Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Investice Ostravy do kultury a sportu v roce 2018

Ostrava-město |

Do kultury letos půjde v Ostravě více než miliarda korun. Největší investicí bude rekonstrukce Divadla Jiřího Myrona. Ve sportu pak půjde nejvíce financí na dokončení sportovního areálu U Cementárny. Město také finančně podpoří několik významných akcí.

Finance na kulturu se v posledních letech daří v Ostravě zvyšovat. Pro letošek je připravena v rozpočtu města celkem 1 miliarda a 60 milionů korun. Jen provozní náklady se zvýšily o 90 milionů a většina z těchto peněz jde na mzdy zaměstnanců. 450 milionů korun pak jde na investice. 200 milionů bude stát první fáze rekonstrukce Divadla Jiřího Myrona. Náměstek primátora Zbyněk Pražák upřesňuje: “Budou vyměněna všechna okna, bude nová fasáda, bude tam nový sál, nový vstup a také nové prostory, které budou sloužit dětem.”

Vedení města také doufá, že v letošním roce se znovu rozjede rekonstrukce Domu kultury poklad v Porubě, na kterou je připraveno 130 milionů korun. Magistrát také podpoří řadu akcí. Například festival Colours of Ostrava nebo Svatováclavský festival. Unikátem bude Ostravský divadelní archiv za asi 2 miliony. “Jeho cílem je vytvoření webu, kde bude zmapována veškerá historie profesionálního divadla v Ostravě.” vysvětlil Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla Moravskoslezského.

Na sport letos ostravští zastupitelé schválili 473 milionů korun, což je o 23 milionů více než v předchozím roce. Nejvíce za posledních 5 let. Z těchto peněz jde 78 milionů na vrcholový sport a 33 do tělovýchovy. Největší investicí bude dokončení sportovního areálu U Cementárny za 94 milionů korun a 33 milionů bude stát oprava střechy zimního stadionu v Porubě. Tréninkové centrum na Bazalech vyjde na 50 milionů korun. Nejdražší akcí bude bude zářijový Kontinentální pohár atletů a význam akce potvrdil i náměstek primátora Ostravy Vladimír Cigánek: “Mělo by dorazit více než 600 sportovců, 2000 trenérů a pořadatelů. Tato akce je největší po olympiádě a mistrovství světa a uskuteční se u nás v Ostravě.”

V dubnu také zastupitelé rozhodnou o provozních dotacích pro městské společnosti, které se věnují sportu. Jde o Sarezu - ta potřebuje 80 milionů a Vítkovice Arénu. Na tu je vyčleněno 73 milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Nová čtvrť v Ostravě-Zábřehu nabídne téměř 240 bytů

11. srpna 2023 15:15 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Soukromý investor chce v Ostravě-Zábřehu vybudovat novou rezidenční čtvrť. Ta má nabídnout téměř 240 bytů, parkovací místa, prostory pro trávení volného času, park, místa pro sportovní vyžití i společné venkovní aktivity. Výstavba je plánována v etapách a zahájena by mohla být v roce 2027.

Některým průmyslovým podnikům v Ostravě se zvedne daň z nemovitosti

21. září 2023 15:25 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Některé průmyslové podniky a podnikatelé působící v Ostravě budou od příštího roku platit vyšší daň z nemovitosti. Zastupitelé města rozhodli o vydání nové obecně závazné vyhlášky, která stanoví koeficienty pro výpočet daní z nemovitých věcí. Od 1. ledna 2024 bude stanoven místní koeficient ve výši 1,7 pro území Ostravy určené pro provoz těžkého průmyslu. Výnos z této daně ve výši téměř 100 milionů korun, poputuje přímo do pokladny města. Občanům město místní koeficient daně z nemovitosti zvedat nechce.

Ostrava připravila 120 milionů korun pro potřebné. Příjem žádostí začíná 23. října

29. září 2023 12:49 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostravský magistrát se mnoha způsoby snaží pomáhat lidem, kteří to potřebují. Jedním ze způsobů je i dotační program, do kterého poputuje přes 120 milionů korun a je určen na podporu široké škály aktivit od sociální péče až například po prevenci kriminality či volnočasové aktivity.


Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Nehoda dodávky a cisterny s naftou zastavila provoz na tahu mezi Ostravou a Opavou

Včera 14:51, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

16. července 2024 10:46 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

16. července 2024 16:40 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

16. července 2024 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Interaktivní muzeum MHD v Ostravě Vítkovicích bude novým turistickým cílem

Ostrava bude mít další turistické lákadlo. Plánuje totiž stavbu muzea městské hromadné dopravy. Vyrůst by mělo v prostoru před vítkovickým nádražím. Lákadlem budou především historické tramvaje, ale i interaktivní expozice.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, tančírny budou pokračovat po celé léto

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem a okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem. Swingové tančírny se budou na nábřeží za pěkného počasí konat po celé prázdniny. Na tu příští se mohou zájemci těšit už příští týden.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, na Slezskou láká diváky i ze zahraničí

Ostrava je už tradičně jedním ze čtyř měst, které hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Jedná se o nejdelší festival v historii města a herci letos nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her.

Akcí Hurá k rybníkům 27.7. ožije areál v Ostravě-Výškovicích

16. července 2024 10:50 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Poslední červencovou sobotu areál rybníky pod Hurou ve Výškovicích již potřetí zaplní rodiny s dětmi. Bude se zde konat akce Hurá k Rybníkům v rámci kulturního programu „Kool léto“. Čekají je hry a soutěže pro děti, občerstvení i hudební doprovod.

Projekt Prázdniny na Jihu baví děti z Ostravy v letním volnu

16. července 2024 10:42 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Také letos se mohou děti žijící v obvodu zúčastnit tzv. Prázdnin na Jihu, aneb dní plných her, zábavy a pohybu pod taktovkou městského obvodu Ostrava-Jih. Bohatý program probíhá každý, letní, všední den od 8 do 12 hodin a je zcela zdarma.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, slavnosti zahájil Večer tříkrálový

Slezskoostravský hrad znovu hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Letos herci nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her, a to hlavně komedií. První z nich se hrála celý minulý týden, další čekají diváky postupně až do půlky srpna.

Investice Ostravy do kultury a sportu v roce 2018
Vydáno 14. března 2018 16:11, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
Do kultury letos půjde v Ostravě více než miliarda korun. Největší investicí bude rekonstrukce Divadla Jiřího Myrona. Ve sportu pak půjde nejvíce financí na dokončení sportovního areálu U Cementárny. Město také finančně podpoří několik významných akcí.

Finance na kulturu se v posledních letech daří v Ostravě zvyšovat. Pro letošek je připravena v rozpočtu města celkem 1 miliarda a 60 milionů korun. Jen provozní náklady se zvýšily o 90 milionů a většina z těchto peněz jde na mzdy zaměstnanců. 450 milionů korun pak jde na investice. 200 milionů bude stát první fáze rekonstrukce Divadla Jiřího Myrona. Náměstek primátora Zbyněk Pražák upřesňuje: “Budou vyměněna všechna okna, bude nová fasáda, bude tam nový sál, nový vstup a také nové prostory, které budou sloužit dětem.”

Vedení města také doufá, že v letošním roce se znovu rozjede rekonstrukce Domu kultury poklad v Porubě, na kterou je připraveno 130 milionů korun. Magistrát také podpoří řadu akcí. Například festival Colours of Ostrava nebo Svatováclavský festival. Unikátem bude Ostravský divadelní archiv za asi 2 miliony. “Jeho cílem je vytvoření webu, kde bude zmapována veškerá historie profesionálního divadla v Ostravě.” vysvětlil Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla Moravskoslezského.

Na sport letos ostravští zastupitelé schválili 473 milionů korun, což je o 23 milionů více než v předchozím roce. Nejvíce za posledních 5 let. Z těchto peněz jde 78 milionů na vrcholový sport a 33 do tělovýchovy. Největší investicí bude dokončení sportovního areálu U Cementárny za 94 milionů korun a 33 milionů bude stát oprava střechy zimního stadionu v Porubě. Tréninkové centrum na Bazalech vyjde na 50 milionů korun. Nejdražší akcí bude bude zářijový Kontinentální pohár atletů a význam akce potvrdil i náměstek primátora Ostravy Vladimír Cigánek: “Mělo by dorazit více než 600 sportovců, 2000 trenérů a pořadatelů. Tato akce je největší po olympiádě a mistrovství světa a uskuteční se u nás v Ostravě.”

V dubnu také zastupitelé rozhodnou o provozních dotacích pro městské společnosti, které se věnují sportu. Jde o Sarezu - ta potřebuje 80 milionů a Vítkovice Arénu. Na tu je vyčleněno 73 milionů korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000012028/investice-ostravy-do-kultury-a-sportu-v-roce-2018