Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hravé jaro na školní zahradě ZŠ Otická v Opavě

  • Opava,

Děti ze Základní školy Otické pozvali žáky i veřejnost na nově rekonstruovanou zahradu. Tu postupně, už několik let, přetvářejí tak, aby zde bylo místo pro hru, výuku i relaxaci. Zájemci si ji mohli zahradu nejen prohlédnout, ale také si zasoutěžit.

Žáci II. stupně Základní školy Otická pozvali na školní zahradu všechny, kdo si ji chtěli prohlédnout a přitom si také zasoutěžit. Na několika stanovištích plnili nejrůznější sportovní, vědomostní i logické úkoly. Akci Hravé jaro školáci sami vymysleli, připravili a také zrealizovali. Spolupracovala na tom desítka žáků z druhého stupně.

Barbora Hadámková, žákyně 6.C, ZŠ Otická, Opava: „Pracujeme jako školní akční skupina. Společně jsme připravovali soutěže.“

Na jednom stanovišti děti skládaly obrazce ze sirek a řešily logické úlohy. Zatímco zde procvičovaly mozek, u vedlejšího stanoviště si protáhly tělo. V odlehlejším koutu zahrady zase poznávali rostliny.

Marek Huba, žák 6.C, ZŠ Otická, Opava: „Máme tady poznávání jarních květin, jejich jméno musí děti doplnit do říkanky.“

Kdo nechtěl soutěžit, mohl si vyzkoušet své vědomosti u edukačních panelů o přírodě, zahrát si piškvorky. Nebo zjistit jaký zvuk vydává dřevo některých stromů. K tomu je určený dendrofon.

Zahrada nabízí také mnoho míst k posezení, které mohou v teplých měsících sloužit třeba jako venkovní učebny.

Kateřina Staňková, zástupkyně ředitele pro II. stupeň, ZŠ Otická, Opava: „Zahrada je koncepčně rozdělená na jednotlivé úseky. Každý úsek má cílit na konkrétní smysl. Jednou je to hmat – máme tady hmatový chodníček. Potom chuť, čich. Tady je jedlá část, kde jme instalovali vyvýšené záhony. Máme tam od podzimu vysazeny keře – borůvky, rybízy. Všechno je to k dispozici dětem. Když budou plody dozávat, tak mohou jít a všechno vyzkoušet.“

Zahrada u ZŠ Otické bude přístupná také pro veřejnost, a to každé odpoledne.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy