Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sociální poradna Anima Viva pomáhá lidem s psychickými problémy

  • Opava,

Sociální poradna Anima Viva už téměř dvě desetiletí pomáhá lidem s duševním onemocněním řešit nejrůznější problémy, které jim život do cesty postavil. Ovšem pomoc odborníků tady může vyhledat, každý, kdo se ocitl v krizi.

Sociální poradna Anima Viva sídlí v klášterním středisku na Sušilově ulici. Záběr poradenství je široký: od občanskoprávní, pracovní či sociální problematiky až třeba po řešení vztahových problémů. Určená je především lidem s duševním onemocněním, kteří se sami nezvládnou orientovat v životě nebo třeba právě opustili psychiatrickou nemocnici a jsou bez práce a bez bydlení.

Petra Tesařová, vedoucí, Sociální poradna Anima Viva: „Lidé, kteří mají nějaký psychický problém, jsou v něm často tak ponořeni, , že v konečné důsledku neřeší jeden problém. Ale musí najednou vyřešit spoustu věcí, které se jim nakupily už dlouhou dobu předtím.“

V poslední době tady lidé chtějí nejčastěji pomoci s dluhy. Radí se také o rodinných vztazích, které kvůli svému psychickému onemocnění zpřetrhalli. Nebo hledají zaměstnání, které by odpovídalo jejich zdravotnímu stavu.

Vlaďka, klientka Sociální poradny Anima Viva: „Podporují nás i psychicky. Podrží nás. Prozkoumají to všechno, mají obrovský profesionální přehled.“

Konzultace poskytují pracovnice Sociální poradny ambulantně. Ovšem v případě potřeby za klienty vyrazí i do terénu. Nesoustředí se ovšem jen na lidi s chronickým duševním onemocněním.

Petra Tesařová, vedoucí, Sociální poradna Anima Viva: „Určitě se na nás může obrátit kdokoliv, nejen člověk psychicky nemocný. Ale každý, kdo cítí, že má nějaký psychický problém. Nebo nějakou krizi ve svém zdraví."

Otevřené dveře zde mají také ti, kteří mají v rodině člověka s duševním onemocněním a chtěli by svou životní situaci s někým konzultovat.

Podle zdejších pracovníků počet lidí s psychickými problémy narůstá. Svědčí o tom také fakt, že zatímco během loňského roku přišlo do poradny 140 klientů, letos v už polovině roku jejich počet dávno překročil stovku.


Nahlásit chybu


K tématu
René Exner - Opava
Opava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail