starší žáci z II. stupně Základní školy Englišova v Opavě. Oblékli si kostýmy, nakreslili dekorace a vymysleli soutěže, kde děti trénovaly zručnost i vědomosti.

Děti lovily perličky v rybníku, vařily loupežnickou polévku, trefovaly se šiškami na cíl nebo krmily larvy v temných chodbách mraveniště Ferdy Mravence. Předškoláci tak trénovali jemnou motoriku.

Každý, kdo lesem plným úkolů prošel od začátku až do konce, dostal medaili. A těšit se mohl také na sladkou perníkovou odměnu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy