Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Opavě explodoval objekt bývalé textilky. Hasiči zjišťují proč

  • Opava,

Ve čtvrtek v noci otřáslo areálem bývalé textilky Moravolen v Opavě několik explozí. Hasiči museli nejprve uhasit oheň a posléze zajistili staticky narušený objekt, aby sutiny mohli prohledat psi. Nyní vyšetřovatelé zjišťují zda požár způsobil exploze a nebo naopak.

Pět minut před třiadvacátou hodinu bylo na tísňovou linku 150 oznámeno, že v bývalém areálu Moravolenu na Jaselské ulici hoří a bylo slyšet i nějaké výbuchy. Policisté informaci prověřili a potvrdili ale to už byli na místě i hasiči, kteří se pustili do likvidace požáru.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MS kraje: "Na místo bylo povoláno 9 jednotek hasičů, ti provedli uhašení požáru a stabilizaci objektu výdřevou. Byli také povoláni psi na sutinové vyhledávání." 

Po zajištění budovy se do práce pustili psi, ale v sutinách naštěstí žádná těla nenašli. Policisté na místě zůstali až do rána a areál hlídali. 

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Jednalo se o budovu, ve které se nachází hudební zkušebna, ateliér sochaře a také například tělocvična se šatnou, přičemž budova je značně poškozena a s největší pravděpodobností došlo k narušení její statiky."

Ráno na místo dorazili policejní vyšetřovatelé i vyšetřovatelé příčin požáru hasičského záchranného sboru. Klíčové bude nyní určit, zda výbuchy způsobil požár a co způsobilo požár, popřípadě, zdá došlo nejprve k výbuchu a pak až k požáru. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy