Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Akce Město vítá léto přilákala do centra Opavy tisíce lidí

  • Opava,

Do centra Opavy se po dvou letech covidového půstu opět vrátila akce Město vítá léto. Na pódiu za obchodním centrem Slezanka vystoupil Vašo Patejdl, Lucie Bílá a kapela No Name. Letos byla také na přilehlém Horním náměstí připravena herní zóna pro děti.

Akce Město vítá léto poprvé zaplnila centrum Opavy lidmi v roce 2017. Koncerty českých a slovenských interpretů avizovaly blížící se čas prázdnin a dovolených. Před dvěma roky akci překazil koronavirus. Teď znovu vyrostlo v prostoru za obchodním centrem Slezanka u Horního náměstí pódium. Akci zahájil svým vystoupení slovenský zpěvák a skladatel Vašo Patejdl, který zahrál především své starší písně.

Vašo Patejdl, zpěvák a skladatel: „Mají stále co říct různým generacím. Mají svůj smysl. Jsou to písničky o životě, je tam asi také zajímavá melodie. Tak jsem hrozně rád, že lidi baví a že chodí na koncerty.“

Zatímco dospělí se mohli bavit u stage ve vnitrobloku, dětem byl určený prostor Horního náměstí.

Monika Štěpánková, organizátorka akce, Magistrát Opava: „Z minulých let jsme měli zkušenost, že přicházely rodiny s dětmi. Ale děti neměly kde strávit volný čas. Vyhradili jsme tedy Horní náměstí a zaplnili jsem ho aktivitami pro děti.“

V hracím koutku se mohli věnovat dřevěným hrám. Byly tady piškvorky, holandský billiard, nebo stolní fotbal či hokej. U stolků s hrami se často sešly celé rodiny.

Před budovou Slezského divadla vznikla improvizovaná škola kouzel, která pobavila děti nejrůznějších věkových kategorií. Kromě toho se mohli kluci a holky zastavit hned v několika tvůrčích dílnách a něco si vyrobit.

Nela Pasrbková, SVČ Opava: „Rozdáváme dětem omalovánky a společně s nimi tady kreslíme.“

Do centra Opavy přilákala akce Město vítá léto tisíce návštěvníků. Zajímala je především koncertní vystoupení.

účastnice akce: „Já si to moc užívám, protože dneska slavím narozeniny, a jsem tady s přáteli.“

Nejvíce lidí se vydalo na koncert Lucie Bílé. Během jejího hodinového vystoupení s kapelou Petra Maláska bylo prostranství mezi domy úplně zaplněné. Zpěvačka byla potěšená.

Lucie Bílá, zpěvačka: „Mám to ráda. Těší mne jakékoliv setkání s lidmi, hlavně, že je.“

Akci Město vítá léto uzavřela kapela No Name a ohňová show.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy