Svatý Martin dorazil úderem 16 hodiny a nebyl sám. Mladému svatomartinskému vínu požehnal i Mons. Jan Plaček z ostravsko-opavské diecéze.
Na akci se nenudily ani děti, které se mimo jiné mohly svézt na ponících, nebo dobývat hrad.
Symbolicky 11. 11. v 11 hodin a 11 minut byly na Masarykově náměstí v centru Ostravy zahájeny už tradiční Svatomartinské hody. Otevírala se mladá vína a k ochutnání byly husí a jiné speciality.
Svatý Martin dorazil úderem 16 hodiny a nebyl sám. Mladému svatomartinskému vínu požehnal i Mons. Jan Plaček z ostravsko-opavské diecéze.
Na akci se nenudily ani děti, které se mimo jiné mohly svézt na ponících, nebo dobývat hrad.
Masarykovo náměstí v centru Ostravy ožije velikonočním jarmarkem. Návštěvníci se mohou už od pondělí až do Velkého pátku těšit na tradiční řemesla, regionální speciality, tematickou výzdobu i kulturní program. Akci připravilo Centrum kultury a vzdělávání ve spolupráci s městským obvodem.
Zavítali jsme na Velikonoční jarmark. Uskutečnil se 16. a 17. dubna na Masarykově náměstí a lidem kromě bohatého programu přinesl také spoustu radosti a pravé velikonoční atmosféry.
Městský dům kultury zve na tradiční Velikonoční jarmark, který se uskuteční v dnech 16. a 17. dubna na Masarykově náměstí v Karviné.
Konec přestupů na náhradní autobusy. Ve středu 17. prosince by měly ostravské tramvaje opět projet přes náměstí Republiky. Řidiči aut si ale budou muset ještě počkat. Práce na rekonstrukci potrvají ještě zhruba půl roku.
Nedostatečné technické vybavení pro přistávání za zhoršené viditelnosti stálo v pondělí večer za odkloněním několika letadel z krakovského letiště na ostravské v Mošnově.
Seniorka naletěla na podvodnou internetovou reklamu. Ta využila tvář známého politika a slibovala výhodné investice. Falešnému finančnímu poradci zaslala téměř 1,9 milionu korun. Zhruba polovinu částky si půjčila. Karvinští kriminalisté varují veřejnost před falešnými investičními nabídkami na internetu.
Slavnostní chvíle se dočkala známá úzkokolejná trať na Osoblažsku. 4 místní obce se sjednotily a založily novou společnost, která bude novým provozovatelem vlaku. Jedná se dokonce o evropský unikát, kdy se k provozování drážní dopravy spojily samostatné obce.
České florbalistky dosáhly na domácím mistrovství světa obrovského úspěchu. Ve finále v Ostravě sice podlehly Švýcarsku, ale zisk stříbrných medailí je nejlepším výsledkem v historii. Padl i návštěvnický rekord, kdy do Brna a Ostravy dorazilo téměř 68 tisíc fanoušků.
V žilinském kostele sv. Mikuláše se konala slavnostní mše. Během bohoslužby byly požehnány opravené varhany staré více než 200 let.
V parku Boženy Němcové v Karviné vznikl nový, veřejně přístupný ovocný sad o rozloze zhruba 6 300 metrů čtverečních. Vysazené stromy a keře mají obohatit městskou zeleň, nabídnout potravu i úkryt ptactvu a zároveň podpořit přirozenou biodiverzitu parku.
Na dřívější tradici vymetání zla ze stavení, která souvisela se svátkem svaté Lucie, navázaly děti ze ZŠ v Palkovicích.
V kostele sv. Mikuláše v novojičínské části Žilina se konala slavnostní mše. Během bohoslužby byly požehnány opravené varhany staré více než 200 let.
Poslední letošní zasedání zastupitelstva mělo pořadové číslo 16 a mělo na programu mimo jiné rozpočet města na rok 2026, jmenování nového náměstka primátora či nového ředitele Městské policie.
Projekt Ježíškova vnoučata i letos opět plní vánoční přání osamělých seniorů. Zapojili se do něj také zástupci vedení města Ostravy, kteří obdarovali klienty Domova Slunovrat. Zařízení se navíc stále vzpamatovává z loňských povodní.
Na začátku prosince se konalo tradiční setkání seniorů v Klubu AKORD s vánočním programem a volnou zábavou. Tentokrát na téma Možná přijde i Mikuláš… a nejen on. Součástí byla i soutěž o titul Miss senior čertice nebo disciplína Veselá čutora.
Konec přestupů na náhradní autobusy. Ve středu 17. prosince by měly ostravské tramvaje opět projet přes náměstí Republiky. Řidiči aut si ale budou muset ještě počkat. Práce na rekonstrukci potrvají ještě zhruba půl roku.
Centrum kultury a vzdělávání pořádá celoročně řadu akcí napříč nekomerční kulturou. Provozuje Vilu Hanse Ulricha, Klub Parník, Klub Atlantik a v neposlední řadě Minikino. Právě tam se odehrálo předvánoční pohádkové dopoledne pro děti z dětských domovů z Moravskoslezského kraje s názvem Děti nás všech.
Futsalisté ze Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových se vrátili z mistrovství světa v Brazílii. Užili si atmosféru špičkového turnaje a rozhodně nezklamali.
Zimní údržba je v plném proudu a první sněhové epizody už prověřily připravenost obvodů na Ostravsku. V Mariánských Horách a Hulvákách je od listopadu v platnosti plán zimní údržby a do terénu už několikrát vyjela komunální technika.

Svatý Martin dorazil úderem 16 hodiny a nebyl sám. Mladému svatomartinskému vínu požehnal i Mons. Jan Plaček z ostravsko-opavské diecéze.
Na akci se nenudily ani děti, které se mimo jiné mohly svézt na ponících, nebo dobývat hrad.