Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Opavě chybí hřiště pro baseball

Opava |

Opavský SK HIT, který sdružuje hráče softballu a baseballu usiluje o lepší podmínky pro svůj sport: kvalitnější zázemí i větší hřiště, které by odpovídalo pravidlům. Požadavky jsou sepsány v petici, která má stovky podporovatelů. Město teď hledá lokalitu, kde by mohlo být nové sportoviště umístěno.

Softbalový a baseballový klub byl v Opavě založený v r. 1994. Nyní má přes 60 členů, kteří své útočiště našli v areálu Hliník. Ale čas jakoby se tady zastavil: zázemí tvoří unimobuňky, povrch travnaté plochy by zasloužil srovnat. Ale k dokonalosti toho chybí ještě víc.

Zdeněk Mateřanka, trenér SK HIT Opava: „Chtělo by to zlepšit trávník, odpalovací pole, které je teď v rekonstrukci. A udělat zavlažovací systém.“

Vloni se starším žákyním podařil historický úspěch. Na Mistrovství ČR v softballu získaly 2. místo, stejně, jako v Českém poháru. Takovéto turnaje se ale v Opavě pořádat nemohou. Zdejší jedno hřiště na to nestačí.

Zdeněk Mateřanka, trenér SK HIT Opava: „Asociace (Česká softballová asociace a Česká baseballová asociace, pozn. red.) nám odmítají dávat sem jakékoliv větší turnaje. My nejsme schopni na to jedno hřiště umístit tolik zápasů .Pokud bychom ty hřiště měli dvě, tak to umožňuje pořadatelství velkých turnajů.“

Hřiště už také svými rozměry nevyhovuje týmu dorostenců, které jejich věk posunul od softballu k baseballu. Ten se hraje na hřišti větších rozměrů.

Alexandra Mateřanková, trenérka SK HIT Opava: „Naše děti dorůstají do dorosteneckých let. A toto hřiště je pro ně příliš malé. Potřebovali bychom baseballové hřiště, které bude mít předepsané rozměry.“

Jestliže softballová výseč má tady 80 metrů, baseballové hřiště potřebuje ještě minimálně dalších 50 metrů navíc. A rozrůstat se není kam: brání tomu okolní stavby i plánovaný vnitřní obchvat Opavy.

Alexandra Mateřanková, trenérka SK HIT Opava: „Tohle prostransví je v územním plánu města Opavy vedeno jako smíšená městská zástavba. Žádné sportoviště tady není plánováno. Takže my do budoucna nemáme kde hrát.“
Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: „Vím, že ty prostory jsou nedostatečné. Nejsou upravené. Nemají tam ani zázemí klubovny, dělají si to všechno sami. Tak se snažíme najít cestu, hlavně přes dotace, abychom dokázali na jiných místech vybudovat nové sportoviště.“

Snahu SK HIT o lepší podmínky pro sportování podporují také stovky podpisů na petici, kterou klub inicioval. Jednou ze zvažovaných lokalit, kde by mohla nová hřiště pro tyto pálkovací sporty vzniknout, je oblast u Stříbrného jezera.

Nahlásit chybu


K tématu

Čeští baseballisté vybojovali postup ze základní skupiny. Ostravští fanoušci byli opět skvělí

29. září 2023 14:47 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava je město sportu a tak si už začínáme zvykat, že jedna významná akce střídá druhou. Tentokrát se stala centrem baseballu a na hřišti Arrows v Porubě byla odehrána jedna ze základních skupin evropského šampionátu. Česká reprezentace zde odehrála tři zápasy a vedla si natolik dobře, že postoupila do vyřazovacích bojů.

Rodinné hřiště z nápadů Novojičínských je hotovo, naplno jej lidé ocení na jaře

1. prosince 2023 8:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Na Lamberku v Novém Jičíně bylo dokončeno nové hřiště. Jedná se o letošní vítězný projekt v rámci participativního rozpočtu. V těchto dnech už ho zasypal sníh, lidé si jej naplno užijí až na jaře.

Slezská Ostrava zapojila 8 hřišť do městského projektu Otevřená hřiště

30. května 2023 12:55 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Slezská Ostrava se zapojila do projektu Otevřená hřiště. Jeho cílem je otevřít různá multifunkční hřiště veřejnosti. Nejde totiž jen o běžně dostupné areály pro malé děti, ale také například hřiště u škol, kde mají zájemci možnost si po dohodě zapůjčit i sportovní pomůcky.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

Pokrývači

Hlučín Nástup: od 1. května 2024 od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Opavané si v rámci Dne Země prohlédli ČOV. Díky mikroorganismům je voda opět čistá za jeden a půl dne

Čistírna odpadních vod v Opavě otevřela své brány veřejnosti. V rámci oslav Dne země se tak návštěvníci dozvěděli mnoho zajímavostí, například jak se voda čistí, k jakým účelům se dále používá a jak dlouho celý proces trvá.

ČOV v Opavě se v rámci oslav Dne Země otevřela lidem. Odpadní vodu vyčistí za jeden a půl dne

17. dubna 2024 18:35 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Čistírna odpadních vod v Opavě otevřela své brány veřejnosti. V rámci oslav Dne Země se tak návštěvníci dozvěděli mnoho zajímavostí, například jak se voda čistí, k jakým účelům se dále používá a jak dlouho celý proces trvá.

V Sudicích si připomněli 79 let od finální fáze ostravsko-opavské operace

17. dubna 2024 18:16 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Sudice na Opavsku byly první osvobozenou obcí od nacistů. 15. dubna roku 1945 tady začala finální fáze ostravsko-opavské operace. Na tuto významnou událost se vzpomínalo u Památníku osvobození sovětskou armádou.

Opava válečná očima obyvatel Opavska. Unikátní výstava v Hrabyni k výročí 800 let Opavy

17. dubna 2024 18:07 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Národní památník II. světové války v Hrabyni se zapojil do oslav 800. výročí Opavy. Otevřel výstavu Opava válečná. Opava a Opavsko za 2. světové války, která líčí válku očima obyčejných lidí.

V Sudicích začaly oslavy 79. výročí osvobození. Vzpomínalo se u Památníku osvobození sovětskou armádou

16. dubna 2024 8:53 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Sudice na Opavsku byly první osvobozenou obcí od nacistů. 15. dubna roku 1945 tady začala finální fáze ostravsko-opavské operace. Na tuto významnou událost se vzpomínalo u Památníku osvobození sovětskou armádou.

V opavské nemocnici pokračuje stavba nadzemních koridorů mezi pavilony

15. dubna 2024 17:31 | Opava | Jiří Cileček

Ve Slezské nemocnici Opava se staví nadzemní koridory mezi pavilony S,V a L,N. Zakázku ve výši 150 milionů korun financuje zřizovatel nemocnice, Moravskoslezský kraj. První část by měla být hotová do konce roku.

V Opavě chybí hřiště pro baseball
Vydáno 6. dubna 2022 8:01, Opava, Katka Geryková
Opavský SK HIT, který sdružuje hráče softballu a baseballu usiluje o lepší podmínky pro svůj sport: kvalitnější zázemí i větší hřiště, které by odpovídalo pravidlům. Požadavky jsou sepsány v petici, která má stovky podporovatelů. Město teď hledá lokalitu, kde by mohlo být nové sportoviště umístěno.

Softbalový a baseballový klub byl v Opavě založený v r. 1994. Nyní má přes 60 členů, kteří své útočiště našli v areálu Hliník. Ale čas jakoby se tady zastavil: zázemí tvoří unimobuňky, povrch travnaté plochy by zasloužil srovnat. Ale k dokonalosti toho chybí ještě víc.

Zdeněk Mateřanka, trenér SK HIT Opava: „Chtělo by to zlepšit trávník, odpalovací pole, které je teď v rekonstrukci. A udělat zavlažovací systém.“

Vloni se starším žákyním podařil historický úspěch. Na Mistrovství ČR v softballu získaly 2. místo, stejně, jako v Českém poháru. Takovéto turnaje se ale v Opavě pořádat nemohou. Zdejší jedno hřiště na to nestačí.

Zdeněk Mateřanka, trenér SK HIT Opava: „Asociace (Česká softballová asociace a Česká baseballová asociace, pozn. red.) nám odmítají dávat sem jakékoliv větší turnaje. My nejsme schopni na to jedno hřiště umístit tolik zápasů .Pokud bychom ty hřiště měli dvě, tak to umožňuje pořadatelství velkých turnajů.“

Hřiště už také svými rozměry nevyhovuje týmu dorostenců, které jejich věk posunul od softballu k baseballu. Ten se hraje na hřišti větších rozměrů.

Alexandra Mateřanková, trenérka SK HIT Opava: „Naše děti dorůstají do dorosteneckých let. A toto hřiště je pro ně příliš malé. Potřebovali bychom baseballové hřiště, které bude mít předepsané rozměry.“

Jestliže softballová výseč má tady 80 metrů, baseballové hřiště potřebuje ještě minimálně dalších 50 metrů navíc. A rozrůstat se není kam: brání tomu okolní stavby i plánovaný vnitřní obchvat Opavy.

Alexandra Mateřanková, trenérka SK HIT Opava: „Tohle prostransví je v územním plánu města Opavy vedeno jako smíšená městská zástavba. Žádné sportoviště tady není plánováno. Takže my do budoucna nemáme kde hrát.“
Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: „Vím, že ty prostory jsou nedostatečné. Nejsou upravené. Nemají tam ani zázemí klubovny, dělají si to všechno sami. Tak se snažíme najít cestu, hlavně přes dotace, abychom dokázali na jiných místech vybudovat nové sportoviště.“

Snahu SK HIT o lepší podmínky pro sportování podporují také stovky podpisů na petici, kterou klub inicioval. Jednou ze zvažovaných lokalit, kde by mohla nová hřiště pro tyto pálkovací sporty vzniknout, je oblast u Stříbrného jezera.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000030724/v-opave-chybi-hriste-pro-baseball