Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Starý nábytek ke kontejnerům nepatří. Za nelegální skládky hrozí vysoké pokuty

Ostrava-město |

V Ostravě se stále často objevuje nešvar ukládání nepotřebných věcí ke kontejnerům. Strážníci se ale na toto přestupkové jednání zaměřují a tak se jim v uplynulých dnech podařilo odhalit hned čtyři takové případy. Pachatelům hrozí vysoké pokuty.

V Ostravě není výjimkou, že jsou kontejnery obložené starým nábytkem nebo jiným velkoobjemovým odpadem. Původci těchto černých skládek chtějí, aby za ně někdo odpad zlikvidoval, ale dopouštějí se přitom přestupku. Ostravští strážníci se na to zaměřují a v posledních dnech se jim podařilo vyřešit hned 4 takové případy.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: Ve třech případech to bylo na základě zjištění strážníka u kamerového systému a v jednom případě jsme vyjížděli na základě oznámení občana." 

Kamerový systém je pro strážníky velkým pomocníkem. na tomto záběru vidíte, jak muž se ženou odnášejí ke kontejnerům nábytek. Tady zase můžete vidět zárubně dveří, které si po příjezdu strážníků majitel zase odvezl, včetně stavební suti. OZO přitom občanům nabízí několik způsobů legální likvidace odpadu.

Aleš Staniczek, vedoucí provozovny Služby pro obce OZO Ostrava: "Můžu to odevzdat do sběrného dvora a pokud toho mám více, mohu to odvézt do Kunčic. Také lze přes náš eshop objednat kontejner, kde se to nahází a my to odvezeme." 
Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Strážníci mohou na místě uložit pokutu až do výše 10 tisíc korun a v případě, že je to oznámeno správnímu orgánu, hrozí sankce do výše 100 tisíc korun." 

Pokud tyto případy strážníci řeší, je samozřejmostí, že kromě pokuty musejí občané tento odpad zlikvidovat legálně. 

Nahlásit chybu


K tématu

Ve Frýdeckém lese vznikne lesopark a ptačí stezka

7. srpna 2025 15:37 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdecký les čeká další významná proměna. Na jeho okraji poblíž lesního hřiště a autobusové zastávky vznikne nový lesopark. Ten propojí stávající herní prvky s naučnými stezkami a edukativními zónami. Součástí projektu bude i naučná ptačí stezka.

Den čistého ovzduší ve Frýdku-Místku zaujal návštěvníky pokusy, měřením i hrou

15. září 2025 15:44 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Čistý vzduch je důležitý a k jeho ochraně můžeme přispět úplně všichni. To bylo téma dalšího ročníku akce Den čistého ovzduší, který připomněl Frýdek-Místek. Připraveny byly pokusy, soutěže i ukázky moderních technologií a měření.

Do akce Ukliďme Česko se zapojil ostravský magistrát. Odpad byl sesbírán v Radvanicích

24. září 2025 11:39 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Úředníci magistrátu města a dobrovolníci se v rámci akce Ukliďme Česko pustili do úklidu ostravských Radvanic. Navázali tak na tradici minulých ročníků, kdy se v Ostravě podařilo sesbírat stovky kilogramů odpadu. Loni se uklízel nepořádek po povodni.


Opava po povodních obnovila páteřní cyklostezku podél řeky, jde o úsek dlouhý přes 3 kilometry

1. srpna 2026 22:53 | Opava | Yvona Fajtová

Oblíbená cyklostezka podél řeky Opavy je po předloňských ničivých povodních opět plně průjezdná. Město opravilo poškozené úseky Slezské magistrály v délce více než tří kilometrů. Na obnovu navazují i další plány na rozvoj cyklistické dopravy a úpravy nábřeží.

Na Bruntálsku vyjely do ulic nové moderní sanitní vozy

Včera 19:28 | Bruntál | Karel Soukop

Vozový park nemocnice v Bruntále prochází prvním velkým krokem své obnovy. Moravskoslezská nemocnice Krnov díky první velké investici po sloučení nemocnic zakoupila 6 nových sanitních vozů v celkové výši přes 12 mil korun. Všechny jsou vybaveny pohonem 4x4 a automatickou převodovkou.

Záchranářský vrtulník v sobotu vzlétl sedmkrát, pomáhal u pokousaného muže, infarktu i pádu z koně

Včera 11:20 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Letečtí záchranáři v Moravskoslezském kraji měli v sobotu 1. srpna mimořádně rušnou službu. Vrtulník byl vyslán celkem k sedmi zásahům napříč regionem. Pomáhal například u vážně zraněného muže pokousaného psem, ženy v kolapsovém stavu v horském terénu, muže s akutním infarktem i mladé ženy po pádu z koně.

Den zdraví přilákal do městského parku všechny generace

31. července 2026 17:14 | Bruntál | Karel Soukop

Bruntálský Den zdraví se konal již počtvrté v prostředí městského parku. Opět mu vyšlo krásné počasí a proto mohly proběhnout všechny osvědčené, ale i nové aktivity v prostorném přírodním prostředí.

Passat v Ostravě-Dubině vyjel z kruhové křižovatky do pole, mezi zraněnými byly i děti

1. srpna 2026 10:53 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté vyšetřují dopravní nehodu, která se stala v pátek 31. července krátce po 13. hodině na místní komunikaci u prodejny Albert v Ostravě-Dubině. Řidič vozidla VW Passat měl podle informací záchranářů zřejmě zkolabovat a nezvládl průjezd kruhovou křižovatkou, poté vyjel mimo silnici a havaroval do pole. Zranilo se celkem pět lidí, mezi nimi i tři nezletilí.

Zásah u rozsáhlého požáru lesa a pole ve Větřkovicích-Novém Vrbně je ukončen

Včera 16:08, vydáno 1. srpna 2026 15:30 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Rozsáhlý požár vypukl ve čtvrtek v poledne v obci Větřkovice a její části Nové Vrbno na Opavsku. S ohněm, který zasáhl plochu přibližně 27 hektarů, na místě bojovalo 30 jednotek hasičů s vyhlášeným třetím stupněm poplachu. Práce probíhaly po dvě noci.

Slavnost vyzdvihne nejen sportovní úspěchy a nabídne i adrenalinovou zábavu

1. srpna 2026 9:02 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Město ožije v září tradiční dvoudenní slavností. Letošní ročník má téma „Nový Jičín na stupních vítězů“ a bude oslavou sportu i jiných úspěchů v různých odvětvích.

Tragická nehoda na I/56 u Frýdlantu nad Ostravicí, zemřel mladý motorkář

31. července 2026 21:11 | Frýdlant nad Ostravicí | Lukáš Zavadil

Na silnici I/56 se v pátek odpoledne stala tragická dopravní nehoda. U Frýdlantu nad Ostravicí se střetl motocyklista s osobním autem jedoucím stejným směrem. Osmadvacetiletý řidič motocyklu Honda utrpěl zranění neslučitelná se životem.

Malé Hoštice letos investovaly miliony do oprav i nových staveb

1. srpna 2026 22:56 | Opava | Yvona Fajtová

Opravené komunikace, nový chodník, skladové prostory i zázemí pro dopravní hřiště. Malé Hoštice letos realizovaly investice za téměř deset milionů korun. Peníze pocházely nejen z letošního rozpočtu, ale také z úspor z předchozího roku.

Nehoda vlaku ve Svinově: rychlík z Olomouce nedobrzdil v konečné stanici

31. července 2026 20:30 | Ostrava-Svinov | Lukáš Zavadil

Složky IZS spěchaly v pátek odpoledne na svinovské nádraží v Ostravě, kde havaroval rychlík R27 jedoucí z Olomouce do Ostravy. Strojvedoucí podle dostupných informací nedobrzdil soupravu, která narazila do zarážedla, a jeden z vozů následně vykolejil. Ve vlaku cestovalo přibližně čtyřicet lidí, podle informací policie se jeden člověk lehce zranil.

Obyvatelé rozhodli. V participativním rozpočtu vyhrálo nové hřiště mezi ulicemi Poděbradova a 30. dubna

31. července 2026 13:53 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Participativní rozpočet Moravské Ostravy a Přívozu má svého vítěze. Do rozhodování se zapojily stovky obyvatel. Lidé vybírali celkem ze čtyř nápadů, které sami navrhli. Hlasování ukázalo, že místním na jejich okolí záleží.

Bytový dům na Strmé v Ostravě-Mariánských Horách prošel kompletní rekonstrukcí

30. července 2026 19:38 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Po devíti měsících stavebních prací je rekonstrukce bytového domu na ulici Strmá 7 u konce. Objekt prošel kompletní proměnou od základních konstrukcí až po vybavení jednotlivých bytů. Celkové náklady dosáhly bezmála 28 milionů korun.

Hasiči zasahovali u úniku čpavku v Ostravar Aréně, lidé dostali varovnou SMS

30. července 2026 19:34 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

V Ostravar Aréně v Ostravě došlo ve čtvrtek v podvečer k úniku čpavku. Podle dostupných informací ho způsobila závada na chladicím zařízení ledové plochy. Koncentrace uniklé látky nemají být život či zdraví ohrožující, v okolí haly ale po dobu zásahu hasičů platí preventivní opatření.

Prázdniny jsou v porubských školách věnovány opravám. Letos vyjdou na 40 milionů korun

30. července 2026 17:11 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Zatímco si školáci užívají letní prázdniny, v porubských základních a mateřských školách je napilno. Městský obvod využívá volné měsíce k rozsáhlým opravám a modernizacím.

Poruba 5 let podporuje Kavárnu života ve FNO. Na Klinice hematoonkologie funguje již 8 let

30. července 2026 16:40 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Šálek kávy a vlídné slovo. I to může pomoci lidem, kteří podstupují náročnou léčbu. Ve Fakultní nemocnici Ostrava funguje na Hematoonkologickém oddělení Kavárna života, kde pacientům zpříjemňují čas dobrovolníci. Kavárnu již 5 let podporuje také Poruba.

Arrows Park přivítal ME žen do 22 let v softballu. Naše reprezentantky ve finále podlehly Itálii

30. července 2026 15:50 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Do Poruby se sjely nejlepší evropské softballové týmy. Arrows Park Ostrava hostil ME žen do 22 let. Jak se dařilo naší reprezentaci, prozradíme v reportáži.

Starý nábytek ke kontejnerům nepatří. Za nelegální skládky hrozí vysoké pokuty
Vydáno 7. září 2022 11:33, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
V Ostravě se stále často objevuje nešvar ukládání nepotřebných věcí ke kontejnerům. Strážníci se ale na toto přestupkové jednání zaměřují a tak se jim v uplynulých dnech podařilo odhalit hned čtyři takové případy. Pachatelům hrozí vysoké pokuty.

V Ostravě není výjimkou, že jsou kontejnery obložené starým nábytkem nebo jiným velkoobjemovým odpadem. Původci těchto černých skládek chtějí, aby za ně někdo odpad zlikvidoval, ale dopouštějí se přitom přestupku. Ostravští strážníci se na to zaměřují a v posledních dnech se jim podařilo vyřešit hned 4 takové případy.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: Ve třech případech to bylo na základě zjištění strážníka u kamerového systému a v jednom případě jsme vyjížděli na základě oznámení občana." 

Kamerový systém je pro strážníky velkým pomocníkem. na tomto záběru vidíte, jak muž se ženou odnášejí ke kontejnerům nábytek. Tady zase můžete vidět zárubně dveří, které si po příjezdu strážníků majitel zase odvezl, včetně stavební suti. OZO přitom občanům nabízí několik způsobů legální likvidace odpadu.

Aleš Staniczek, vedoucí provozovny Služby pro obce OZO Ostrava: "Můžu to odevzdat do sběrného dvora a pokud toho mám více, mohu to odvézt do Kunčic. Také lze přes náš eshop objednat kontejner, kde se to nahází a my to odvezeme." 
Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Strážníci mohou na místě uložit pokutu až do výše 10 tisíc korun a v případě, že je to oznámeno správnímu orgánu, hrozí sankce do výše 100 tisíc korun." 

Pokud tyto případy strážníci řeší, je samozřejmostí, že kromě pokuty musejí občané tento odpad zlikvidovat legálně. 

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000033186/stary-nabytek-ke-kontejnerum-nepatri-za-nelegalni-skladky-hrozi-vysoke-pokuty