Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní kino na Jihu: Bohemian Rhapsody shlédly stovky lidí. Co dalšího uvidíte?

Ostrava-Jih |

Na Jihu začalo promítat letní kino. Prvním filmem, který lidé viděli pod širým nebem, byl snímek Bohemian Rapsody. Původní termín se ale kvůli intenzivnímu dešti o týden posunul.

Obyvatelé nejen Ostravy-Jihu zaplnily bývalé fotbalové hřiště u vodního areálu v Zábřehu. Stovky lidí si tak nenechaly ujít první letošní letní kino. Promítal se snímek Bohemian Rhapsody, který mapuje raketový vzestup skupiny Queen od jejího založení až po strhující vystoupení na koncertu Live Aid v roce 1985. A samozřejmě i život Freddieho Mercuryho 

Tady jsme ještě nebyli, těšili jsme se celkem dlouho, minulý týden to měli hrát a my jsme na to zapomněli. Říkali jsme jo, super, opravený termín.”

“Těšili, já jsem to ještě neviděla, takže jsem se těšila.”

“My jsme letos přišli do letního kina poprvé, protože tenhle film nám v kině unikl, tak se na něj těšíme no a jsme zvědaví na atmosféru, která tady bude. Letos jsme nasáli atmosféru letních kin tak, že jsme si dokonce koupili ještě vstupenky na jedno letní kino v Porubě, tak jsme zvědaví. No ale tam to bude na sedáka a tady to bude na ležáka, tak pak budeme porovnávat, co je lepší.”

“No úplně super, I minulý rok bylo vlastně a to. Mysleli jsme, že bude to Na draka asi ten 3.díl, ale to bude vlastně až 9.měsíce.”

“Těším se moc na kino.”

“Přes léto pořádáme letní kina, konkrétně 27.8. se můžou diváci těšit na film Ženy v běhu, který uvedeme od 20:30 hodin. Bude se promítat na bývalém fotbalovém hřišti za vodním areálem Sareza, dále 6.9. od 20 h budeme promítat speciální pohádku pro děti Jak vycvičit draka III,” říká Na Jihu začalo promítat letní kino. Prvním filmem, který lidé viděli pod širým nebem, byl snímek Bohemian Rhapsody. Původní termín se ale kvůli intenzivnímu dešti o týden posunul.

V létě jsou oblíbené i táboráky v Bělském lese. Poslední letošní se uskuteční 23.srpna od 19 hodin a nabídne i milé překvapení. 

“Je to v lesní škole v Bělském lese. Zde se můžete těšit na veškerou zábavu. Máme tady i doprovodný program v podání živé hudby a pro děti jsme si připravili takovou speciální jak kdyby nabídku nebo překvapení, a to v podobě pouťové atrakce,” dodává 

Všichni jste srdečně zváni. A co dál se na Jihu chystá? Už 28.srpna se můžete těšit na dechový koncert před kulturním domem K-trio a v září pak zejména na Svatováclavské pivní slavnosti na zámku v Zábřehu. 

“Konají se až na konci září samozřejmě, jinak by to nebyly svatováclavské slavnosti a hlavní hvězdou je Tataboys a pochopitelně spoustu zajímavých pivních speciálů,” doplňuje program  Renáta Valerie Nešporek, ředitelka Kultury Jih

Chystají se i novinky. Například v restauraci K-tria se už od září budete moci i nasnídat. Otevřena tak bude už od půl 8 ráno.

“Chystáme od září novou nabídku zajímavých snídaní. Jak byznys snídani formou rautu pro firemní klienty, tak pro širokou veřejnost a inspirovali jsme se také k tvorbě nového jídelního lístku, který spustíme od září, na gastrofestivalu v Karlově Studánce Jak šmakuje Moravskoslezsko,” říká Pavel Břenek, vedoucí restaurace K-trio

A ještě jedna důležitá informace na závěr. Zkratka KZOJ je téměř minulostí. Příspěvková organizace kulturní zařízení ostrava Jih změnila název na kultura Jih a pod tímto názvem ji najdete nejen na facebooku a instagramu, ale i na novém webu.

Nahlásit chybu


K tématu

Hornosušané si užili komedii v letním kině

25. července 2025 9:40 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Lidé v Horní Suché se mohou v létě těšit vždy na promítání v letním kině. Červencová komedie sklidila u diváků úspěch. U dalšího filmu pod širým nebem se místní mohou opět sejít 15. srpna.

Letní kino Karviná zahajuje sezónu už tento čtvrtek

24. června 2025 15:55 | Karviná | Gabriela Stašová

Zahájení sezóny v Letním kině Karviná se uskuteční již tento čtvrtek.

První promítání letního kina stoplo počasí, druhé vyšlo pohádkově

28. července 2025 15:19 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Kouzlo prázdninových večerů zpříjemní i letos dva týdny letního kina. Promítání začíná vždy po setmění v zahradě Nového Slunce. Na filmové fanoušky čekají komedie, rodinné filmy, pohádky nebo i horor.


Kriminálka vyšetřuje partnerský incident v Třanovicích, žena v nemocnici zemřela

Včera 7:51 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Od úterního večera vyšetřují moravskoslezští kriminalisté násilný incident, který se odehrál v Třanovicích na Frýdecko-Místecku. Po smrti je žena a pes.

Okrádal hokejisty během tréninku. Recidivista nakradl věci za 130 tisíc korun

Včera 11:45 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Prý se chtěl dívat na hokej, místo toho ale kradl z šatny hokejistů. Bral vše, co mu přišlo pod ruce - mobily, hodinky, zlatý prsten a peněženku s hotovostí. Celkem nakradl věci za 130 tisíc korun. Muž byl už v minulosti trestán. Teď mu hrozí až pět let ve vězení.

Turistka se zranila v Beskydech. Na pomoc byl vyslán vrtulník

Včera 10:12 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Žena si poranila kotník na horách. Do nepřístupného místa na hřeben Smrku byl vyslán vrtulník. Letečtí záchranáři společně s horskou službou ženu úspěšně našli. Turistka byla zachráněna pomocí palubního jeřábu vrtulníku a předána do nemocniční péče.

Pietní akt uctil oběti střelby ve FNO. Při tragédii před 6 lety zemřelo 7 lidí

10. prosince 2025 14:29 | Ostrava-město | Jana Lipowská

Před budovou Polikliniky FNO v Porubě si lidé pietním aktem připomněli tragickou střelbu, ke které došlo 10. prosince 2019. K památníku položili věnce, květiny a zapálili svíčky.

Řidička v Ostravě nedala při odbočování přednost policistům, zranilo se pět lidí

10. prosince 2025 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

S největší pravděpodobností nepozornost při odbočovacím manévru stála za kolizí dvou osobních vozidel, ke které došlo v ve středu odpoledne na Bohumínské ulici v Ostravě. Řidička tam zkřížila cestu protijedoucím policistům.

Havířov dokončil modernizaci školního bazénu za 19 milionů korun

10. prosince 2025 11:39 | Havířov | Bára Kelnerová

Modernizovaný školní bazén na ZŠ Františka Hrubína v Havířově znovu slouží stovkám dětí. Rozsáhlá rekonstrukce stála radnici téměř 20 milionů korun. Bazén budou využívat i ostatní organizace.

Děti z Dětského domova potěšily dárky od žáků soukromé SOŠ

10. prosince 2025 19:47 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Žáci soukromé Střední odborné školy ve Frýdku-Místku se zapojili do charitativní akce Krabice od bot. Nejrůznější vánoční dárky věnovali dětem z Dětského domova.

Opilý mladík rozbil skleněné okna a dveře. Byl dopaden díky systému PCO

10. prosince 2025 12:48 | Ostrava-město | Anna Břenková

Mladý muž rozbil skleněné okna a dveře. Prý měl vztek. Volání strážníků neslyšel, protože měl sluchátka. Vandal nadýchal přes dvě promile alkoholu. Prozradil ho pult centralizované ochrany (PCO).

Netradiční Mikuláš překvapil rodiny ve Vánočním vlaku

10. prosince 2025 19:15 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Na vlakovém nádraží ve Frýdku nastupovaly desítky rodin s dětmi do speciálního Vánočního vlaku. Nikdo ale netušil, jaký Mikuláš s nimi letos pojede.

Cyklista ležel na zemi v bezvědomí. Ve vážném stavu byl vrtulníkem přepraven do nemocnice

10. prosince 2025 11:54 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Cyklista byl v bezvědomí, bez dechu a srdce mu přestalo bít. Záchranáři vyjížděli k muži, který ležel na silnice vedle svého kola bez známek života. Okamžitě zahájili resuscitaci. V kritickém stavu byl muž letecky přepraven do nemocnice. Policie prosí svědky nehody o podrobnější informace.

Pietní akt uctil oběti střelby ve FNO. Při tragédii před 6 lety zemřelo 7 lidí

Včera 17:33 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Před budovou Polikliniky FNO v Porubě si lidé pietním aktem připomněli tragickou střelbu, ke které došlo 10. prosince 2019. K památníku položili věnce, květiny a zapálili svíčky.

Poruba pečuje o stromy a zeleň také v zimním období. Zaměřuje se na ořezy

Včera 17:19 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba nepřestává pečovat o stromy a zeleň také v podzimním a zimním období. Takzvaný vegetační klid využívá především k bezpečnostním a zdravotním ořezům stromů a k odstraňování parazitujícího jmelí.

Schody u kostela sv. Mikuláše opět slouží veřejnosti. Opravy si vyžádaly téměř 5 mil. Kč

Včera 17:14 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

U kostela svatého Mikuláše v Porubě skončila kompletní rekonstrukce schodů a části opěrné zdi. Oprava byla nutná poté, co se v srpnu roku 2023 vlivem dešťů a narušené statiky část zdi sesunula.

MPO v předvánočním čase posílila hlídky

Včera 17:02 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Městská policie Ostrava v předvánočním čase posiluje hlídky a informuje občany o možných rizicích. V Porubě dohlíží na místa s vyšší koncentrací lidí.

Mariánské Hory jsou v plné zimní pohotovosti. Obvod investoval miliony do modernizace techniky

Zimní údržba v Mariánských Horách a Hulvákách se každoročně týká desítek kilometrů komunikací, chodníků i veřejných prostor. Obvod v posledních letech investoval miliony korun do modernizace techniky a posílení pracovních týmů. A letošní sezona už se naplno rozjela.

Další ročník SeniorOVY akademie končí. Účastníci jsou nadšeni

Včera 13:17 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Unikátní projekt ostravské městské policie SeniorOVA akademie má za sebou další ročník a i tentokrát jsou účastníci nadšeni. Strážníci pro seniory připravili přednášky na aktuální témata v oblasti bezpečnosti a také oblíbené exkurze.

Letní kino na Jihu: Bohemian Rhapsody shlédly stovky lidí. Co dalšího uvidíte?
Vydáno 13. srpna 2019 18:38, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
Na Jihu začalo promítat letní kino. Prvním filmem, který lidé viděli pod širým nebem, byl snímek Bohemian Rapsody. Původní termín se ale kvůli intenzivnímu dešti o týden posunul.

Obyvatelé nejen Ostravy-Jihu zaplnily bývalé fotbalové hřiště u vodního areálu v Zábřehu. Stovky lidí si tak nenechaly ujít první letošní letní kino. Promítal se snímek Bohemian Rhapsody, který mapuje raketový vzestup skupiny Queen od jejího založení až po strhující vystoupení na koncertu Live Aid v roce 1985. A samozřejmě i život Freddieho Mercuryho 

Tady jsme ještě nebyli, těšili jsme se celkem dlouho, minulý týden to měli hrát a my jsme na to zapomněli. Říkali jsme jo, super, opravený termín.”

“Těšili, já jsem to ještě neviděla, takže jsem se těšila.”

“My jsme letos přišli do letního kina poprvé, protože tenhle film nám v kině unikl, tak se na něj těšíme no a jsme zvědaví na atmosféru, která tady bude. Letos jsme nasáli atmosféru letních kin tak, že jsme si dokonce koupili ještě vstupenky na jedno letní kino v Porubě, tak jsme zvědaví. No ale tam to bude na sedáka a tady to bude na ležáka, tak pak budeme porovnávat, co je lepší.”

“No úplně super, I minulý rok bylo vlastně a to. Mysleli jsme, že bude to Na draka asi ten 3.díl, ale to bude vlastně až 9.měsíce.”

“Těším se moc na kino.”

“Přes léto pořádáme letní kina, konkrétně 27.8. se můžou diváci těšit na film Ženy v běhu, který uvedeme od 20:30 hodin. Bude se promítat na bývalém fotbalovém hřišti za vodním areálem Sareza, dále 6.9. od 20 h budeme promítat speciální pohádku pro děti Jak vycvičit draka III,” říká Na Jihu začalo promítat letní kino. Prvním filmem, který lidé viděli pod širým nebem, byl snímek Bohemian Rhapsody. Původní termín se ale kvůli intenzivnímu dešti o týden posunul.

V létě jsou oblíbené i táboráky v Bělském lese. Poslední letošní se uskuteční 23.srpna od 19 hodin a nabídne i milé překvapení. 

“Je to v lesní škole v Bělském lese. Zde se můžete těšit na veškerou zábavu. Máme tady i doprovodný program v podání živé hudby a pro děti jsme si připravili takovou speciální jak kdyby nabídku nebo překvapení, a to v podobě pouťové atrakce,” dodává 

Všichni jste srdečně zváni. A co dál se na Jihu chystá? Už 28.srpna se můžete těšit na dechový koncert před kulturním domem K-trio a v září pak zejména na Svatováclavské pivní slavnosti na zámku v Zábřehu. 

“Konají se až na konci září samozřejmě, jinak by to nebyly svatováclavské slavnosti a hlavní hvězdou je Tataboys a pochopitelně spoustu zajímavých pivních speciálů,” doplňuje program  Renáta Valerie Nešporek, ředitelka Kultury Jih

Chystají se i novinky. Například v restauraci K-tria se už od září budete moci i nasnídat. Otevřena tak bude už od půl 8 ráno.

“Chystáme od září novou nabídku zajímavých snídaní. Jak byznys snídani formou rautu pro firemní klienty, tak pro širokou veřejnost a inspirovali jsme se také k tvorbě nového jídelního lístku, který spustíme od září, na gastrofestivalu v Karlově Studánce Jak šmakuje Moravskoslezsko,” říká Pavel Břenek, vedoucí restaurace K-trio

A ještě jedna důležitá informace na závěr. Zkratka KZOJ je téměř minulostí. Příspěvková organizace kulturní zařízení ostrava Jih změnila název na kultura Jih a pod tímto názvem ji najdete nejen na facebooku a instagramu, ale i na novém webu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000017061/letni-kino-na-jihu-bohemian-rhapsody-shledly-stovky-lidi-co-dalsiho-uvidite