Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opékačka odstartovala Kool léto v Ostravě-Jihu

Ostrava-Jih |  | Expres Ostrava-Jih

Opékačky u ohně, hudební večery, akce u rybníků i letní kina. Na to vše se mohou těšit návštěvníci programu Kool Léto, které každoročně pořádá Kulturní zařízení Ostrava-Jih. První z akcí se konala poslední červnový pátek.

Oheň, hudba, opékání a příjemná společnost. První letní opékačka odstartovala prázdniny v obvodu Ostrava-Jih. Celkem se jich v areálu lesní školky v Bělském lese bude konat 5.

Dominika Tarabová, spoluorganizátorka akce, Kultura-Jih: „V rámci každé opékačky si lidé mohou posedět u ohně, poslechnout si hudbu, zakoupit si párek, půjčit si opékací vidlice nebo si koupit něco dobrého k pití. Hlavně si užít dobrou náladu, je to pro všechny občany nejen z Jihu ale třeba celé Ostravy.“
anketa, návštěvníci akce: „No jsme moc spokojeni. Máme páreček, pivečko, muzika dobrá.“

Táborovou atmosféru k opékání dotvářelo duo Mendoš, Míček.

Zdeněk Mendoš Furmančík, hudebník: „Já jsem tady hrával už před deseti lety s kamarádem Harrym, který bohužel před dvěma lety zemřel, ale mezitím jsme už tady s kamarádem Míčkem začali hrát spolu a hrajeme tady prakticky každý rok.“ – „Pochlub se!“ – „Mám se pochlubit, říká Milan. Já jsem autorem písničky Jede jede mašinka.“
Milan Míček Janík, hudebník: „No tak hráváme tady vždycky pravidelně každé léto na táborácích a dneska budeme hrát Mendošovy písničky, jako vždycky.“
anketa, návštěvníci akce: „Jsme tady každoročně, hodně se nám tady líbí.“ – „A na co jste se těšili dneska nejvíce?“ – „Na Mendoše“. –„A na přátele. Bude tady dobrá parta, za chvíli dojdou holky, tak bude dobře.“
anketa, návštěvníci akce: „Jsme tady moc rádi. Chodíme tady už několik let, protože je tady super atmosféra. Mendoš je vynikající muzikant, ale i ostatní. Je tady opravdu moc pěkné prostředí. A minule jsme i tancovali tady, tak doufám, že dneska si zase zatancujeme.“

Dnešní opékačka je teprve první z kulturních akcí, které na Jihu během léta proběhnou. Jedná se o soubor celo-prázdninových akcí pro zájemce všeho věku s názvem Kool léto.

Gabriela Gödelová, ředitelka Kulturního zařízení Ostrava-Jih: „Máme připraveny hudební večery, opékačky v Bělském lese, posezení s hudebním doprovodem před kavárnou u Luny, lidé budou moci přijít i k rybníkům ve Výškovicích na akci Hurá k rybníkům, kterou děláme už po třetí. Veškerý seznam akcí najdou na webovývh stránkách kulturajih.cz, ale samozřejmě i na našich sociálních sítích – na facebooku a instagramu.“

Mimoto si lidé mohou na sociálních sítích zvolit i filmy, které se během prázdnin budou promítat v letním kině.

Nahlásit chybu


K tématu

Děti ve Frýdku-Místku se rozloučí s prázdninami u SVČ Klíč na akci Ahoj, prázdniny!

4. září 2023 15:45 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku připravilo závěrečné rozloučení s prázdninami. Na pátek 8. září chystá zábavný program pro malé i velké v rámci akce Ahoj, prázdniny! Vyplněné hrací plánky budou moci děti na akci vyměnit za dárky.

Akce Léto na kole přilákala asi 300 cyklistů. Zapojilo se 6 obcí a obvodů na Ostravsku

30. května 2024 11:17 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Skoro tři stovky cyklistů se zúčastnilo Léta na kole – unikátní akce šesti obcí a městských obvodů. Kromě Jihu jde ještě o Hrabovou, Paskov, Krmelín a Starou a Novou Bělou. Každoročně se jede trasa zajímavými místy těchto obcí a obvodů, kterou společně s účastníky zdolávají i jejich starostové.

Karvinští senioři zahájili na Lodičkách letní sezonu

8. června 2024 13:17 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Karvinští senioři se sešli na Lodičkách, aby se společně pobavili na Letní slavnosti.


Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Nehoda dodávky a cisterny s naftou zastavila provoz na tahu mezi Ostravou a Opavou

Včera 14:51, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

16. července 2024 10:46 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

16. července 2024 16:40 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

16. července 2024 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Interaktivní muzeum MHD v Ostravě Vítkovicích bude novým turistickým cílem

Ostrava bude mít další turistické lákadlo. Plánuje totiž stavbu muzea městské hromadné dopravy. Vyrůst by mělo v prostoru před vítkovickým nádražím. Lákadlem budou především historické tramvaje, ale i interaktivní expozice.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, tančírny budou pokračovat po celé léto

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem a okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem. Swingové tančírny se budou na nábřeží za pěkného počasí konat po celé prázdniny. Na tu příští se mohou zájemci těšit už příští týden.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, na Slezskou láká diváky i ze zahraničí

Ostrava je už tradičně jedním ze čtyř měst, které hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Jedná se o nejdelší festival v historii města a herci letos nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her.

Akcí Hurá k rybníkům 27.7. ožije areál v Ostravě-Výškovicích

16. července 2024 10:50 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Poslední červencovou sobotu areál rybníky pod Hurou ve Výškovicích již potřetí zaplní rodiny s dětmi. Bude se zde konat akce Hurá k Rybníkům v rámci kulturního programu „Kool léto“. Čekají je hry a soutěže pro děti, občerstvení i hudební doprovod.

Projekt Prázdniny na Jihu baví děti z Ostravy v letním volnu

16. července 2024 10:42 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Také letos se mohou děti žijící v obvodu zúčastnit tzv. Prázdnin na Jihu, aneb dní plných her, zábavy a pohybu pod taktovkou městského obvodu Ostrava-Jih. Bohatý program probíhá každý, letní, všední den od 8 do 12 hodin a je zcela zdarma.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, slavnosti zahájil Večer tříkrálový

Slezskoostravský hrad znovu hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Letos herci nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her, a to hlavně komedií. První z nich se hrála celý minulý týden, další čekají diváky postupně až do půlky srpna.

Opékačka odstartovala Kool léto v Ostravě-Jihu
Vydáno 3. července 2024 19:12, Ostrava-Jih, Andrea Holeszová
Opékačky u ohně, hudební večery, akce u rybníků i letní kina. Na to vše se mohou těšit návštěvníci programu Kool Léto, které každoročně pořádá Kulturní zařízení Ostrava-Jih. První z akcí se konala poslední červnový pátek.

Oheň, hudba, opékání a příjemná společnost. První letní opékačka odstartovala prázdniny v obvodu Ostrava-Jih. Celkem se jich v areálu lesní školky v Bělském lese bude konat 5.

Dominika Tarabová, spoluorganizátorka akce, Kultura-Jih: „V rámci každé opékačky si lidé mohou posedět u ohně, poslechnout si hudbu, zakoupit si párek, půjčit si opékací vidlice nebo si koupit něco dobrého k pití. Hlavně si užít dobrou náladu, je to pro všechny občany nejen z Jihu ale třeba celé Ostravy.“
anketa, návštěvníci akce: „No jsme moc spokojeni. Máme páreček, pivečko, muzika dobrá.“

Táborovou atmosféru k opékání dotvářelo duo Mendoš, Míček.

Zdeněk Mendoš Furmančík, hudebník: „Já jsem tady hrával už před deseti lety s kamarádem Harrym, který bohužel před dvěma lety zemřel, ale mezitím jsme už tady s kamarádem Míčkem začali hrát spolu a hrajeme tady prakticky každý rok.“ – „Pochlub se!“ – „Mám se pochlubit, říká Milan. Já jsem autorem písničky Jede jede mašinka.“
Milan Míček Janík, hudebník: „No tak hráváme tady vždycky pravidelně každé léto na táborácích a dneska budeme hrát Mendošovy písničky, jako vždycky.“
anketa, návštěvníci akce: „Jsme tady každoročně, hodně se nám tady líbí.“ – „A na co jste se těšili dneska nejvíce?“ – „Na Mendoše“. –„A na přátele. Bude tady dobrá parta, za chvíli dojdou holky, tak bude dobře.“
anketa, návštěvníci akce: „Jsme tady moc rádi. Chodíme tady už několik let, protože je tady super atmosféra. Mendoš je vynikající muzikant, ale i ostatní. Je tady opravdu moc pěkné prostředí. A minule jsme i tancovali tady, tak doufám, že dneska si zase zatancujeme.“

Dnešní opékačka je teprve první z kulturních akcí, které na Jihu během léta proběhnou. Jedná se o soubor celo-prázdninových akcí pro zájemce všeho věku s názvem Kool léto.

Gabriela Gödelová, ředitelka Kulturního zařízení Ostrava-Jih: „Máme připraveny hudební večery, opékačky v Bělském lese, posezení s hudebním doprovodem před kavárnou u Luny, lidé budou moci přijít i k rybníkům ve Výškovicích na akci Hurá k rybníkům, kterou děláme už po třetí. Veškerý seznam akcí najdou na webovývh stránkách kulturajih.cz, ale samozřejmě i na našich sociálních sítích – na facebooku a instagramu.“

Mimoto si lidé mohou na sociálních sítích zvolit i filmy, které se během prázdnin budou promítat v letním kině.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000043867/opekacka-odstartovala-kool-leto-v-ostravejihu