Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chlapce okradli před zraky lidí, nikdo mu nepomohl. Policie pátrá po pachatelích

Ostrava-město |

Kriminalisté shromažďují a vyhodnocují informace týkající se loupeže na nezletilém chlapci, ke které došlo v úterý 14. ledna 2020 v 16:42 hodin na tramvajové zastávce Mariánské náměstí v Ostravě (ve směru do centra). Dva neznámí pachatelé poškozenému vytrhli z ruky peněženku. Poté ho fyzicky napadli a když spadl na zem, násilím mu odcizili mobilní telefon značky XIAOMI Redmi 6a modré barvy v několikatisícové hodnotě. V inkriminované době se na zastávce nacházelo několik osob, které odjely tramvají č. 4.

Bezpečnostní kamera na Mariánském náměstí v Ostravě - Mariánských Horách natočila tyto záběry 14 ledna. Dva chlapci opakovaně útočí na dalšího hocha a snaží se mu ukrást mobilní telefon. To se jim nakonec podaří. "Dva neznámí pachatelé vytrhli nezletilému chlapci z ruky peněženku. Poté ho fyzicky napadli a když spadl na zem, vzali mu také mobilní telefon," potvrzuje policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Je zarážející, že na zastávce stojí spousta lidí a jen nečině přihlížejí. Nikdo chlapci nepomůže. Když už nezabránili zločinu tenkrát, mohli by pomoci alespoň nyní. Policie totiž po chlapcích pátrá a hledá svědky. "Apel je zejména na osoby, které se v inkriminovanou dobu nacházely na tramvajové zastávce a posléze odjely linkou číslo 4 směrem do centra," dodává mluvčí.

Bohužel jsou podle policistů loupeže v Mariánských Horách časté a není výjimkou, že se jich dopouštějí nezletilí. Někteří z nich jsou na útěku z diagnostického ústavu a i když je policisté dopadnou, pouze je vyslechnou a kvůli nízkému věku jen odvezou zpátky. Na druhý den utečou znovu. Mnozí lidé už zde raději po setmění nevycházejí. "Já večer nikde nechodím. Chodím jenom na poštu, něco zaplatím a domů," řekla nám jedna z obyvatelek Mariánských Hor a další dodává: "Během dne se nebojím. Večer nejdu do toho parku, byť je dobře osvětlený."

Nejhorší je podle místních situace v lokalitě Červený kříž, kde se nastěhovalo mnoho nových nájemníků z celé země i Slovenska. Vedení radnice nechá v lokalitě nainstalovat další kamery a chce vyhláškou omezit prodej alkoholu po 9 hodině večer. 


Nahlásit chybu


K tématu

Policisté dopadli lupiče z večerky. Peníze mu měly pomoci vyřešit zoufalou situaci

13. února 2025 11:53 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

V listopadu jsme v našem zpravodajství zveřejnili výzvu km loupeži v ostravské večerce. Lupič s nožem v ruce vybral kasu a utekl. Policistům se nyní podařilo pachatele dopadnout a překvapivě má čistý trestní rejstřík.

Policie pátrá po hledaném muži. Je podezřelý z úvěrového podvodu

5. listopadu 2025 9:30 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Novojičínští kriminalisté prosí veřejnost o pomoc při pátrání po hledaném muži jménem Paseka Filip. Muž je podezřelý z několika trestných činů. Hledaný má hubenou postavu, hnědé vlasy, je vysoký asi 176 cm a vypadá na 35 až 40 let. Pokud máte jakékoliv informace, oznamte je na lince 158.

Se zbraní v ruce přepadl pokladnu SBD Havířov. Stále ho hledá policie

9. listopadu 2025 14:00 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

S poklidem krátce po poledni napochodoval do budovy SBD Havířov. Šel přímo na pokladnu, vytáhl pistoli a požadoval vydání peněz. Ani se nijak nemaskoval. S penězi pak utekl neznámo kam. Přesně po třech měsících se policie obrátila s žádostí o pomoc při pátrání na veřejnost.


V Opavě začíná demolice Slezanky. Objekt podle mnohých roky hyzdil centrum města

Dnes 9:05 | Opava | Yvona Fajtová

Po letech čekání a sporů začne v samém srdci Opavy demolice části objektu Slezanky. Na místě chátrající budovy na Horním náměstí má v budoucnu vzniknout nový multifunkční komplex, jehož dominantou bude společenský sál s kapacitou až tisíc lidí a také byty a hotel.

Tři ženy předaly kurýrům na ulici 1,3 milionu. Falešní policisté stále útočí

Dnes 10:12 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

"Kriminální policie, dobrý den. Váš bankovní účet byl napaden. Někdo si na vás chce vzít statisíce korun půjčky. Musíme ty peníze spolu zachránit. Běžte do banky, vyberte své úspory a předejte je policistovi v civilu na ulici. On je uloží na bezpečné místo. Nikomu o tom nesmíte říct." Ostravská policie eviduje další případy falešných policistů a kyberšmejdů. Tři ženy předaly kurýrům na ulici dohromady 1,3 milionu korun.

Polský řidič kamionu havaroval na Opavsku. Jel rychle a nevybral zatáčku v obci

Dnes 13:06, vydáno dnes 7:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Velkou rychlostí jel obcí na hlavním tahu z Opavy na Krnov. Následně s kamionem nevybral zatáčku a skončil vzpříčený v příkopu. Nehoda v místě zastavila provoz v obou směrech silnice I/57.

Prevence má smysl, proto je policie zase u přechodů

Policie ve spolupráci s BESIPem uspořádala v Novém Jičíně další preventivní akci zaměřenou na viditelnost chodců. Policisté v terénu kontrolovali, zda lidé používají reflexní prvky, a zároveň jim vysvětlovali, proč jsou důležité.

Štefelovi překazil zlatý hattrick na Beskydské laťce Polák Kolodziejski

Dnes 10:56 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Sen o zlatém hattricku se českému skokanovi do výšky Janu Štefelovi nesplnil. Po dvou triumfech na Beskydské laťce v Třinci se tentokrát musel sklonit před výkonem polského soupeře a skončil druhý.

Muzeum Beskyd získalo díky rekonstrukci půdy nový depozitář, své místo tady našla mykologická a geologická sbírka

Muzeum Beskyd Frýdek-Místek má nové zázemí pro uchovávání svých sbírek. V Langově domě na ulici Hluboká vznikl po rekonstrukci půdních prostor moderní depozitář, který zajistí lepší ochranu muzejních předmětů i odpovídající podmínky pro jejich dlouhodobé uložení.

Malé Emičce pomohli na svět karvinští záchranáři

Včera 16:35 | Karviná | Jiří Cileček

Maminka to nestihla do porodnice. Naštěstí pomohli záchranáři. Zdravotničtí záchranáři Moravskoslezského kraje zasahovali v úterý brzy ráno u výjimečné události. V Karviné asistovali při porodu dítěte ještě před příjezdem do nemocnice.

Orlová vysadila téměř 70 nových stromů

Dnes 14:33 | Orlová | Monika Ociepková

Na sedmdesát nových stromů se v Orlové vysadilo ke konci loňského roku.

V péči o klienty domova v Antošovicích pomáhá nově stropní kolejnicový systém, zatím ve čtyřech pokojích

Domov pro seniory v Antošovicích instaloval v prosinci do čtyř pokojů stropní kolejnicový systém, který usnadní práci s klienty s omezenou pohyblivostí. Klienti i zaměstnanci si jej pochvalují a obvod chce pořídit další.

Jan Wolf končí v SOCDEM, povede Karvinou jako nestraník

Včera 11:36 | Karviná | Renáta E. Orlíková

Primátor Karviné Jan Wolf ukončil své členství v SOCDEM. Město chce řídit jako nestranický primátor. Své rozhodnutí oznámil v úterý dopoledne s tím, že do podzimních komunálních voleb půjde jako nestraník pod uskupením nezávislých kandidátů a sociálních demokratů.

Městský obvod Ostrava-Vítkovice investuje do svých školských budov

Vítkovická radnice pokračuje v modernizaci školských budov. Aktuálně se pracuje na rekonstrukci mateřské školy na Erbenově ulici, další investice do škol ale obvod plánuje i v následujících letech.

Těžbu černého uhlí ukončil hornický průvod Ostravou, začátek měl před slezskoostravskou radnicí

Před více než 250 lety bylo ve Slezské Ostravě objeveno uhlí, které změnilo život v celém regionu. Právě odtud vyšel letos v únoru taky průvod, který dlouholetou těžbu ukončil. Sešli se tu horníci z celého Česka.

Nový kolejnicový systém usnadní v Domově pro seniory v Antošovicích péči o klienty s omezenou pohyblivostí

Nový stropní kolejnicový systém usnadní v Domově pro seniory Antošovice ve Slezské Ostravě práci s klienty s omezenou pohyblivostí. Klienti i zaměstnanci si jej pochvalují a obvod chce pořídit další.

Ostrava bojuje proti odchodům ze vzdělávání. Někdy stačí jen snídaně ve škole

Včera 10:49 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava pokračuje v boji proti předčasným odchodům dětí ze vzdělávání. Navazuje na úspěšný projekt z minulých let, na jehož konci bylo je minimum žáků, kteří základní školu nedokončili. Pro nový projekt byly vybrány tři školy.

Bytové muzeum v Ostravě-Jihu oslavilo 2 roky. Přivítalo už 10 tisíc návštěvníků

Včera 10:16 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Jedinečné bytové muzeum v Jubilejní kolonii v Ostravě-Hrabůvce oslavilo dvouleté výročí. Přivítali zde už 10 tisícího návštěvníka a letos se navíc expozice rozšíří o druhý byt.

Jak na sítě bezpečně? Ostravští strážníci učí děti, jak se nenechat nachytat v kyberprostoru

Včera 10:06 | Ostrava-město | Anna Břenková

Kyberšikana, podvodné reklamy a únik citlivých informací. Internet je často stresující prostředí, které umí být nebezpečné. Ostravští strážníci proto učí děti už od základní školy zásady bezpečnosti na internetu. Prostřednictvím interaktivních her a příkladů z praxe jim radí, jak chránit své soukromí.

Chlapce okradli před zraky lidí, nikdo mu nepomohl. Policie pátrá po pachatelích
Vydáno 30. ledna 2020 11:24, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
Kriminalisté shromažďují a vyhodnocují informace týkající se loupeže na nezletilém chlapci, ke které došlo v úterý 14. ledna 2020 v 16:42 hodin na tramvajové zastávce Mariánské náměstí v Ostravě (ve směru do centra). Dva neznámí pachatelé poškozenému vytrhli z ruky peněženku. Poté ho fyzicky napadli a když spadl na zem, násilím mu odcizili mobilní telefon značky XIAOMI Redmi 6a modré barvy v několikatisícové hodnotě. V inkriminované době se na zastávce nacházelo několik osob, které odjely tramvají č. 4.

Bezpečnostní kamera na Mariánském náměstí v Ostravě - Mariánských Horách natočila tyto záběry 14 ledna. Dva chlapci opakovaně útočí na dalšího hocha a snaží se mu ukrást mobilní telefon. To se jim nakonec podaří. "Dva neznámí pachatelé vytrhli nezletilému chlapci z ruky peněženku. Poté ho fyzicky napadli a když spadl na zem, vzali mu také mobilní telefon," potvrzuje policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Je zarážející, že na zastávce stojí spousta lidí a jen nečině přihlížejí. Nikdo chlapci nepomůže. Když už nezabránili zločinu tenkrát, mohli by pomoci alespoň nyní. Policie totiž po chlapcích pátrá a hledá svědky. "Apel je zejména na osoby, které se v inkriminovanou dobu nacházely na tramvajové zastávce a posléze odjely linkou číslo 4 směrem do centra," dodává mluvčí.

Bohužel jsou podle policistů loupeže v Mariánských Horách časté a není výjimkou, že se jich dopouštějí nezletilí. Někteří z nich jsou na útěku z diagnostického ústavu a i když je policisté dopadnou, pouze je vyslechnou a kvůli nízkému věku jen odvezou zpátky. Na druhý den utečou znovu. Mnozí lidé už zde raději po setmění nevycházejí. "Já večer nikde nechodím. Chodím jenom na poštu, něco zaplatím a domů," řekla nám jedna z obyvatelek Mariánských Hor a další dodává: "Během dne se nebojím. Večer nejdu do toho parku, byť je dobře osvětlený."

Nejhorší je podle místních situace v lokalitě Červený kříž, kde se nastěhovalo mnoho nových nájemníků z celé země i Slovenska. Vedení radnice nechá v lokalitě nainstalovat další kamery a chce vyhláškou omezit prodej alkoholu po 9 hodině večer. 


Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000018949/chlapce-okradli-pred-zraky-lidi-nikdo-mu-nepomohl-policie-patra-po-pachatelich