Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolnické centrum nemá peníze na provoz

  • Opava,

Dobrovolnickému centru Elim v Ostravě chybí peníze na provoz, a to 400 000 korun. Chybí totiž podpora z projektů a také od sponzorů. Už nyní museli dobrovolníci omezit svou práci.

Student Ondřej Smolen pracuje jako dobrovolník dva roky. Každý týden se podělí o svůj volný čas s obyvateli z domova pro zdravotně postižené. Většinu času stráví v rozhovoru s klienty, pro které je důležitým zdrojem informací zvenčí a oblíbeným společníkem.

“Čím mne to naplňuje? Možná to bude znít trochu jako klišé, ale dobrý pocit,” říká třiadvacetiletý student.

Ondřej pracuje zdarma. Dobrovolnické centrum za něj ale platí pojištění a také shání klienty, kteří o dobrovolníky stojí. A není jich málo: na Opavsku jsou to tři desítky nejrůznějších zařízení. “My jsme jediná akreditovaná organizace v okolí. Takže ti dobrovolníci k nám přijdou, my si je otestujeme psychologicky. Potom je proškolíme , ze zákona je musíme pojistit,” shrnuje náklady na dobrovolníky Pavlína Němcová, ředitelka Elim Opava o.p.s.

Dobrovolnické centrum potřebuje na provoz ročně 650 000. Protože letos se nepodařilo sehnat peníze od sponzorů a projektů, chybí na provoz centra 400 000. Už nyní se v centru šetří: “Já jsem pokrátila úvazky, šroubuju dolů všechny možné výdaje,” říká Němcová

Kvůli tomu teď v centru pracuje o třetinu dobrovolníků méně. A zájem je pořád veliký. Společnost Elim požádal o pomoc také radnici.

“Zabýváme se Elimem, nedostatkem těch peněz a nyní se připravujeme dofinancování provozu Elimu,” sdělil nám primátor Opavy Martin Víteček.

Dobrovolnické centrum Elim funguje v Opavě 12 let. Většinu jeho pracovníků, asi 80%, tvoří studenti, kteří pomáhají především seniorům, ale také dětem, které mají problémy s učením, nebo se špatně včleňují do kolektivu.
GAPPA - Bezpečnostní služba s.r.o. - pracoviště
Dolní Benešov
od 100 Kč/hod.

Detail

SALVEKO TREND s.r.o. - prodejna Kravaře
Kravaře
od 16 800 do 17 800 Kč/měsíc

Detail

A.G.J. - chráněná dílna s.r.o.-Pracoviště Železniční stanice Hlučín
Hlučín
od 95 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků