Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtení Bible v průběhu 24 hodin poprvé v Opavě

  • Opava,

V Konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie v Opavě lidé 24 hodin četli z Bible. Projekt připomněl význam této nejčtenější knihy světa a také základní mravní principy, které po staletí formují člověka.

Čtení Bible v průběhu 24 hodin mělo v Opavě premiéru. Do Konkatedrály Nanebevzetí Panny Marie přišli nejen čtenáři, ale také posluchači, kteří si chtěli připomenout Nový zákon a příběh o životě Ježíše Krista. Za mikrofonem před oltářem se střídali čtenáři. 

Lukáš Graca, organizátor akce: „Hlavně v noci byl trochu problém, ale nakonec se všechno pokrylo. Bylo potřeba 175 lidí, nakonec máme kolem 150. Někteří si, v noci, vzali více čtení.“

Čtenářskou štafetu zahájil biskup ostravsko-opavské diecéze Martin David.

Martin David, biskup ostravsko-opavské diecéze: „Myslím, že v každý okamžik, je někde na světě člověk, který se s Biblí modlí. Který biblický text nějakým způsobem používá.“

Čtenáři se za mikrofonem střídali po sedmi minutách.

účastnice akce: „Budu číst dneska v noci od půl čtvrté. Teď jsem přišla jen poslouchat.“

V Opavě se do čtení Bible v průběhu dne zapojili věřící i nevěřící. A mnozí další si přišli jen tak posedět a poslechnout si dva tisíce let starý text, který poukazuje na hodnoty, z nichž vyrůstá evropská kultura.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy