Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zkrácený úvazek díky příspěvku Úřadu práce. Finanční podporu využilo na Opavsku 24 firem

Opava |

Velká poptávka po zaměstnání na zkrácený úvazek, ale minimální nabídka ze strany firem. To byl důvod, proč Úřad práce připravil program na podporu flexibilního zaměstnání. V rámci něj finančně přispívá zaměstnavatelům, kteří taková místa vytvoří. Na Opavsku vzniklo během dvou let díky tomuto programu 24 takových míst.

Projekt Úřadu práce s názvem Flexi pomáhá s financováním zkrácených či sdílených úvazků. Před rokem jej využila také podnikatelka Šárka Zavadilová. Když po mateřské dovolené přišla o práci, rozhodla se, že si ze svého koníčka zřídí podnikání. Založila šicí dílnu, která vyrábí doplňky pro děti.

Šárka Zavadilová, majitelka šicí dílny, Ma-Tata.cz, Opava: „Dotace ze strany Úřadu práce ČR mi umožnily udělat ten krok dopředu a nebát se zaměstnat prvního zaměstnance.“

Pro podnikatele, který je v začátcích, jsou ty náklady poměrně vysoké.“

A tak mohla přijít do firmy kvalifikovaná švadlena. Pracuje na zkrácený úvazek. To jí v souvislosti s péčí o dvě malé děti vyhovuje.

Radka Stupňová, švadlena, Ma-Tata.cz, Opava: „Když jsme hledala práci, nikdo mne moc nechtěl. Paní Zavadilová mi poskytla zázemí a jsem za to strašně vděčná.“

Právě matky malých dětí žádají o zkrácené pracovní úvazky nebo také sdílená místa nejčastěji. Zájem o ně má 16% evidovaných uchazečů o zaměstnání z Opavska.

Ovšem zaměstnavatelé taková místa příliš často nenabízejí. Změnit názor by mohli díky Projektu Flexi.

Ivana Beštová, odborný poradce, Úřad práce Opava: „Poskytuje zaměstnavatelům příspěvek na mzdové náklady na zaměstnance, kterého vezmou na zkrácený úvazek. Příspěvek je až do výše 100 % vynaložených mzdových nákladů." 

Příspěvek mohou zaměstnavatelé čerpat po dobu tří až dvanácti měsíců.
Na Opavsku za uplynulé dva roky vzniklo 24 takovýchto dotovaných míst. Je to také díky tomu, že zaměstnanci Úřadu práce ČR sami oslovují zaměstnavatele, a program jim nabízejí.

Ivana Beštová, odborný poradce, Úřad práce Opava: „Projekt je zajímavý pro uchazeče s nějakým hendikepem. Konkrétně zdravotním, pokud pečují o osobu blízkou nebo o děti do 10 let. Také to zajímá osoby, které mají objektivní důvod pracovat na zkrácený úvazek. Může to být soulad zaměstnání se studiem apod."

Projekt je určený všem, kteří obtížně hledají práci, protože z různých důvodů nemohou být zaměstnáni na plný úvazek. Možnost čerpat dotace mají zaměstnavatelé ještě do konce června.


Nahlásit chybu


K tématu

Nová Infokavárna ve Městě Albrechtice potěší turisty i místní

15. května 2023 18:22 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ve Městě Albrechtice spouští provoz Infokavárna. Sloužit bude nejen turistům, kteří se zde zastaví během výletu na Jesenicko nebo Osoblažsko. Její služby ocení i místní, podobné zařízení ve městě chybělo. Na projekt přispěl Moravskoslezský kraj 3 miliony, a to v rámci podpory znevýhodněných oblastí.

Denní centrum služeb pro seniory bude fungovat i v Domě v Aleji

13. května 2023 10:19 | Karviná | Monika Danková

Karvinské sociální služby chystají velkou novinku - rozšíří služby denního centra pro seniory. Záměr byl již schválen zastupiteli na jejich řádném zasedání.

V Karviné chystají další zázemí pro seniory, denní centrum služeb vznikne i v Domě v Aleji

12. května 2023 17:19 | Celý MS kraj | Monika Danková

V Karviné je zvýšený zájem o služby denního centra pro seniory, které funguje v budově městských jeslí. Zástupci města proto hledali řešení, jak vyhovět všem dalším zájemcům a řešení se našlo. Záměr byl již schválen zastupiteli na jejich řádném zasedání.


Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

Včera 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Aplikace čistáOVA funguje už šest let. Lidé díky ní mohou upozornit na závady ve městě

11. dubna 2024 9:20 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Komu není lhostejný veřejný prostor ve kterém žije, může v Ostravě už šestým rokem využívat aplikaci čistáOVA. Díky ní úředníky radnice jednoduchým způsobem upozorní na jakékoliv závady, jako například rozbitý chodník, či nepořádek v ulicích.

Policisté asistovali u porodu na D56 u Paskova, narodila se zdravá holčička

11. dubna 2024 11:26 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, praporčíci Jaroslav Masnica a David Machanec, mají za sebou nezapomenutelný zážitek. Během středečního odpoledne asistovali u náhlého porodu na D56. Informovala o tom policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Dobrovolníci se zapojili do celostátní akce Ukliďme Česko

11. dubna 2024 13:26 | Albrechtice | Jiří Brzóska | Albrechtický miniexpres

V rámci celostátní akce Ukliďme Česko se v sobotu 6. dubna do úklidové akce opět zapojili i dobrovolníci z Albrechtic.

Revitalizace rezervace Kotvice u Studénky je nutná, lépe ochrání vzácné druhy

V přírodní rezervaci Kotvice u Studénky začala obnova rybníků a mokřadů. Revitalizace území je nutná pro další ochranu vzácných druhů vodních ptáků a obojživelníků, kteří tu žijí. Práce potrvají rok.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Izolatéři

Hlučín Nástup: od 1. května 2024 od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Hematologicko-transfuzní oddělení SNO zaplnili policisté. Společně darovali krev

10. dubna 2024 18:59 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Krev se zatím nedá uměle vyrobit. Pacienti jsou tak odkázáni na pomoc druhých. Darovat společně tuto vzácnou tekutinu pravidelně chodí na hematologicko-transfuzní oddělení Slezské nemocnice policisté z Opavy a okolí.

Okolí Stříbrného jezera je čistší. Opavané ho zbavili odpadků v rámci akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 18:36 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Už po 10. se Opavané mohli zapojit do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Hlavní úklidový den proběhl uplynulou sobotu, kdy se jedna ze skupinek dobrovolníků vydala na úklid kolem Stříbrného jezera.

Zámek v Kravařích ukrýval unikátní průtokovou barokní lednici. Odhalila ji sonda při sanaci zdiva

10. dubna 2024 18:26 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Na zámku v Kravařích zaznamenali unikátní objev. Průtokovou barokní chladničku, která se kdysi používala pro skladování potravin a nápojů okamžité spotřeby. Město ji chce upravit tak, aby si ji mohli návštěvníci zámku prohlédnout.

Opavští policisté opět společně darovali krev. SNO chybí dárci všech krevních skupin

10. dubna 2024 11:30 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Krev se zatím nedá uměle vyrobit. Pacienti jsou tak odkázáni na pomoc druhých. Darovat společně tuto vzácnou tekutinu chodí na hematologicko-transfuzní oddělení Slezské nemocnice policisté z Opavy a okolí.

Dražba výročních dresů opavských basketbalistů pomůže mobilnímu hospici Pokojný přístav

7. dubna 2024 16:18 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

A u basketbalu ještě zůstaneme. Utkání s Nymburkem mělo charitativní podtext. Opavští basketbalisté do něj nastoupili ve speciálních červenobílých dresech s logem Opava 800, na které zároveň vyhlásili dražbu.

Opavské ZŠ patřily zápisům do prvních tříd. Loni přivítaly na 500 prvňáčků

6. dubna 2024 17:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě ve čtvrtek a v pátek probíhaly zápisy dětí do 1. tříd základních škol. Týkaly se dětí, které oslaví šesté narozeniny do konce srpna letošního roku. Zvolit si mohly jakoukoliv školu ve městě, přednost ale měly děti ze spádové oblasti.

Zkrácený úvazek díky příspěvku Úřadu práce. Finanční podporu využilo na Opavsku 24 firem
Vydáno 8. března 2023 15:32, Opava, Katka Geryková
Velká poptávka po zaměstnání na zkrácený úvazek, ale minimální nabídka ze strany firem. To byl důvod, proč Úřad práce připravil program na podporu flexibilního zaměstnání. V rámci něj finančně přispívá zaměstnavatelům, kteří taková místa vytvoří. Na Opavsku vzniklo během dvou let díky tomuto programu 24 takových míst.

Projekt Úřadu práce s názvem Flexi pomáhá s financováním zkrácených či sdílených úvazků. Před rokem jej využila také podnikatelka Šárka Zavadilová. Když po mateřské dovolené přišla o práci, rozhodla se, že si ze svého koníčka zřídí podnikání. Založila šicí dílnu, která vyrábí doplňky pro děti.

Šárka Zavadilová, majitelka šicí dílny, Ma-Tata.cz, Opava: „Dotace ze strany Úřadu práce ČR mi umožnily udělat ten krok dopředu a nebát se zaměstnat prvního zaměstnance.“

Pro podnikatele, který je v začátcích, jsou ty náklady poměrně vysoké.“

A tak mohla přijít do firmy kvalifikovaná švadlena. Pracuje na zkrácený úvazek. To jí v souvislosti s péčí o dvě malé děti vyhovuje.

Radka Stupňová, švadlena, Ma-Tata.cz, Opava: „Když jsme hledala práci, nikdo mne moc nechtěl. Paní Zavadilová mi poskytla zázemí a jsem za to strašně vděčná.“

Právě matky malých dětí žádají o zkrácené pracovní úvazky nebo také sdílená místa nejčastěji. Zájem o ně má 16% evidovaných uchazečů o zaměstnání z Opavska.

Ovšem zaměstnavatelé taková místa příliš často nenabízejí. Změnit názor by mohli díky Projektu Flexi.

Ivana Beštová, odborný poradce, Úřad práce Opava: „Poskytuje zaměstnavatelům příspěvek na mzdové náklady na zaměstnance, kterého vezmou na zkrácený úvazek. Příspěvek je až do výše 100 % vynaložených mzdových nákladů." 

Příspěvek mohou zaměstnavatelé čerpat po dobu tří až dvanácti měsíců.
Na Opavsku za uplynulé dva roky vzniklo 24 takovýchto dotovaných míst. Je to také díky tomu, že zaměstnanci Úřadu práce ČR sami oslovují zaměstnavatele, a program jim nabízejí.

Ivana Beštová, odborný poradce, Úřad práce Opava: „Projekt je zajímavý pro uchazeče s nějakým hendikepem. Konkrétně zdravotním, pokud pečují o osobu blízkou nebo o děti do 10 let. Také to zajímá osoby, které mají objektivní důvod pracovat na zkrácený úvazek. Může to být soulad zaměstnání se studiem apod."

Projekt je určený všem, kteří obtížně hledají práci, protože z různých důvodů nemohou být zaměstnáni na plný úvazek. Možnost čerpat dotace mají zaměstnavatelé ještě do konce června.


Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000036082/zkraceny-uvazek-diky-prispevku-uradu-prace-financni-podporu-vyuzilo-na-opavsku-24-firem