Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ze zanedbaného místa místo k relaxaci. Rybníky ve Výškovicích a jejich okolí prošly revitalizací

Ostrava-Jih |

V Ostravě-Jihu vznikl nový volnočasový areál. A to revitalizací rybníků a jejich okolí poblíž ulice Drůbeží ve Výškovicích. Roky bylo toto místo zpustlé, zarostlé a veřejnosti nepřístupné.

Rybníky poblíž ulice Drůbeží ve Výškovicích se změnily k nepoznání. Roky zpustlé a neudržované místo připomínající džungli prošlo kompletní revitalizací. Staré dřeviny zmizely, rybníky byly odbahněny a rekonstrukcí prošlo i popraskané potrubí.

Otakar Šimík (ANO). místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Nacházíme se ve volnočasovém areálu, který dostal název Rybníky po Hůrou. Je to nově revitalizovaný areál, který byl veřejnosti nepřístupný. Od 14.dubna sem lidé mohou přijít, projít se po nových mlátových chodnících, nebo se podívat na rybičky z nového mola, které tady máme. Pro děti je tady dětské hřiště. Na areál dohlíží obří ryba a samozřejmě také místní vodník.”

V areálu bylo vysázeno bezmála 90 nových stromů, nechybí ani nový mobiliář jako jsou lavičky a odpadkové koše a rybníky oživily i různé druhy ryb.

Otakar Šimík (ANO). místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Za kompletní revitalizaci obvod zaplatil bezmála 10 milionů, přispěla taky společnost Liberty Ostrava částkou 200 tisíc korun. Do areálu není možný vjezd autům, není také možné v okolí v přilehlých ulicích parkovat . Areál je tak ideální pro pěší nebo cykloturisty.”

V areálu postupně přibudou i edukační cedule s informacemi o rybníkářství v obvodu a také o tom, jací živočichové tady žijí.

Anketa: obyvatelé Ostravy-Jihu: “To je výborné, že tady nebudou jezdit auta a všichni už se tady strašně moc těšíme s dětma, že se přijdeme podívat. Včera jsem jela kolem a ti dva čápi, co tady bydlí v hnízdě, tak už brouzdali. Jsem si říkala, nečetli, že pro veřejnost zavřeno. Brouzdají se tady a my nemůžeme. Těšíme se moc, je to krásné, povedlo se to a bomba.”
“Určitě to je pěkné a stálo to za to a stojím za tím, aby to byl uzavřený areál, aby se to otevíralo přes den, aby bylo uzavřené pískoviště, protože je tady hodně koček.”

Nový volnočasový areál se otevře už tento čtvrtek a zatím bude na zkoušku přístupný nonstop.

Nahlásit chybu


K tématu

Revitalizace Stříbrného jezera je téměř dokončená

22. dubna 2023 8:14 | Opava | Katka Geryková

Revitalizace okolí Stříbrného jezera v Opavě, se chýlí ke konci. Stavební úpravy, které trvaly tři roky, skončí za několik týdnů. Více o zatopeném sádrovcovém lomu, který je oblíbeným přírodním koupalištěm, řekne v rozhovoru Romeo Doupal, který je technickým dozorem na této stavbě.

Zámecký park ve Frýdku-Místku prošel revitalizací za více než 5 milionů

25. května 2023 11:16 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Park frýdeckého zámku má po rozsáhlé revitalizaci. Část starších dřevin byla vykácena a po nové výsadbě přibylo v parku přes sedm tisíc kusů nejrůznějších rostlin. Park je nyní prosvětlenější a působí vzdušnějším dojmem. Projekt vyšel na 5,2 milionu korun.

Ve Frýdku-Místku se připravuje revitalizace vnitrobloku pod farností Místek

18. května 2023 16:13 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek připravuje spolu s farností Místek přeměnu dvoru mezi Antonínovým náměstím a Poliklinikou. Farnost chce na své části postavit nový společenský sál a město chce prostor zase upravit do nové podoby s místem vhodným pro relaxaci. Místo už po první úpravě prohlédlo.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

SPŠ elektrotechniky a informatiky představila nové učebny

17. dubna 2024 21:40 | Ostrava-město | Tomáš Tikal | Studuj u nás

SPŠ elektrotechniky a informatiky v Ostravě patří k páteřním školám, které se zapojily do projektu Inovační centrum pro transformaci vzdělávání. Díky tomu získala moderní učebnu a také založila vlastní školní firmu.

K zápisům do prvních tříd došlo na Slezské 171 dětí, otevře se sedm tříd

Slezskoostravské předškoláky čekal v minulém týdnu zápis do prvních tříd. Letošní ročník byl silnější a k zápisu se tak dostavilo celkem 171 dětí. Největší zájem byl tradičně o Základní školu Bohumínská.

Studenti hladnovského gymnázia se možná podívají do Afriky, jejich projekt podporuje školu v Tanzánii

Studenti hladnovského gymnázia pracují na speciálním projektu, který spojuje slezskoostravskou školu s tanzanskou školou Mlondwe. Jmenuje se Hakuna Matata a studenti gymnázia díky němu možná brzy vycestují rovnou do Afriky.

Mezinárodní festival filmů o lidských právech Jeden svět je opět v Ostravě

17. dubna 2024 12:30 | Ostrava-Centrum | Michal Slonina | Kulturní okénko

V Ostravě začal další ročník mezinárodního filmového festivalu Jeden svět. Promítá filmy o lidských právech v celkem 48 městech v České republice a jedná se o největší festival svého druhu na světě.

Platforma Move Ostrava zve na své programy, nejbližším bude představení s názvem Sen

17. dubna 2024 12:00 | Ostrava-město | Michal Slonina | Kulturní okénko

Move Ostrava je platformou podporující rozvoj múzických umění. Zaměřená je na diváky i profesionální umělce a v Ostravě funguje už více než 10 let. Ve svých projektech propojuje současný tanec, fyzické divadlo a nový cirkus.

V Ostravě se bude hrát špičkový tenis. Turnaj Ostra Group Open má bohatou tradici

17. dubna 2024 11:54 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Do Ostravy se sjedou špičkoví tenisté, aby se utkali o titul na 21. ročníku turnaje Ostra Group Open druhé nejvyšší světové kategorie Challenger. Loňské vítězství bude obhajovat český tenista Zdeněk Kolář.

Ze zanedbaného místa místo k relaxaci. Rybníky ve Výškovicích a jejich okolí prošly revitalizací
Vydáno 12. dubna 2022 17:27, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
V Ostravě-Jihu vznikl nový volnočasový areál. A to revitalizací rybníků a jejich okolí poblíž ulice Drůbeží ve Výškovicích. Roky bylo toto místo zpustlé, zarostlé a veřejnosti nepřístupné.

Rybníky poblíž ulice Drůbeží ve Výškovicích se změnily k nepoznání. Roky zpustlé a neudržované místo připomínající džungli prošlo kompletní revitalizací. Staré dřeviny zmizely, rybníky byly odbahněny a rekonstrukcí prošlo i popraskané potrubí.

Otakar Šimík (ANO). místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Nacházíme se ve volnočasovém areálu, který dostal název Rybníky po Hůrou. Je to nově revitalizovaný areál, který byl veřejnosti nepřístupný. Od 14.dubna sem lidé mohou přijít, projít se po nových mlátových chodnících, nebo se podívat na rybičky z nového mola, které tady máme. Pro děti je tady dětské hřiště. Na areál dohlíží obří ryba a samozřejmě také místní vodník.”

V areálu bylo vysázeno bezmála 90 nových stromů, nechybí ani nový mobiliář jako jsou lavičky a odpadkové koše a rybníky oživily i různé druhy ryb.

Otakar Šimík (ANO). místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Za kompletní revitalizaci obvod zaplatil bezmála 10 milionů, přispěla taky společnost Liberty Ostrava částkou 200 tisíc korun. Do areálu není možný vjezd autům, není také možné v okolí v přilehlých ulicích parkovat . Areál je tak ideální pro pěší nebo cykloturisty.”

V areálu postupně přibudou i edukační cedule s informacemi o rybníkářství v obvodu a také o tom, jací živočichové tady žijí.

Anketa: obyvatelé Ostravy-Jihu: “To je výborné, že tady nebudou jezdit auta a všichni už se tady strašně moc těšíme s dětma, že se přijdeme podívat. Včera jsem jela kolem a ti dva čápi, co tady bydlí v hnízdě, tak už brouzdali. Jsem si říkala, nečetli, že pro veřejnost zavřeno. Brouzdají se tady a my nemůžeme. Těšíme se moc, je to krásné, povedlo se to a bomba.”
“Určitě to je pěkné a stálo to za to a stojím za tím, aby to byl uzavřený areál, aby se to otevíralo přes den, aby bylo uzavřené pískoviště, protože je tady hodně koček.”

Nový volnočasový areál se otevře už tento čtvrtek a zatím bude na zkoušku přístupný nonstop.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000030865/ze-zanedbaneho-mista-misto-k-relaxaci-rybniky-ve-vyskovicich-a-jejich-okoli-prosly-revitalizaci