Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ a MŠ Waldorfská v Ostravě má po opravě rozvodů i nové hřiště

Ostrava-Centrum |

Nové rozvody elektřiny i vody. A také nové venkovní sportoviště. Důležité a náročné úpravy má za sebou Základní a mateřská škola Waldorfská v Ostravě. Obvod investoval do rekonstrukce 19 milionů korun.

S týdenním zpožděním začal na Základní a mateřské škole Waldorfská v Ostravě nový školní rok. Důvodem bylo dokončení náročné rekonstrukce budovy.

Lenka Holeksová, ředitelka Waldorfské ZŠ a MŠ Ostrava: "V průběhu celého června jsme balili a chystali školu na kompletní rekonstrukci elektroinstalace a vody. Takže ta škola byla opravdu přes celé léto staveniště. Všude díry, ve stěnách, ve stropech a bylo to hodně náročné. Ale všechno ve spolupráci, s komunikaci s firmou, se zástupci městského obvodu, se perfektně zvládlo, postupně."
David Witosz (Piráti), místostarosta Moravské Ostravy a Přívozu: "V rámci školy bylo mnoho různých úprav. Zejména šlo o elektroinstalaci, což je taková věc, která nejde vidět, protože je pod stěnou, ale je s tím hodně práce. Navíc budova je krásná, z cihel, takže to není jen tak jednoduché."

Krásné počasí umožnilo přivítat hlavně prvňáčky, ale i další ročníky, na novém hřišti, jehož rekonstrukce probíhala už od dubna. Je zde také nová rozběhová dráha do písku a kolem areálu je nové oplocení.

David Witosz (Piráti), místostarosta Moravské Ostravy a Přívozu: "Dneska jsme tady přivítali prvňáčky a škola může začít, takže nás to těší. Plus, že za mnou vidíte nové hřiště. Minulý rok tady ještě byl starý asfalt. Teď tady je novější plocha, takže škola se zase trošičku zmodernizovala."
Lenka Holeksová, ředitelka Waldorfské ZŠ a MŠ Ostrava: "Bylo to i to úsilí těch učitelů, těch, co nastoupili, těch posledních 14 dní, bylo opravdu obrovské. Protože to už jsme neměli na pomoc ty děti a museli jsme to zvládnout všechno sami, takže jsem za to ráda a vidím, že opravdu jsme jednotní. A jsem moc ráda, že se do této školy, do Waldorfské, investují peníze. Protože ta budova je krásná, ale je stará a opravdu už to hrozilo nějakou katastrofou, co se týká elektroinstalace nějaká vyhořelá zásuvka a podobně. A voda nám také často někde tekla, kde neměla. A chyběly nám WC pro chlapce. A to všechno teďka máme. A věřím, že nám to bude už dlouhodobě, perfektně sloužit."

Kompletní náklady na rekonstrukci rozvodů v budově i na venkovní prostory vyšly na necelých 19 milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Prázdniny jsou ve znamení oprav na školách i ve Slezské Ostravě

25. července 2023 16:21 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Slezská Ostrava investuje do oprav a modernizace základních a mateřských škol. Za poslední 4 roky to bylo téměř 76 milionů korun. Aktuálně během prázdnin probíhá také velká rekonstrukce Mateřské školy Slívova.

ZŠ a MŠ Naděje ve Frýdku-Místku chce vylepšit zahradu a zřídit Snoezelen místnosti

20. listopadu 2023 12:36 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Základní a mateřská škola Naděje ve Frýdku-Místku usiluje o další speciální vybavení a také unikátní terapeutické místnosti. Město v tomto ohledu vyjde školce vstříc a společně s ní připraví vylepšení herních prvků na zahradě a také zřízení a vybavení místností Snoezelen.

Děti ze škol a školek Ostravy-Jihu prodávaly domácí výrobky na vánočních jarmarcích

15. prosince 2023 13:23 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Sváteční nálada přichází i do škol a školek na Jihu. Například na základní škole Mitušova pořádalo vedení školy již tradiční vánoční jarmark. Prodejem ve stáncích si děti z jednotlivých tříd vydělávají peníze do třídního fondu.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Dnes 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Dnes 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

12. dubna 2024 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

StartUp show na VŠB-TUO představila finalisty Green Light Akcelerátoru

11. dubna 2024 21:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava patřila finále Green Light Akcelerátoru. Letos proběhl už 11. ročník, do kterého začínající podnikatelé přihlásili celkem 10 projektů.

Tvoříme prostor pokračuje další výzvou. Změnit své okolí může kdokoliv

11. dubna 2024 19:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Také Porubané se mohou zapojit do dotačního programu ostravského magistrátu Tvoříme prostor. Každý, kdo není spokojen se svým okolím, ho může jakkoliv změnit. Přihlášky mohou zájemci podávat do 6. května.

Stará hyperbarická komora by mohla sloužit kosmonautům. Fifejdská nemocnice hledá další využití

11. dubna 2024 12:07 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jak už z našeho zpravodajství víte, Městská nemocnice Ostrava získala novou hyperbarickou komoru. Nyní řeší další využití starého padesáti tunového zařízení. Zajímavou možností by mohla být její přeměna pro modul na přípravu kosmonautů na lety do vesmíru.

ZŠ a MŠ Waldorfská v Ostravě má po opravě rozvodů i nové hřiště
Vydáno 15. září 2023 10:49, Ostrava-Centrum, Jiří Cileček
Nové rozvody elektřiny i vody. A také nové venkovní sportoviště. Důležité a náročné úpravy má za sebou Základní a mateřská škola Waldorfská v Ostravě. Obvod investoval do rekonstrukce 19 milionů korun.

S týdenním zpožděním začal na Základní a mateřské škole Waldorfská v Ostravě nový školní rok. Důvodem bylo dokončení náročné rekonstrukce budovy.

Lenka Holeksová, ředitelka Waldorfské ZŠ a MŠ Ostrava: "V průběhu celého června jsme balili a chystali školu na kompletní rekonstrukci elektroinstalace a vody. Takže ta škola byla opravdu přes celé léto staveniště. Všude díry, ve stěnách, ve stropech a bylo to hodně náročné. Ale všechno ve spolupráci, s komunikaci s firmou, se zástupci městského obvodu, se perfektně zvládlo, postupně."
David Witosz (Piráti), místostarosta Moravské Ostravy a Přívozu: "V rámci školy bylo mnoho různých úprav. Zejména šlo o elektroinstalaci, což je taková věc, která nejde vidět, protože je pod stěnou, ale je s tím hodně práce. Navíc budova je krásná, z cihel, takže to není jen tak jednoduché."

Krásné počasí umožnilo přivítat hlavně prvňáčky, ale i další ročníky, na novém hřišti, jehož rekonstrukce probíhala už od dubna. Je zde také nová rozběhová dráha do písku a kolem areálu je nové oplocení.

David Witosz (Piráti), místostarosta Moravské Ostravy a Přívozu: "Dneska jsme tady přivítali prvňáčky a škola může začít, takže nás to těší. Plus, že za mnou vidíte nové hřiště. Minulý rok tady ještě byl starý asfalt. Teď tady je novější plocha, takže škola se zase trošičku zmodernizovala."
Lenka Holeksová, ředitelka Waldorfské ZŠ a MŠ Ostrava: "Bylo to i to úsilí těch učitelů, těch, co nastoupili, těch posledních 14 dní, bylo opravdu obrovské. Protože to už jsme neměli na pomoc ty děti a museli jsme to zvládnout všechno sami, takže jsem za to ráda a vidím, že opravdu jsme jednotní. A jsem moc ráda, že se do této školy, do Waldorfské, investují peníze. Protože ta budova je krásná, ale je stará a opravdu už to hrozilo nějakou katastrofou, co se týká elektroinstalace nějaká vyhořelá zásuvka a podobně. A voda nám také často někde tekla, kde neměla. A chyběly nám WC pro chlapce. A to všechno teďka máme. A věřím, že nám to bude už dlouhodobě, perfektně sloužit."

Kompletní náklady na rekonstrukci rozvodů v budově i na venkovní prostory vyšly na necelých 19 milionů korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-centrum/11000039138/zs-a-ms-waldorfska-v-ostrave-ma-po-oprave-rozvodu-i-nove-hriste