Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejlepší atleti ze základních škol závodili v Opavě

  • Opava,

Opavský Tyršův stadion se stal dějištěm republikového finále v atletickém čtyřboji družstev žáků 6. až 9. tříd. Nejlepší týmy sem postoupily sítem okresních a krajských kol. Opavským základním školám se na domácí půdě dařilo. Vybojovaly si jedno druhé a dvě třetí místa.

Závody v atletickém čtyřboji družstev základních škol se konají pravidelně od roku 1996. Jejich kontinuitu přerušila pandemie koronaviru, která si vynutila dvouletou pauzu. Opava si letos vysloužila pořadatelství finálového závodu už po šesté. Naposledy to bylo v roce 2018. Během dvou dnů hostila nejlepší žákovské sportovní týmy z celé republiky.

Pětičlenná družstva poměřovala své síly v těchto atletických disciplínách: běh na krátkou a dlouhou trať, hod míčkem či koulí, skok do dálky nebo do výšky.

účastník závodu: „Zatím dobrý. Na 60m 7,92 s a na kriketovém míčku přes 60m.“

účastník závodu: „Běžel jsem 60 m a teď hážu koulí.“

Zatímco dříve se atletického čtyřboje účastnili pouze žáci 8. a 9. tříd, letos poprvé se mohly zapojit také 6.a 7. ročníky. A tak se do Opavy sjelo na 250 mladých závodníků, kteří tedy byli rozděleni do dvou věkových kategorií.

Petr Mička, předseda okr. rady, Asociace školních sportovních klubů: „Samozřejmě výhodu mají školy, kde je rozšířená výuka tělesné výchovy. Kde je více času se s dětmi atletice více věnovat.“

Pětičlenné týmy získávaly body za jednotlivé disciplíny. Ty se pak dohromady sčítaly.

Jan Škrabal, ředitel závodu: „Bodování je nastaveno takto: v družstvu je pět závodníků nebo závodnic, bodují se 4 nejlepší.“

Finálového závodu se zúčastnila družstva, která prošla sítem okresních a krajských kol. Jde převážně o školy které mají rozšířenou výuku tělesné výchovy v rozvrhu nebo přinejmenším organizují odpolední sportovní kroužky.

Jan Škrabal, ředitel závodu: „Ale nejsou zde jen atletické ZŠ. Jsou tady třeba fotbalovky, školy zaměřené na orientační běh, školy s biatlonem. Ale ty atletické hrají  větší prim. Protože technické disciplíny mají v malíku.“

Opavským školám se dařilo. Chlapecký tým složený ze soutěžících ze šestých a sedmých ročníků obsadil druhé místo. Starší družstva chlapců a dívek z 8. a 9. ročníků skončly shodně na třetím místě.
Republikové finále v atletickém čtyřboji družstev 2022

Chlapci III. kategorie

1. místo ZŠ Sportovní, Uherské Hradiště
2. místo ZŠ Englišova, Opava
3. místo ZŠ Slovácká, Břeclav


Dívky III. kategorie

1. místo ZŠ E. Zátopka, Zlín
2. místo ZŠ Heyrovského, Olomouc
3. místo ZŠ a MŠ Jilemnického, Mladá Boleslav


Chlapci IV. kategorie

1. místo ZŠ Sportovní, Uherské Hradiště
2. místo ZŠ Komenského, Jilemnice
3. místo ZŠ Kylešovice, Opava


Dívky IV. kategorie

1. místo Gymnázium, Klatovy
2. místo ZŠ U Stadionu, Chrudim
3. místo ZŠ Englišova, Opava


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy