Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli rekonstrukci začnou studentům Mendelova gymnázia prázdniny dřív

  • Opava,

Ačkoliv do prázdnin zbývá ještě zhruba měsíc, budova Mendelova gymnázia už nyní zeje prázdnotou. Namísto studentů zde nastoupili dělníci. Až do poloviny září tady budou pracovat na výměně elektroinstalace v celé budově včetně tělocvičny.

Školní rok pro 600 studentů opavského Mendelova gymnázia v podstatě skončil už na konci května. Učitelé museli předčasně uzavřít klasifikaci. Výuku totiž zastavily plánované stavební úpravy. V celém víc jak sto letém objektu je nutné vyměnit zastaralou elektroinstalaci. A to se s výukou příliš neslučuje. Proto bylo nutné budovu školy vyklidit. Se stěhováním pomáhali také studenti.

Chodby už zejí prázdnotou. Pryč je veškeré vybavení a výzdoba. Nábytek může ve škole zůstat, ovšem musí být odklizený na určitá místa. Studenty v budově gymnázia střídají dělníci. Pracovat zde budou od června až do poloviny září.

Studenti si tak před koncem školního roku užijí pár dnů volna navíc. Nejprve jich část pojede na sportovní kurzy či školu v přírodě, část se pak přesune do prostor Slezské univerzity.

Josef Vícha, tajemník, Fakulta veřejných politik Slezské univerzity: „Tím, že výuka na naší fakultě skončila v květnu, jsou zdejší  učebny v červnu a začátkem září k dispozici. Tak jsme je nabídli Mendelově gymnáziu, že by je mohlo využít pro výuku.“

Tady bude ovšem výuka probíhat trochu netradičně. Rozlehlé auly budou využité především pro přednášky.

Monika Klapková, ředitelka, Mendelovo gymnázium: „To znamená, že si budeme zvát odborníky. A ti budou mluvit o tématech, na které se běžně ve výuce nedostane. Budeme mít pozvané archeology, historiky, genetika. Budeme mít také studentské přednášky, naši absolventi nám pomohou. Budeme mít také Den zdraví.“

Vysvědčení dostanou gymnazisté v polovině června a pak jim v podstatě začnou prázdniny. Ani začátek září nebude ještě standardní. Během prvních dvou týdnů budou učitelé využívat distanční on – line výuku, kterou znají z doby koronaviru. Kvůli tomu musel být počítačový server přestěhovaný do suterénu.

Martin Hrošek, správce sítě, Mendelovo gymnázium: „To je jediná místnost kde můžeme mít tu elektroniku pod proudem. Takže tady máme server, záložní zdroj a všechno, co k tomu potřebujeme, abychom mohli učit v ty dny, kdy tady bude probíhat rekonstrukce.“

Pokud vše půjde podle plánu, měli by se studenti do lavic vrátit v polovině září. Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy