Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

BK Opava bude hrát finále s Nymburkem

  • Opava,

Opavští basketbalisté budou hrát finále se sedmnácti násobným šampionem NBL Nymburkem. Rozhodlo o tom vítězství v semifinálové sérii s Brnem. Obejít se ale budou muset bez zraněného křídelníka Keanana Gumbse.

Opavští basketbalisté hráli poslední zápas semifinálové série s Brnem před dvěma tisíci diváky. A hned během úvodních pěti minut soupeři utekli o 15 bodů. V první čtvrtině udávali domácí krok a na konci vedli 30:8. V dalších dvou desetiminutovkách ale přebrali iniciativu brněnští. Nicméně jen dotahovali vysoký bodový náskok Slezanů. Ti dovedli zápas do vítězného konce 83:66 a skóre semifinálové série vytáhli na konečných 4:1. v závěru posledního zápasu ale musel po faulu Mickelsona odstoupit ze hry zraněný domácí Keanan Gumbs. Kvůli zlomené ruce už sezónu nedokončí.

Jakub Šiřina, kapitán, BK Opava: „Rozšířil rotaci hráčů. Mohli jsme točit víc víc hráčů. Mohli jsme pošetřit síly. Takto nám ta rotace zase sklouzává na osm devět hráčů. Bude určitě chybět. Takže se budeme snažit zaplnit tu mezeru.“

Opavu teď čeká sedmnácti násobný šampion ligy Nymburk. Finále se hraje na tři vítězné zápasy.

Jakub Šiřina, kapitán, BK Opava: „Letos jsme dokázali Nymburk 2x porazit. Myslím si, že to je vykřičník pro Nymburk. Určitě nás nepodcení, mají na to dost kvalitní tým. Ale my se budeme snažit vymyslet taktiku, abychom sérii dokázali zdramatizovat.“

Hrát se začíná 20. května na palubovce soupeře. O dva dny později se týmy utkají v Opavě. Předprodej vstupenek na utkání začíná 16. května.

FINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL:

ERA Basketball Nymburk - BK Opava    20. 5. 2022 v 17,00 hod.

BK Opava - ERA Basketball Nymburk    22. 5. 2022 v 17,00 hod,

ERA Basketball Nymburk - BK Opava    24. 5. 2022 v 17,00 hod.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy