Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pěvecký sbor Dvořáček ze školky v centru Ostravy se chystá na výroční koncert

Ostrava-Centrum |

Už deset let dává dětem z mateřské školy Dvořákova v centru Ostravy možnost objevovat kouzlo zpěvu a vystupování. Pěvecký sbor Dvořáček se letos připravuje na velký výroční koncert. Vystoupí na něm nejen současní členové sboru, ale také bývalí zpěváčci, kteří už dávno školku opustili.

Malí zpěváčci v Mateřské škole Dvořákova se pečlivě připravují na velký koncert k 10. výročí jejich sboru Dvořáček. Založila ho současná paní ředitelka, která už dvacet let předtím vedla sbor v předchozí mateřince a sama působí v dospělém sboru.

Andrea Calábková, ředitelka MŠ Dvořákova: "V září vždycky podle zájmu rodičů, i dětí, kdo chce, tak může nastoupit. Určitě je slyšet, že ne úplně všichni jsou sóloví zpěváci, ale to tady vůbec nevadí, prostě někteří se zapojí krásně rytmicky, někteří mají dobrý rytmus, takže hrají na hudební nástroje."
Jaroslav Trnovec (ANO), místostarosta Moravské Ostravy a Přívozu: "Já jsem rád, že na našem obvodě působí takováto uskupení, kde mohou děti od 4 let věku získávat první zkušenosti s veřejnými vystoupeními. A ony vystupují například na pravidelných akcích se seniory nebo na vánočních trzích na Masarykově náměstí."

Sbor má 22 členů a výroční koncert odehraje ve středu 19. března v 16:30 na Janáčkově konzervatoři.

Andrea Calábková, ředitelka MŠ Dvořákova: "Náročná příprava, je to rychlé, ale děti to zvládají dobře, máme i zapojené rodiče, kteří budou na koncertě zpívat. No a potom většinou máme vystoupení na konci roku, v červnu, v rámci ukončení školního roku. To se snažíme zpestřit také nějakými hosty, zpívají s námi i jiné dětské sbory, třeba ze Základní školy Matiční nebo jsme měli kdysi kapelu z gymnázia Šmeralového. Takže se snažím, aby děti měly ještě někoho k sobě, protože ony nedají hodinový koncert."
Jaroslav Trnovec (ANO), místostarosta Moravské Ostravy a Přívozu: "A jsem rád, že máme i více takovýchto uskupení, jako je třeba Dětský sbor Gajdošík, Cvrčci nebo Jitřenka, které my rádi zapojujeme do programu kulturních akcí, které pořádá oddělení pana starosty."

Vstup na výroční koncert Dvořáčku je dobrovolný a pořadatelé zvou všechny, kdo mají rádi dětský zpěv a chtějí podpořit malé zpěváky v jejich radosti z hudby.

Nahlásit chybu


K tématu

Moravská Ostrava a Přívoz má dvě oceněné pedagožky v rámci Dne učitelů

28. března 2025 16:44 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

U příležitosti Dne učitelů ocenila Ostrava výjimečné pedagogy, kteří svou prací přispívají k rozvoji školství. Mezi vyznamenanými byly i dvě osobnosti z obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Grossmannova vila v Ostravě žije prohlídkami i spoustou akcí

21. března 2025 11:02 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

Grossmannova vila v Moravské Ostravě a Přívozu je unikátním historickým skvostem. Památka, kterou zachránilo město za více než 132 milionů korun, teď slouží veřejnosti jako místo pro prohlídky i kulturní prostor.

Výstava fotografa Dalibora Bednáře (Ne)známí ve Dvoraně centrálního ostravského obvodu

4. dubna 2025 17:56 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

Dvorana radnice Moravské Ostravy a Přívozu hostí výstavu černobílých portrétů fotografa Dalibora Bednáře. Pod názvem (Ne)známí představuje tváře lidí, kteří podle autora více či méně ovlivnili jeho životní i umělecký pohled na svět.


Horníci před zasypáním Dolu ČSM budují v podzemí desítky výbuchuvzdorných hrází

Dnes 11:14 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Po ukončení těžby v poslední černouhelné šachtě v České republice se v podzemí Dolu ČSM ve Stonavě pracuje na utěsnění štol a definitivním zasypání. Práce jsou naplánovány na několik měsíců.

Porubané se mohou opět zapojit do programu Tvoříme prostor. Dotace je až 500 000 korun

Dnes 15:38 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Porubané se mohou opět zapojit do programu Tvoříme prostor, který pomáhá zkrášlovat veřejná prostranství. Město Ostrava vyhlašuje nové výzvy několikrát za rok. Nyní je možné hlásit projekty do 6. výzvy 7. ročníku do 1. dubna.

Unikátní bazilika ve Frýdku-Místku se po rekonstrukci znovu otevře 1. května

Včera 21:15 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Kostel Navštívení Panny Marie ve Frýdku-Místku je římskokatolický poutní kostel. Barokní chrám dostavěný roku 1777 byl roku 1999 povýšen na basiliku minor, jako jedinou v MS kraji. Vnitřní prostory basiliky jsou nyní v rekonstrukci, znovu otevřena bude 1. května.

Těžba dřeva v Moravskosleszkém kraji lehce stoupá. Jde hlavně o řešení kalamit

Včera 12:33 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

Dendrologové a arboristé pravidelně kontrolují zdravotní stav stromů a vyhodnocují jejich případná poškození či rizika. Součástí péče o lesy je ale také práce lesníků – včetně těžby dřeva, která patří k běžnému hospodaření v lese, i když ji lidé často vnímají s rozpaky. Odborníci přitom zdůrazňují, že kácení je důležité pro obnovu lesa a v mnoha případech se ani nevyčerpají všechny povolené kvóty těžby.

Ze dvou Základních uměleckých škol v Ostravě vznikne jedna velká

Včera 12:16 | Ostrava-Jih | Tomáš Tikal

Moravskoslezský kraj sloučí dvě základní umělecké školy v obvodě Ostrava-Jih. V pondělí to schválili zastupitelé. Krok se ale nelíbí některým učitelům i rodičům.

Oderské koupaliště se v příští sezóně znovu otevře, přibydou i nové prvky

Dnes 14:00 | Odry | Michal Slonina

Občané i návštěvníci města Odry se mohou těšit na novou podobu místního letního koupaliště. To je už dvě sezóny kvůli nevyhovujícímu technickému stavu mimo provoz. Už letos se ale dočká rekonstrukce a přibydou i nové prvky. Plavcům se plovárna otevře v příštím roce.

Dům pokojného stáří ve Frýdku-Místku převzala Charita, služby se rozšířily

Včera 21:17 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

O seniory v domově v Lískovecké ulici je postaráno stejně kvalitně i pod městskou správou. Tamní obyvatelé si pochvalují personál i prostředí. Novinkou jsou tzv. klientské rady nebo nové aktivity.

Opava ocenila nejlepší sportovce a sportovní kolektivy roku 2025. Uděleny byly také čtyři ceny primátora

Dnes 8:39 | Opava | Yvona Fajtová

Ve Slezském divadle v Opavě se uskutečnilo slavnostní vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec a sportovní kolektiv okresu Opava za rok 2025. Ocenění si převzali nejlepší jednotlivci, kolektivy i osobnosti, které se dlouhodobě věnují rozvoji sportu v regionu.

Dominanta žilinského hřbitova je opět v původním stavu

Dominantou žilinského hřbitova je kamenný kříž starý téměř 150 let. V poslední době byl značně poškozený a potřeboval zásah restaurátora. Odborná firma už práce dokončila a navíc provedla prohlídku i dalších křížů na území města.

Děti v Ostravě-Jihu letos rozpohybují dva sportovní projekty - School Games a Trenéři do škol

Včera 11:55 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Děti z Ostravy-Jihu letos čeká větší podpora v pravidelném pohybu a sportu. Za prvé se chystá již třetí ročník projektu School Games, ale od září se navíc pět základních škol obvodu zapojí do projektu Trenéři do škol.

Slezskoostravská rodačka oslavila v domově Kamenec 101 let

Krásné jubileum oslavila v březnu v Domově pro seniory Kamenec paní Božena Vichrová. Ke 101 letům jí popřála rodina, vedení obvodu i pes-terapeut. Největší radost měla oslavenkyně z čokoládového dortu.

Porubský bazén hostil finále plavecké ligy družstev. Přijelo 32 týmů z celé republiky

Dnes 15:46 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Na bazén do Ostravy-Poruby se sjely stovky plavců, mezi kterými nechyběli ani přední čeští reprezentanti. Konalo se zde totiž finále mistrovství ČR družstev, tedy finále 1. a 2. plavecké ligy.

Do prostor Slezskoostravské galerie se stěhuje ZaZa, obvod tím ušetří a galerie získá větší prostory

Nový název, provozovatel, nová otevírací doba a nová energie - prostory bývalé Slezskoostravské galerie přebírá od obvodu galerie ZaZa. První vernisáž tu uspořádala v minulém týdnu a otevřeno bude mít od úterý do pátku.

Ostrava vydala jubilejní 30. svazek kalendária. Zpracovává důležité události ze života města

V minulých dnech vyšlo další Ostravské kalendárium, což je jakási kronika města, kde jsou zpracovány zajímavé a důležité události ze všech oblastí života. Poslední svazek kalendária je zároveň jubilejní, třicátý.

Mobilní odběry Krevního centra FNO opět dorazily i za dárci z úřadu centra Ostravy

Tři desítky zaměstnanců radnice obvodu Moravská Ostrava a Přívoz opět darovali krev přímo na úřadu. Umožnila to Fakultní nemocnice Ostrava, která v roce 2024 rozjela projekt mobilních odběrů.

Vyhlášená galerie ZaZa se stěhuje na Slezskou, nahradí tam Slezskoostravskou galerii

Vyhlášená galerie ZaZa se z Moravské Ostravy stěhuje na Slezskou, kde na radnici nahradí bývalou Slezskoostravskou galerii. Městskému obvodu tím ušetří finance a sama získá větší a reprezentativnější prostory. První vernisáž na druhém břehu řeky už má za sebou.

Pěvecký sbor Dvořáček ze školky v centru Ostravy se chystá na výroční koncert
Vydáno 28. února 2025 12:48, Ostrava-Centrum, Jiří Cileček
Už deset let dává dětem z mateřské školy Dvořákova v centru Ostravy možnost objevovat kouzlo zpěvu a vystupování. Pěvecký sbor Dvořáček se letos připravuje na velký výroční koncert. Vystoupí na něm nejen současní členové sboru, ale také bývalí zpěváčci, kteří už dávno školku opustili.

Malí zpěváčci v Mateřské škole Dvořákova se pečlivě připravují na velký koncert k 10. výročí jejich sboru Dvořáček. Založila ho současná paní ředitelka, která už dvacet let předtím vedla sbor v předchozí mateřince a sama působí v dospělém sboru.

Andrea Calábková, ředitelka MŠ Dvořákova: "V září vždycky podle zájmu rodičů, i dětí, kdo chce, tak může nastoupit. Určitě je slyšet, že ne úplně všichni jsou sóloví zpěváci, ale to tady vůbec nevadí, prostě někteří se zapojí krásně rytmicky, někteří mají dobrý rytmus, takže hrají na hudební nástroje."
Jaroslav Trnovec (ANO), místostarosta Moravské Ostravy a Přívozu: "Já jsem rád, že na našem obvodě působí takováto uskupení, kde mohou děti od 4 let věku získávat první zkušenosti s veřejnými vystoupeními. A ony vystupují například na pravidelných akcích se seniory nebo na vánočních trzích na Masarykově náměstí."

Sbor má 22 členů a výroční koncert odehraje ve středu 19. března v 16:30 na Janáčkově konzervatoři.

Andrea Calábková, ředitelka MŠ Dvořákova: "Náročná příprava, je to rychlé, ale děti to zvládají dobře, máme i zapojené rodiče, kteří budou na koncertě zpívat. No a potom většinou máme vystoupení na konci roku, v červnu, v rámci ukončení školního roku. To se snažíme zpestřit také nějakými hosty, zpívají s námi i jiné dětské sbory, třeba ze Základní školy Matiční nebo jsme měli kdysi kapelu z gymnázia Šmeralového. Takže se snažím, aby děti měly ještě někoho k sobě, protože ony nedají hodinový koncert."
Jaroslav Trnovec (ANO), místostarosta Moravské Ostravy a Přívozu: "A jsem rád, že máme i více takovýchto uskupení, jako je třeba Dětský sbor Gajdošík, Cvrčci nebo Jitřenka, které my rádi zapojujeme do programu kulturních akcí, které pořádá oddělení pana starosty."

Vstup na výroční koncert Dvořáčku je dobrovolný a pořadatelé zvou všechny, kdo mají rádi dětský zpěv a chtějí podpořit malé zpěváky v jejich radosti z hudby.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-centrum/11000047531/pevecky-sbor-dvoracek-ze-skolky-v-centru-ostravy-se-chysta-na-vyrocni-koncert