Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby Opava pracují kvalitně a odpovědně. Potvrdily to absolutním vítězstvím v Národní ceně kvality

Opava |

Technické služby Opava už potřetí uspěly v soutěži Národní cena kvality za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj, kterou vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu. Nyní získaly 1. místo v kategorii veřejný sektor a rovněž se staly absolutním vítězem. Co to pro tuto městskou obchodní společnost znamená? Ptáme se náměstka ředitele Martina Giráška.

Kateřina Geryková, redaktorka, TV POLAR: Mohl byste na úvod vysvětlit, v čem se soutěží, jde-li o společenskou odpovědnost?

Martin Girášek, provozně technický náměstek, Technické služby Opava „Společenská odpovědnost nic nezařizuje a žádnou firmu do ničeho nenutí. Společenská odpovědnost říká, jak dělat věci jinak a lépe, tak aby z toho firma, společnost měla větší prospěch.“

Kateřina Geryková, redaktorka, TV POLAR: Technické služby Opava získaly ocenění v soutěži Národní cena za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj už po několikáté. Ovšem nyní jsou také absolutním vítězem. Jak prestižní to uznání je?

Martin Girášek, provozně technický náměstek, Technické služby Opava: „To ocenění je velice prestižní a my si jej velice vážíme. Vážíme si, samozřejmě, také práce našich zaměstnanců, bez kterých by to nešlo. My bereme toto ocenění jako cestu. Nikoliv jako cíl. Pro nás, pro naši společnost, je cílem kvalitně, efektivně a společensky odpovědně vykonávat službu veřejnosti. Tedy té, která bydlí ve městě nebo město navštěvuje. Získané ocenění je zpětná vazba, že jsme na dobré cestě."

Kateřina Geryková, redaktorka, TV POLAR: Co konkrétně je pro hodnocení důležité? A kdo vůbec úspěchy jednotlivých organizací posuzuje?

Martin Girášek, provozně technický náměstek, Technické služby Opava: „Ta soutěž je postavena tak, že nejprve je potřeba vyplnit podkladovou zprávu, což je asi 35 otázek. Ty je pak nutné zaslat Radě kvality, která je pořadatelem soutěže. Na základě této zprávy je jmenovaná hodnotící komise. Přímo na pracovišti pak ověřuje údaje, které byly uvedeny v podkladové zprávě, zda se zakládají na pravdě.“

Kateřina Geryková, redaktorka, TV POLAR: Hodnotí se zpětně za uplynulý rok. Provedli jste některé změny či inovace jste v posledním roce provedli a tím nejspíš porotu zaujaly?

Martin Girášek, provozně technický náměstek, Technické služby Opava: „Sledujeme rozvoj inovací a technologií. A snažíme se zaměstnancům ulehčit práci. Tím že zakoupíme nové stroje a technologie, které zefektivní a zkvalitní naše služby a jednak jim ulehčí práci. Což činíme každoročně.“

Kateřina Geryková, redaktorka, TV POLAR: Technické služby mají na starosti široké spektrum služeb: od zimní údržby, přes úklid města, až třeba po údržbu dětských hřišť. A mají 240 zaměstnanců. Také péče o ně byla součástí hodnocení. Jak důležité je, aby se lidé v práci cítili dobře?

Martin Girášek, provozně technický náměstek, Technické služby Opava: „My si dobře uvědomujeme, že zaměstnanci jsou to nejdůležitější, co každá firma má. My se o ně snažíme starat, jak nejlépe umíme. Uvědomujeme si, že jen spokojený zaměstnanec může vykonávat kvalitní a dobrou práci. A přijít třeba také s inovativními nápady.“
Nahlásit chybu


K tématu

Do oprav cest a chodníků půjde letos ve Frýdku-Místku přes 51 milionů korun

4. května 2023 16:21 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

V první polovině dubna začaly obalovny vyrábět asfaltobetonovou směs. To je signál, že se mohly naplno rozjet práce na opravách cest a výtluků, které se každoročně po zimě objevují. V ulicích Frýdku-Místku se tak opět objevili pracovníci technických služeb i se všemi stroji.

Sekačky a křovinořezy jsou opět v ulicích Frýdku-Místku

8. května 2023 12:54 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Téměř 180 hektarů travnatých ploch udržují ve Frýdku-Místku pracovníci technických služeb. Na začátku měsíce začalo pravidelné kosení. Do ulic vyjely sekačky posílené pracovníky s křovinořezy. Každé sečení má svá pravidla. Někde se provádí třikrát, jinde zase jen dvakrát ročně.

Technické služby Frýdek-Místek zaznamenaly nejlepší hospodářský výsledek v historii

20. dubna 2023 13:23 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Loňský rok byl pro Technické služby Frýdek-Místek nejúspěšnější v jejich historii. Městská společnost dosáhla rekordního zisku po zdanění ve výši téměř 13 milionů korun. Podle náměstka primátora společnost nyní funguje mnohem efektivněji a více se zaměřuje na požadavky města.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

Pokrývači

Hlučín Nástup: od 1. května 2024 od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Opavané si v rámci Dne Země prohlédli ČOV. Díky mikroorganismům je voda opět čistá za jeden a půl dne

Čistírna odpadních vod v Opavě otevřela své brány veřejnosti. V rámci oslav Dne země se tak návštěvníci dozvěděli mnoho zajímavostí, například jak se voda čistí, k jakým účelům se dále používá a jak dlouho celý proces trvá.

ČOV v Opavě se v rámci oslav Dne Země otevřela lidem. Odpadní vodu vyčistí za jeden a půl dne

17. dubna 2024 18:35 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Čistírna odpadních vod v Opavě otevřela své brány veřejnosti. V rámci oslav Dne Země se tak návštěvníci dozvěděli mnoho zajímavostí, například jak se voda čistí, k jakým účelům se dále používá a jak dlouho celý proces trvá.

V Sudicích si připomněli 79 let od finální fáze ostravsko-opavské operace

17. dubna 2024 18:16 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Sudice na Opavsku byly první osvobozenou obcí od nacistů. 15. dubna roku 1945 tady začala finální fáze ostravsko-opavské operace. Na tuto významnou událost se vzpomínalo u Památníku osvobození sovětskou armádou.

Opava válečná očima obyvatel Opavska. Unikátní výstava v Hrabyni k výročí 800 let Opavy

17. dubna 2024 18:07 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Národní památník II. světové války v Hrabyni se zapojil do oslav 800. výročí Opavy. Otevřel výstavu Opava válečná. Opava a Opavsko za 2. světové války, která líčí válku očima obyčejných lidí.

V Sudicích začaly oslavy 79. výročí osvobození. Vzpomínalo se u Památníku osvobození sovětskou armádou

16. dubna 2024 8:53 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Sudice na Opavsku byly první osvobozenou obcí od nacistů. 15. dubna roku 1945 tady začala finální fáze ostravsko-opavské operace. Na tuto významnou událost se vzpomínalo u Památníku osvobození sovětskou armádou.

V opavské nemocnici pokračuje stavba nadzemních koridorů mezi pavilony

15. dubna 2024 17:31 | Opava | Jiří Cileček

Ve Slezské nemocnici Opava se staví nadzemní koridory mezi pavilony S,V a L,N. Zakázku ve výši 150 milionů korun financuje zřizovatel nemocnice, Moravskoslezský kraj. První část by měla být hotová do konce roku.

Technické služby Opava pracují kvalitně a odpovědně. Potvrdily to absolutním vítězstvím v Národní ceně kvality
Vydáno 3. prosince 2022 17:10, Opava, Katka Geryková
Technické služby Opava už potřetí uspěly v soutěži Národní cena kvality za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj, kterou vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu. Nyní získaly 1. místo v kategorii veřejný sektor a rovněž se staly absolutním vítězem. Co to pro tuto městskou obchodní společnost znamená? Ptáme se náměstka ředitele Martina Giráška.

Kateřina Geryková, redaktorka, TV POLAR: Mohl byste na úvod vysvětlit, v čem se soutěží, jde-li o společenskou odpovědnost?

Martin Girášek, provozně technický náměstek, Technické služby Opava „Společenská odpovědnost nic nezařizuje a žádnou firmu do ničeho nenutí. Společenská odpovědnost říká, jak dělat věci jinak a lépe, tak aby z toho firma, společnost měla větší prospěch.“

Kateřina Geryková, redaktorka, TV POLAR: Technické služby Opava získaly ocenění v soutěži Národní cena za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj už po několikáté. Ovšem nyní jsou také absolutním vítězem. Jak prestižní to uznání je?

Martin Girášek, provozně technický náměstek, Technické služby Opava: „To ocenění je velice prestižní a my si jej velice vážíme. Vážíme si, samozřejmě, také práce našich zaměstnanců, bez kterých by to nešlo. My bereme toto ocenění jako cestu. Nikoliv jako cíl. Pro nás, pro naši společnost, je cílem kvalitně, efektivně a společensky odpovědně vykonávat službu veřejnosti. Tedy té, která bydlí ve městě nebo město navštěvuje. Získané ocenění je zpětná vazba, že jsme na dobré cestě."

Kateřina Geryková, redaktorka, TV POLAR: Co konkrétně je pro hodnocení důležité? A kdo vůbec úspěchy jednotlivých organizací posuzuje?

Martin Girášek, provozně technický náměstek, Technické služby Opava: „Ta soutěž je postavena tak, že nejprve je potřeba vyplnit podkladovou zprávu, což je asi 35 otázek. Ty je pak nutné zaslat Radě kvality, která je pořadatelem soutěže. Na základě této zprávy je jmenovaná hodnotící komise. Přímo na pracovišti pak ověřuje údaje, které byly uvedeny v podkladové zprávě, zda se zakládají na pravdě.“

Kateřina Geryková, redaktorka, TV POLAR: Hodnotí se zpětně za uplynulý rok. Provedli jste některé změny či inovace jste v posledním roce provedli a tím nejspíš porotu zaujaly?

Martin Girášek, provozně technický náměstek, Technické služby Opava: „Sledujeme rozvoj inovací a technologií. A snažíme se zaměstnancům ulehčit práci. Tím že zakoupíme nové stroje a technologie, které zefektivní a zkvalitní naše služby a jednak jim ulehčí práci. Což činíme každoročně.“

Kateřina Geryková, redaktorka, TV POLAR: Technické služby mají na starosti široké spektrum služeb: od zimní údržby, přes úklid města, až třeba po údržbu dětských hřišť. A mají 240 zaměstnanců. Také péče o ně byla součástí hodnocení. Jak důležité je, aby se lidé v práci cítili dobře?

Martin Girášek, provozně technický náměstek, Technické služby Opava: „My si dobře uvědomujeme, že zaměstnanci jsou to nejdůležitější, co každá firma má. My se o ně snažíme starat, jak nejlépe umíme. Uvědomujeme si, že jen spokojený zaměstnanec může vykonávat kvalitní a dobrou práci. A přijít třeba také s inovativními nápady.“
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000034640/technicke-sluzby-opava-pracuji-kvalitne-a-odpovedne-potvrdily-to-absolutnim-vitezstvim-v-narodni-cene-kvality