Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Opavě chybí hřiště pro baseball. Vznikla kvůli tomu petice

  • Opava,

Opavský SK HIT, který sdružuje hráče softballu a baseballu usiluje o lepší podmínky pro svůj sport: kvalitnější zázemí i větší hřiště, které by odpovídalo pravidlům. Požadavky jsou sepsány v petici, která má stovky podporovatelů. Město teď hledá lokalitu, kde by mohlo být nové sportoviště umístěno.

Softbalový a baseballový klub byl v Opavě založený v r. 1994. Nyní má přes 60 členů, kteří své útočiště našli v areálu Hliník. Ale čas jakoby se tady zastavil: zázemí tvoří unimobuňky, povrch travnaté plochy by zasloužil srovnat. 

Hřiště už také svými rozměry nevyhovuje týmu dorostenců, které jejich věk posunul od softballu k baseballu. Ten se hraje na hřišti větších rozměrů.

Alexandra Mateřanková, trenérka SK HIT Opava: „Naše děti dorůstají do dorosteneckých let. Potřebovali bychom baseballové hřiště, které bude mít předepsané rozměry.“

Jestliže softballová výseč má tady 80 metrů, baseballové hřiště potřebuje ještě minimálně dalších 50 metrů navíc. A rozrůstat se není kam: brání tomu okolní stavby i plánovaný vnitřní obchvat Opavy.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: „Vím, že ty prostory jsou nedostatečné. Tak se snažíme najít cestu, hlavně přes dotace, abychom dokázali na jiných místech vybudovat nové sportoviště.“

Snahu SK HIT o lepší podmínky pro sportování podporují také stovky podpisů na petici, kterou klub inicioval. Jednou ze zvažovaných lokalit, kde by mohla nová hřiště pro tyto pálkovací sporty vzniknout, je oblast u Stříbrného jezera.

Nahlásit chybu


K tématu