Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Opavě byl otevřený nový parkovací dům. Nabídne 242 míst

  • Opava,

Nová parkovací místa pro řidiče v Opavě! Nedaleko centra města, u východního vlakového nádraží, byl otevřený parkovací dům. Nabízí 242 míst. K dispozici je nejen vnitřní, ale i venkovním stání.

Výstavba parkovacího domu začala na nevyužívaném pozemku na konci kolejiště u nádraží vloni v únoru. Za pár měsíců byla vztyčena ocelová konstrukce, jako základ tří podlažní budovy. Stavba parkovacího domu trvala 15 měsíců . A to včetně rekonstrukce přístupové komunikace pro automobily i lávky pro pěší, která vede směrem k centru města.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: „Tento parkovací dům je asi dvě minuty pěší chůzí do centra. A také vyřeší problém s parkováním, hlavně u východního nádraží.“

Výstavbu financovalo město a přišla na 200 mil. Kč. 85 mil. z této částky se podařilo získat z dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

Nové parkování vyřeší problém s odstavením aut v dosahu centra města a nahradí chybějící parkovací místa u nedalekého vlakového nádraží. K dispozici je jich zde totiž pouze 11.

řidiči: „Tady je parkovací dům potřeba.  Když přijede v pátek vlak z Prahy, tak tady není kde zaparkovat.“

Přestože výstavba byla zahájena v době vrcholící pandemie koronaviru, a za rok na to začalo Rusko válčit na Ukrajině, na chod stavby se tyto události, nebo respektive problémy s dodávkami materiálu, nepodepsaly.

Daniel Motyčka, výrobní ředitel, Hochtief: „Byli jsme na vše připraveni. V podstatě ani válka na Ukrajině tuto stavbu neovlivnila. Vše jsme měli nakoupené, připravené. Termín jsem splnili dle smlouvy.“

V budově je k dispozici 210 parkovacích míst. V horní části je vyhrazené stání pro řidiče vozů na plyn. A jsou zde také nabíječky pro elektromobily.

Michal Jedlička (KDU-ČSL), náměstek primátora Opavy: „V původním projektu byla ta parkovací místa dvě. My jsme je rozšířili do kolaudace na čtyři. Dovedu si představit, že počet navýšíme na osm.“

Za odstavení auta zde zaplatí řidiči stejnou cenu, jako v nedalekém parkovacím domě u Dolního náměstí, v centru města.

Jan Hazucha, ředitel, Technické služby Opava: „Ceník bude takový, že první hodina bude zdarma, a pak každá další hodina bude stát deset korun. Při vjezdu do parkovacího domu obdrží zákazník parkovací lístek. A na základě něj uhradí parkovné."

Auto mohou řidiči odstavit také na přilehlém venkovním parkovišti pro 32 vozů. Před parkovacím domem jsou také tři desítky míst pro kola.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy