Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Závody motorek a kaskadérské kousky. Road Cirkus v Ostravě-Jihu nabídl spoustu novinek

Ostrava-Jih |

V Ostravě-Jihu opět burácely silné stroje. 4. ročník motoshow Road Cirkus nabídl nejen závody motorek ve sprintu na 200 metrů, ale se svými kousky se předvedli i kaskadéři.

Ještě rychlejší a zběsilejší byl letošní Road Circus. Na ulici Horní mezi Dubinou a Bělským lesem si tak přišli na své všichni milovníci rychlých aut a motorek a neskutečných kaskadérských kousků.

David Bryknar alias Jet mask, kaskadér: “Všechno funguje úplně neskutečně a tak to zapadá, až jsem z toho úplně natlakovaný a dá se říct, že i to publikum je letos už složené z těch lidí, kteří to chtějí, kteří se strašně rádi přišli podívat a kteří jsou vděční. Ten aplaus, co tady byl, je pro mě úplně neskutečný. Že ti lidi reagují jako v Monaku při Formuli 1.“

David Bryknar se tentokrát nechal táhnout za speciálním monopostem 200 kilometrovou rychlostí, tedy ještě vyšší než kdy jezdil.

Nové triky na motorce ukázal i Adam Peschel. Tentokrát nejen s bratrem Patrikem, ale i kamarádem Šimpym ,který dorazil na driftovacím speciálu s prodlouženou kyvkou.

Adam Peschel, kaskadér: “Bude to fenomenální jako každý rok. Připravili jsme si zase nějaké nové triky a přivezli jsme našeho kolegu Šimpyho, kamaráda z Kolína. Takže máme tady i kaskadéra z Čech a samozřejmě se těšíme, protože atmosféra tady na Dubině je vždy skvělá, lidi fandí, přijde jich hodně, vyšlo počasí, takže si my jako jezdci nemůžeme víc přát.”
Michal Holomek alias Šimpy, kaskadér: “Dneska budu jezdit drifty a předky a uděláme akční show.”
Patrik Peschel, kaskadér: “Já jezdím na Kawasaki ZX6R, je to nejpoužívanější motorka ve stuntridingu, je to ročník 2003/2004 a jak jsem řekl, je to nejpoužívanější, nejlepší motorka na tento sport.”
Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: “To je pouze předvoj před tím příštím ročníkem, který chceme udělat opravdu zase o level větší, možná i s mezinárodní účastí a dalšími aktivitami. Ale to nechci teď prozrazovat, to znamená v příštím roce opět doufám, že dorazí stejně velký počet lidí jako dneska.”

Co se týká sprintů, tak letos přibyla jedna kategorie, a to kategorie žen.

Gabriela Kaplová, motorkářka: “Poprvé jsem tady dneska a je to zážitek. První rozjížďka se celkem vydařila, kluci mi trochu poladili motorku, takže každý kvalt to jde nahoru, ale jede to rychleji. Takže se těším na slečnu, která to má teda hodně dobře v rukách.”
Kateřina Dostálová, motorkářka: “Já jezdím 4 roky celkově na motorce a jezdím to hned od prvního roku, co jsem začala. Adrenalin, který asi potřebujeme všichni, co jezdíme na super sportech a ten pocit toho vítězství, ta atmosféra na těch závodech je super. To je prostě o tom, baví mě to.”

Nezávodili ovšem jen motorkáři, ale také diváci. Například muži se utkali ve sprintu na 200 metrů a děti si závodní dráhu sjeli na odrážedlech. A nechyběl ani závod na koních.

Nahlásit chybu


K tématu

Adrenalinem nabitá akce Road Circus se po roční odmlce vrátila do Ostravy

9. září 2025 11:15 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Po roční odmlce se do ulic Ostravy vrátila motoristická show Road Circus. Akce pro všechny příznivce silných motorů na ulici Horní opět nabídla bohatý program nabitý adrenalinem.

Adrenalinem nabitý Road Circus se vrátil do Ostravy

9. září 2025 8:15 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Po roční odmlce se do ulic Ostravy vrátila motoristická show Road Circus. Akce pro všechny příznivce silných motorů na ulici Horní opět nabídla bohatý program nabitý adrenalinem.


Zdravotničtí záchranáři pořádali na svých základnách Den otevřených dveří

Včera 13:00 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Svá výjezdová stanoviště v pátek zpřístupnili veřejnosti zdravotníci ZZS MSK. Den otevřených dveří pro školáky a také pro všechny ostatní zájemce pořádají každým rokem.

Policisté jeli na majáky a nedostali v Ostravě přednost. Tři lidé skončili v nemocnici

15. května 2026 17:28 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté jeli frekventovanou ulicí v Ostravě k případu a do cesty jim vjelo osobní auto. Následovala podle svědků velká rána. Do nemocnice byli poté převezeni dva policisté a řidič osobního auta. Policisté měli spěchat k možnému incidentu se zbraní.

Den zdraví v Havířově nabídl desítky vyšetření, lidé měli velký zájem o prevenci

15. května 2026 17:05 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířovská nemocnice již po 13. uspořádala Den zdraví zaměřený na prevenci a osvětu. Zájem ze strany veřejnosti byl opět obrovský.

Frýdlantské mosty jsou částečně průjezdné. Stavebníci otevřeli směr na Porubu

15. května 2026 14:23 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Dnes jistě potěšíme řidiče aut, kteří jezdí z centra Ostravy. Od pátku je částečně zprůjezdněn směr do Poruby na Frýdlantských mostech, což velmi uleví objízdným trasám a ubude kolon. Rekonstrukce náměstí Republiky má ale velké zpoždění.

V Ostravě vzniká centrum umělé inteligence pro firmy i veřejnou správu

15. května 2026 9:13 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Ostrava se stává jedním z evropských center umělé inteligence. Slavnostně tam odstartoval projekt Czech AI Factory, který propojí superpočítačové technologie, expertní podporu i výzkum. Cílem je pomoci firmám, startupům i veřejné správě s využitím umělé inteligence v praxi.

Lidé v MSK loni vytřídili téměř 86 kg odpadu na osobu. Nejlepší města převzala ocenění

15. května 2026 9:12 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Třídění odpadů v Moravskoslezském kraji se rok od roku zlepšuje. Potvrzují to výsledky společnosti EKO-KOM. Výborných hodnot dosahují obce a města kraje také ve sběru elektroodpadu. Ty nejlepší si za skvělé výsledky převzaly ocenění.

Senior Expres v Ostravě-Jihu má nového provozovatele

15. května 2026 10:53 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Oblíbená služba Senior Expres Jih, která už osm let pomáhá seniorům z Ostravy-Jihu s dopravou po městě, pokračuje s novým provozovatelem. Pro klienty se ale nic nemění.

Porodní sál vítkovické nemocnice prošel kompletní rekonstrukcí. Novinkou je rodinný apartmán

15. května 2026 15:25 | Ostrava-Vítkovice | Jana Lipowská

Porodnice Nemocnice v Ostravě-Vítkovicích má nové moderní zázemí. Rekonstrukcí prošel porodní sál, který rodičkám nabídne více komfortu i soukromí. Novinkou je rodinný apartmán.

Cvičení v novojičínském amfiteátru simulovalo útok na hudebním festivalu

14. května 2026 12:07 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V amfiteátru Skalky v Novém Jičíně se uskutečnilo celokrajské taktické cvičení policie, hasičů a zdravotníků. Podle scénáře simulovaného zásahu se v areálu konal hudební festival, během kterého lidi napadlo několik ozbrojených útočníků.

Pitnou vodu musí kvůli suchu na Lysou horu dovážet cisterny

14. května 2026 12:45 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Dlouhodobé sucho se nedostatkem vody projevilo také na vrcholu Lysé hory. Pitnou vodu tam musely začít dovážet cisterny. Nedostačující vrt by měl v dohledné době doplnit nový zdroj vody v jiné lokalitě.

Léto na kole letos odstartuje v ostravském Bělském lese

15. května 2026 11:00 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Tradiční rodinná a sportovní akce Léto na kole letos již po deváté propojí trasou zajímavá místa Ostravy-Jihu a dalších pěti zapojených obvodů a obcí v jejím okolí. Registrování účastníci společně se starosty letos budou startovat v Bělském lese, a to v sobotu 23. května.

Den Moravské Ostravy a Přívozu se letos rozroste. Součástí je i pátrací hra

15. května 2026 10:28 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

První červnový víkend Masarykovo náměstí ožije koncerty, cirkusem, pouličním uměním i workshopy. Konat se zde totiž bude již tradiční Den Moravské Ostravy a Přívozu.

Ze slezskoostravských prvňáčků jsou oficiálně čtenáři, v knihovně je pasovali piráti

15. května 2026 8:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Piráti, čarodějnice i Mach s Šebestovou čekali na slezskoostravské prvňáčky v hladnovské pobočce Knihovny města Ostravy. Vedení obvodu je tu postupně všechny pasovalo na čtenáře a nechyběl u toho zábavný program.

Wünscheho hornická epopej poprvé veřejně vystavena, návštěvníky čeká na Slezskoostravském hradě

14. května 2026 20:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Jedinečnou příležitost mají do konce srpna návštěvníci Slezskoostravského hradu. Hradní galerie vystavila cyklus Ze života horníkova významného regionálního malíře Viléma Wünscheho. Ten byl původně malován na zakázku a veřejnosti je představen úplně poprvé.

Boxing club Poruba hostil mezinárodní turnaj. Domácí boxeři se v konkurenci rozhodně neztratili

14. května 2026 17:59 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava se stala centrem mládežnického boxu. Mezinárodní turnaj uspořádal Boxing club Poruba v nově zrekonstruované hale v Pustkovci. Boxeři předvedli skvělé výkony.

Poruba má nové Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Otevřelo se na ul. B. Martinů

14. května 2026 17:10 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

V Porubě se slavnostně otevřelo nové Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Nabízí jim bezpečný prostor, kam mohou přijít anonymně a bez obav řešit různé životní potíže.

Závody motorek a kaskadérské kousky. Road Cirkus v Ostravě-Jihu nabídl spoustu novinek
Vydáno 21. září 2021 16:26, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
V Ostravě-Jihu opět burácely silné stroje. 4. ročník motoshow Road Cirkus nabídl nejen závody motorek ve sprintu na 200 metrů, ale se svými kousky se předvedli i kaskadéři.

Ještě rychlejší a zběsilejší byl letošní Road Circus. Na ulici Horní mezi Dubinou a Bělským lesem si tak přišli na své všichni milovníci rychlých aut a motorek a neskutečných kaskadérských kousků.

David Bryknar alias Jet mask, kaskadér: “Všechno funguje úplně neskutečně a tak to zapadá, až jsem z toho úplně natlakovaný a dá se říct, že i to publikum je letos už složené z těch lidí, kteří to chtějí, kteří se strašně rádi přišli podívat a kteří jsou vděční. Ten aplaus, co tady byl, je pro mě úplně neskutečný. Že ti lidi reagují jako v Monaku při Formuli 1.“

David Bryknar se tentokrát nechal táhnout za speciálním monopostem 200 kilometrovou rychlostí, tedy ještě vyšší než kdy jezdil.

Nové triky na motorce ukázal i Adam Peschel. Tentokrát nejen s bratrem Patrikem, ale i kamarádem Šimpym ,který dorazil na driftovacím speciálu s prodlouženou kyvkou.

Adam Peschel, kaskadér: “Bude to fenomenální jako každý rok. Připravili jsme si zase nějaké nové triky a přivezli jsme našeho kolegu Šimpyho, kamaráda z Kolína. Takže máme tady i kaskadéra z Čech a samozřejmě se těšíme, protože atmosféra tady na Dubině je vždy skvělá, lidi fandí, přijde jich hodně, vyšlo počasí, takže si my jako jezdci nemůžeme víc přát.”
Michal Holomek alias Šimpy, kaskadér: “Dneska budu jezdit drifty a předky a uděláme akční show.”
Patrik Peschel, kaskadér: “Já jezdím na Kawasaki ZX6R, je to nejpoužívanější motorka ve stuntridingu, je to ročník 2003/2004 a jak jsem řekl, je to nejpoužívanější, nejlepší motorka na tento sport.”
Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: “To je pouze předvoj před tím příštím ročníkem, který chceme udělat opravdu zase o level větší, možná i s mezinárodní účastí a dalšími aktivitami. Ale to nechci teď prozrazovat, to znamená v příštím roce opět doufám, že dorazí stejně velký počet lidí jako dneska.”

Co se týká sprintů, tak letos přibyla jedna kategorie, a to kategorie žen.

Gabriela Kaplová, motorkářka: “Poprvé jsem tady dneska a je to zážitek. První rozjížďka se celkem vydařila, kluci mi trochu poladili motorku, takže každý kvalt to jde nahoru, ale jede to rychleji. Takže se těším na slečnu, která to má teda hodně dobře v rukách.”
Kateřina Dostálová, motorkářka: “Já jezdím 4 roky celkově na motorce a jezdím to hned od prvního roku, co jsem začala. Adrenalin, který asi potřebujeme všichni, co jezdíme na super sportech a ten pocit toho vítězství, ta atmosféra na těch závodech je super. To je prostě o tom, baví mě to.”

Nezávodili ovšem jen motorkáři, ale také diváci. Například muži se utkali ve sprintu na 200 metrů a děti si závodní dráhu sjeli na odrážedlech. A nechyběl ani závod na koních.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000027603/zavody-motorek-a-kaskaderske-kousky-road-cirkus-v-ostravejihu-nabidl-spoustu-novinek