Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezské divadlo uvedlo premiéru populární operety Polská krev

  • Opava,

Slezské divadlo připravilo premiéru jedné z nejhranějších a nepopulárnějších českých operet Polská krev. Výpravná scéna, kostýmy a jeviště plné zpěváků i tanečníků zajistilo divákům velkou podívanou.

Slavnou operetu Polská krev měli diváci shlédnout už v loňském roce. Koronavirus její premiéru ale přesně o rok posunul. Teď si mohli představení o třech jednáních vychutnat v celé parádě. 

Hrabě Boleslav Baranski nezřízeně utrácí peníze a pořádá opulentní zábavu pro své známé z aristokratických kruhů. 

Na ples přichází sem také dávný přítel Zaremba se svou dcerou Helenou. Jeho přáním je, provdat ji za Baranského. Ten ji ale urazí a zesměšní. Helena se rozhodne pro pomstu. Nechá se najmout jako jeho hospodyně. Nakonec zachrání  hraběte před úpadkem. A zamilují se do sebe.

Na jevišti se představily všechny soubory Slezského divadla – operní, činoherní i baletní. A a v operetě Polská krev se skvěle propojily.

Barbora Čechová, role Heleny Zarembové: „Opereta je opravdu těžká v tom, že v sobě snoubí nejenom zpěv a herectví, ale i pohyb, tanec a mluvu, která není snadná. Hlavně pro nás, pro zpěváky.“
Dominik Beneš, režisér: „Ta opereta doslova překypuje hity, jako např. Blondýnky sladké, Jste kavalír, to vím a další šlágry, které zlidověly. "

Pokud si budete chtít známé melodie poslechnout, další představení plánuje Slezské divadlo na 5. května.


Nahlásit chybu


K tématu