Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

On-line veletrh středních škol končí

  • Opava,

Víc jak sto středních škol z Moravskoslezského kraje se postupně zapojilo do prezentace po internetu. Informace o studiu poskytovali především žákům 9. tříd, kteří přemýšlejí nad dalším studiem. Zítra on-line veletrh končí prezentací škol z Karvinska.

Střední školy z Moravskoslezského kraje daly zájemcům během uplynulých dnů možnost se on-line připojit k vysílání a získat tak informace o škole, kterou by chtěli studovat.

Václav Schreiber, Masarykova střední škola zemědělská a VŠ, Opava: „Nejčastěji se ptají, s jakým průměrem bereme, což ale nedokážeme říci přesně, protože je to každý rok jiné. Nebo kolik otevíráme míst, kolik nabíráme žáků, co se učí v konkrétních oborech. Naopak rodiče se pak ptají na odbornější věci: zda-li máme domov mládeže, jak funguje jídelna, jak je s dojezdem do školy.

Akce byla určená především žákům 9. tříd Základních škol, kteří se rozhodují, kam dál. Na Opavsku se jich do akce Online veletrh středních škol zapojilo 15.

Arnošt Klein, ředitel, Masarykova střední škola zemědělská a VŠ, Opava: „My nabízíme pro ZŠ 5 oborů, to je 162 volných míst. Tradičně je největší zájem o učební obor zemědělec-farmář a maturitní obor agropodnikání.“

Zatímco někde seděli u počítačů učitelé, jinde poskytovali informace také studenti.

Karla Labudová, ředitelka, Střední průmyslová škola stavební, Opava: „Možná jim lépe popíší jak nějaké obtíže se kterými se setkali. Tak i co nového se dozvěděli a naučili.“

Studenti oboru pozemní stavitelství, architektura a geodézie z opavské stavební školy ukázali a okomentovali také projekty, na kterých pracovali.

Vybrat si budoucí povolání není pro patnáctileté školáky jednoduché. Ke správnému rozhodnutí by jim měli pomoci kariérní poradci na školách a také rodiče.

Vendula Jasioková, kariérová poradkyně, Moravskoslezský pakt zaměstnanosti: " Důležité je, aby se naučili pojmenovat svoje dovednosti, svoje kompetence nebo schopnosti. Aby zjistili, co je pro ně důležité. Co je motivuje a jaké jsou jejich životní hodnoty.“

Podstatné jistě také je, opatřit si co nejvíce informací o konkrétních školách. Nyní to umožnil on-line veletrh. Školy ale plánují také dny otevřených dveří, které mohou v rozhodování pomoci.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyKamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková - pracoviště Budišov nad Budišovkou
Budišov nad Budišovkou
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail

Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková - pracoviště Opava
Opava
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry